databáze 194818 vůní od 11690 značek a 2407 parfumérů

Spicebomb Extreme Viktor & Rolf

Spicebomb Extreme
značka: Viktor & Rolf
parfumér: Benaïm, Carlos , Herault, Jean-Christophe
rok: 2015
určení: pro muže
hlava: grep, piment, černý pepř
srdce: skořice, šafrán, římský kmín
základ: ambra, cist, tabák, vanilka, bourbonská whisky
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
Mitzi (12.8.2026 )

Úplně stejný dojem jako na slniecko na mě udělal tento nenápadný "handgranát".
V první chvíli to bylo takové: "to vážně??" To je tak inteligentní vůně, že mi vůbec do mainstreamu nezapadá.
Mně se tedy osobně dost líbila i první dámská Flowerbomb (2004) a dokonce jsem ji i měla a nosila. Ale další dámské jsem spíše odzívala a nečekala jsem proto žádné nadšení nad flankerem pánské (rovněž povedené) Spicebomb.
Autorská dvojice Carlos Benaïm + Jean-Christophe Hérault tady odvedla opravdu krásnou a poctivou práci.
Oceňuji, že je sladší než Spicebomb, ale sladkost nepřesáhne rozumnou mez.
Směs koření je opravdu vyvážená, kmín není ani trochu upocený, všechno je to tak umně promíchané a nepřeplácané, že mi to dělá nefalšovanou radost. Typově (vzdáleně) mi připomíná L'Homme Idéal Extrême, kde je podobné koření s tabákem a je taky příjemně nasládlý, ale ne přeslazený.
Proti původní Spicebomb má posílený tabák a naopak oslabenou kůži a vetiver. Přidané jsou levandule, labdanum, dřevitá ambra a bourbonská whisky a vanilka. A všechno to, co je přidané, je fakt pěkné a vzbuzuje dojem kvality.
Rozhodně se k ní ještě vrátím, bude-li příležitost.

Avatar
slniecko (09.11.2021 )

Drydown nádherná suchá nevlezlá vanilka. Ja viem, že začínam naopak, ale vďaka tomu drydownu som sa k nej dopátrala.To si tak človek vlezie do taxíka a žasne. Plné auto jemnej vanilky ako z nejakej exkluzívky, najprv som si povedala že už asi úplne blbnem, že to bude v skutočnosti nejaký blbý autostromček a mne odchádza nos, po chvíli prezerania interiéru kde som žiadnu autovôňu nenašla, som sa odvážila opýtať, taxikár sa usmial a dal mi toto do rúk, že mám skúsiť. Tak som skúsila. Najprv nálož korenia, skôr sladšieho so štipkou škorice a s rascou, ktorá tomu dodáva na zaujímavosti, troška tabaku, ktorá to dokáže posunúť spolu s tou rascou do pánskej polohy a potom postupne vanilka.....a kým ostané zložky ostávajú, jemný, suchý a pritom decentný vanilkový drydown drží a drží...pričom nie je ani únavný, ani "jedlý", ani otravný....ako vôňam tejto značky som sa doteraz po pár neslávnych pokusoch vyhýbala, ale myslím, že si spravím poriadny prehľad. Toto y som dokázala oceniť aj niekde uprostred exkluzívok.