Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 02. května 2024 14:54

Zuzuli no tvl, kde to bylo? Jako co je jim do toho, přihlásit jí můžeš kamkoliv, tak jí holt nevezmou, že jo. Tak uvidíš, třeba to někde vyjde. Já ani nevím, kolik bodů je za tu spádovost, ona má o bod víc za věk.

Já staršího hlásila v covidu a mladšího jen na jednu a u nás to šlo. Vím, že jsem nechávala děti s tchýní a nakonec to ani nebylo třeba.

Offline Zuzuli
Avatar
2170 příspěvků moje polička 02. května 2024 15:02

Evaeva no ja si rikala, ze jim sice neni nic do toho, ze tam tu prihlasku muzu prinest, ale nepotrebuju tim ztracet cas. Spadovou mame nejspis jistou, tak jsem v klidu. Nekam chodit bude. Prinejhorsim ji nechame jeste nejaky cas na Borislavce a pak vyresime prestup. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 02. května 2024 15:08

Zuzuli jo to chápu, ale proč zbytečně dělat vlny.

Offline letfenixa
Avatar
8057 příspěvků moje polička 02. května 2024 17:47

brrr áno, máme ich 0. Žiakov cez 550, integrovanych cez 30. Za tých 20 rokov mojej pedagogickej praxe mala asistentku jediná žiačka, ona mala DMO a z toho vyplývajúce fyzické obmedzenia. A tie asistentky sa menili každé 3 mesiace, mali to ako absolventsku prax cez úrad práce. Evaeva 

Online continuity
Avatar
33823 příspěvků moje polička 02. května 2024 17:57

Evaeva

U nás jsou body tak, že přednostně přijmou vždy spádové děti, nehledě na další okolnosti. Za spádovost 50, nespadove dostane 1. Pětiletý dostanou dalších 35. Takže nespadovy předškolák je na tom vždy hůř než spádový dvouletak. 

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 02. května 2024 18:13

Zuzuli To je strasny, strasny. A to jsem zrovna ted cetla clanek, jak se rodi malo deti a ze se skolky budou zavirat. Nejak nechapu, aspon se konecne dostanou i dvoulete. Svagrova vedela, kdy porodit

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 02. května 2024 18:30

Jos Jos jojo, od kovidu porodnost klesá docela strmě. Taky vždycky říkám, že na posledního budou na všech gymplech čekat s otevřenou náručí (ve srandě samozřejmě)

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 02. května 2024 18:31

continuitys deseti body za spádovost je to tak i u nás, a je to logické vlastně.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 02. května 2024 18:34

letfenixa u nás se rozlišuje asistent žáka (tj. třeba pomáhá vozíčkáři) a učitele, na kterého je sice "nárok" jen pokud máš ve třídě dítě, které ho potřebuje (adhd třeba), ale měl by sloužit všem žákům ve třídě. Dokonce nevím, jestli se neliší zaměstnavatel - škola nebo dítě. Dělat to určitě nemůže kdokoliv, potřeba je nějaký kurz. To by přesněji věděla Lamicka 

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 02. května 2024 18:37

Evaeva Presne to jsem si rikala, tak ale aspon pro vas vyhoda! Tady mi spis prislo usmevne, ze se resily zrovna skolky, kde uz roky porad neni misto ani pro tri ctyrlete. A najednou ze by se az zaviraly

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 02. května 2024 18:41

Jos v naší městské části se dostanou všichni spádový tříletí, i někteří menší. Je pravda, že moc školek se tu nezrušilo. Ale já bych do státní školky dvouleté dítě nedala, neřekla bych, že jsou na něj připraveni.

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 02. května 2024 19:15

Evaeva doufam za vsechny budouci matky malych deti, ze se skolky redukovat nebudou. Vzdyt nas mladsi byl prijat az kdyz mu byly 3 a 3/4! Sice rovnou na vsechny skolky, kam se hlasil, ale rok predtim ho nevzali nikam, a kdybychom krvave neplatili soukromou, sedel by do temer ctyr let doma (a ja s nim). A na ty stredni skoly radsi zatim nemyslim.  

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 02. května 2024 19:40

Gatita jo, je to blbost. Spíš by to chtělo víc peněz, aby mohly fungovat i s méně dětmi. Pak by to třeba bylo i pro ty dvouleté.

Offline letfenixa
Avatar
8057 příspěvků moje polička 02. května 2024 20:19

Evaeva áno, rozlišuje sa to. Nemáme nikoho.

Offline Len
Avatar
2240 příspěvků moje polička 02. května 2024 21:26

Gatita Já jsem dneska taky obíhala školky a jsem z toho nějak přešlá. Školky, které bych chtěla přednostně (kvůli nestandardnímu dítěti to zvlášť důkladně zvažuju) mi rovnou řekly, že se nejspíš nedostane kvůli věku. Upozorňuju, že mu v září bude 3 a 3/4. Napůl v legraci jsme s mužem přemýšleli, jestli se na to nevykašlem a neuděláme si spíš hezký odpoledne, když syna stejně a) nevezmou b)kam ho vezmou, stejně to bude v září fiasko. No nic, jen si tu odložím. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 02. května 2024 21:42

Len jakmile má dítě speciálnější potřeby, musí to být teprve naprd

Offline Vari
Avatar
1638 příspěvků moje polička 02. května 2024 22:27

Len Treba to fiasko nebude. Ja skolky teda neobihala, mame tu jednu a jen jsem se modlila, aby je jako cerstve trilete vzali, ale u kluka jsem si jeste v lete nebyla jista, jestli to zvladne. A nakonec jo, sice mu ta nervova soustava dozrava fakt pomalu a ja z nej furt silim, ale skolku dava v pohode.

Offline Len
Avatar
2240 příspěvků moje polička 02. května 2024 23:08

Vari To jsem moc ráda, že to zvládá. Nakonec mi stejně nezbyde než počkat, jak to dopadne. Moc ráda bych se mýlila. 

Online Anema
Avatar
840 příspěvků moje polička 02. května 2024 23:38

Len třeba ho vezmou i tam, kam nejvíc chcete, tohle se rok od roku může hodně lišit. U nás třeba jeden rok brali naposled děti, co měly 3. narozeniny v únoru, a za rok se dostaly i srpnové. Sice na telefonát na poslední chvíli, ale i tak. A držím palce, ať to jde v září co nejlépe .

Evaeva já bych dvouleté dítě do státní školky asi taky nedala, ale třeba bych byla ráda, aby mohla nastoupit už v zimě od 3. narozenin. Tak to je úplně bez šance, budu se příští rok modlit, aby ji vzali aspoň od těch 3 a půl. Školka je tu jedna (zdravím Vari ), má se sice rozšiřovat, ale mluví se tu o tom tak 3 - 4 roky, a ještě vůbec nezačali stavět. Takže dcera sice patří ke slabému ročníku, ale myslím, že nám to v progresivně se rozvíjející pražské části bude dost k prdu ...

Offline Vari
Avatar
1638 příspěvků moje polička 02. května 2024 23:50

Anema Skolka se tu rozsirila asi ctyri roky dozadu, takze deti berou kolikrat i nespadove, ale na zakladce se losuje, letos se prihlasilo skoro dvakrat vic deti, nez je kapacita. Sice se tu ma stavet nova velka skola, ale o tom se mluvi uz x let a jeste neni ani kopnuto.