databáze 179742 vůní od 11143 značek a 2196 parfumérů

Dama Bianca (Eau de Parfum) Xerjoff

Dama Bianca (Eau de Parfum)
značka: Xerjoff
parfumér:
rok: 2012
určení: pro ženy
hlava: limeta, kumquat
srdce: italský kosatec, egyptský jasmín, konvalinka, fialka, šeřík
základ: santal, cedr, vanilka, mošusové semínko, bílé pižmo, slad

kolekce Casamorati 1888

Diskuze:
Komentáře k vůni (6)
Avatar
slniecko (10.6.2024 )

Namiesto očakávaných citrusov v hlave ma privítala spŕška vodky. No dobre, aj tak sa dá.
Potom je to už veľmi nežná vôňa ľahko púdrových skôr bielych kvetov (ešte aj ten orgován si tam predstavujem biely!), nie v zmysle bielokvetinovej kategórie, skôr skutočne bielej, snáď svadobnej(?) kytice vo váze a k tomu trocha šminkových tónov. Ak je tam nejaké ovocie (nejaký oblý jemný ovocný tón sa tam občas zamotá), tak sú to biele ríbezle na porcelánovej miske. Veľmi nežná a veľmi romantická vôňa (okej, tú vodku možno niekto bude vedieť nazvať nejako inak - ja nie som veľký znalec špiritusov a navrch je tam len pár sekúnd).. Naozaj si ju viem predstaviť ako svadobnú, alebo k inej udalosti evokujúcej nežnosť, lásku a bielu čistotu - trebárs ku krstu dospelého.

Avatar
Dalia (12.12.2022 )

Omamně vonící květiny, mezi nimiž chvíli zřetelněji vnímám šeřík, pak zase konvalinku, ale povětšinou je to jen hedvábně hladká květinkovost obecná. Na úvod nechybí citrusová svěžest, zde však navíc ozvláštněná likérovým aroma. A v základu se veškerá květena uvelebí na pižmovém polštáři, lehounce zesládne vanilkou a celá zkrémovatí.
Dama Bianca je svůdná vůně, která je nejen drahá, ale i draze působí. Květinová, exotická, mošusová a velmi pěkná.

Avatar
jerry (03.3.2021 )

Sladší medově květinová (nejzřetelnější je jasmín a šeřík), s pralinkami plněnými sladkým hustým koňakem. Ale přeslazená (natožpak ulepená) však v žádném případě není ani náhodou. Postupně "koňakové" tóny ustoupily a sladce medový jasmín přitvrdil......a přitvrdil velmi příjemně. Tahle "dáma" je velmi, velmi luxusní....

Avatar
Miru (26.1.2021 )

...jasmínová vanilka hebce proslazující a zahušťující, jindy až příliš šťavnatý, kumquat s pár limetkovými kapkami.
Vůně, hustá ale ne těžká vůně bílých, blíže nespecifikovaných květů
(nabízejících své nitro jako potravu pro hmyz nebo pro potěchu člověka...)
osvěžená jen velmi mírně nasládlou fresh šťávou z hladkého tropického ovoce a s vonnými stopami z banánů...
Letní vůně. Ideální k lehké říze, zevlování na pobřeží, k pohledům až za horizont a sladkému nicnedělání...

Avatar
blackviolet (28.12.2015 )

Odpočinková krémová, lehce gurmánská vůně. Hladký krém z citrusového tropického ovoce, ke kterému se přidá kosatec, pudrová fialka a kvítek jasmínu. Pižmo a hladký santal s mošusovým semínkem podtrhne dojem ovocné krémovosti. Není to ale krém, který bychom chtěli ochutnat, je to spíše balzám, do kterého bychom se chtěli ponořit a v klidu relaxovat. Možná to má trochu na svědomí i ten slad, ale to je spíš taková spekulace. V pivovarské sladovně jsem už totiž byla, ale tam to nikdy takhle pěkně nevonělo. V každém případě ta sladová vanilka je moc hezká a přetrvává v téhle formě mnoho hodin.

Avatar
wendulka (04.2.2015 )

Dočetla jsem se, že s touto vůní spojili u Xerjoffu příběh jisté "bílé dámy" z Turína, která se z oficiálně neznámých důvodů odmítla provdat za francouzského důstojníka a raději strávila zbytek života sama zavřená ve svém paláci a jejím jediným únikem z tohoto světa plného žárlivosti a klamu byly vůně ovoce a bílých květů, linoucí ze zvenku do jejího osamělého království. Chycená v pavučině snů hledí na horizont, v němž se přísliby vnějšího světa zdají tak blízké a zároveň tak vzdálené.

No úplně až tak dramaticky nebo zasněně se Dama Bianca nechová, já jsem v ní našla spíš toto, ale i stojí za to. Dáma ve své komnatě popíjí limetkovou šťávu, sklenici má ozdobenou plátkem citrusové kůry a právě si pudruje nos labutěnkou (kosatec), hebounkou jako pápěří. V misce na stolku má, zřejmě pro osvěžení, pár čerstvých ostružin a skleněná dóza ukrývá několik fialkových bonbónů.

Vzduchem od otevřeného okna se line jemná vůně šeříku, křehkých zelených lístečků a medově nasládlého jasmínu. Po dolíčení se dáma otvírá dřevěné šperkovnice, aby se ještě patřičně ozdobila ametystovým náhrdelníkem a náušnicemi a v průsvitných šatech z jemného bílého pižma se halí do hebounké štoly z měkce nadýchané vanilky a odchází na svůj pravidelný večerní krémový koktejl s kapkou grenadýny.