Návrat Gaultier2

Avatar od Mitzi, 22. června 2022

Zvolání "Habemus Perfumum" je trochu kacířské, ale co jiného čekat od Gaultiera? Proti takové milé provokaci nelze nic namítat. Navíc tady jde o volbu i o vzkříšení, obojí se k církvi hodí.

Vůně Gaultier2 z roku 2005 by se mohla vrátit na trh už v září. Byla vybrána v únorové anketě a na její návrat se těším. Současně se i trošku obávám, co z originálu vlastně zbude.

Původní (skoro bych řekla geniální) vizuální koncept s magnety by nebyl problém zachovat. Ale nový vizuál je jiný. Jestli bude chybět ta přitažlivost dvou částí v jeden celek, to, co dělalo Gaultier2 jedinečným, ztratí to kouzlo a důvtip.

Autorem vůně nebyl nikdo menší než Francis Kurkdjian. Vůně má být reformulována, což je asi pochopitelné, když Kurkdjian byl loni na podzim jmenován hlavním parfumérem domu Dior. Ale jak chcete vylepšovat to, co už je téměř dokonalé? Chtějí snad pozlatit rodinné stříbro?

Nový Gaultier2 má být sladce dřevitý. Složení slibuje jasmín v úvodu, santal v srdci a ambrový základ. Nechme se překvapit, snad jim neujede ruka s cukrem

Podobný nápad, kdy je vůně pro pár stejná, ale je ve dvou flakónech, použil Gaultier už letos v Pride Edition, když flakóny Classique i Le Male naplnil stejným obsahem. 

zdroj https://www.jeanpaulgaultier.com/ww/en/fragrances/welcome-back-gaultier2

Komentáře k článku (1)
RedCarmina
RedCarmina (07.8.2022 )

nelepší zpráva letošního roku!! :)