Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Offline teena-s
Avatar
873 příspěvků moje polička 26. března 2021 17:33
moji milí zlatí znalí,tušíte někdo proč mají různé flakony Nishane různé názvy měst dole na etiketě se jménem parfému? (Shanghai,Warszawa,Istanbul)
Offline Renusatko
Avatar
11684 příspěvků moje polička 26. března 2021 17:35

domenica Ano, prázdný, protože jsem měla dva, ten originální, plnící s balónkem. Ale právě chvíli už určitě ležel. 

Offline domenica blogger
Avatar
8034 příspěvků moje polička 26. března 2021 18:16

Renusatko 

já jsem právě nechápala tu kombinaci: tvůj flakónek a štítek s mým písmem. Jestli tomu dobře rozumím, tak Iris Ganache se z flakónku ode mě přelil do tvého už prázdného 75 ml flakónu s balónkem a pak zpátky do toho ode mě pro alibi.

Online alibi blogger
Avatar
4208 příspěvků moje polička 26. března 2021 18:32

domenica abych to vysvětlila. v inzerci jsem koupila v lednu 2019 - 48/50ml v Lofty (ten měl cedulku od tebe). a pak tu vůni přelila do prázdného origo flakonu od Renusatko , která mi ho nezištně věnovala... balonek na něm nasazený nemám, měla jsem strach, že bude vůně "utíkat"

a tady je fotka z května 2019 - naprosto v pořádku

Online alibi blogger
Avatar
4208 příspěvků moje polička 26. března 2021 18:51

tady je část té sedliny - slila jsem ji bokem do plastového flakonku 

Offline Renusatko
Avatar
11684 příspěvků moje polička 26. března 2021 18:58

alibi To vypadá fakt divně. 

A s balónkem jsi měla oprávněný strach. Já sem šla zrovna se stížností, že jsem ho zapomněla sundat z Fifi a půlka je pryč

Online alibi blogger
Avatar
4208 příspěvků moje polička 26. března 2021 19:20

Renusatko to je k nas.ání :/ upřímnou soustrast za Fifi

Offline domenica blogger
Avatar
8034 příspěvků moje polička 26. března 2021 19:38

alibi 

Diky za objasnění toho koloběhu, sedlina ovšem zůstává záhadou. Škoda každěho mililitru Iris Ganache.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
49181 příspěvků moje polička 26. března 2021 19:42

Renusatko do háje! musím se podívat do krabičky

Offline domenica blogger
Avatar
8034 příspěvků moje polička 26. března 2021 19:46

Renusatko 

Občas se najde flakónek s balónkovým rozprašovačem, kde ke ztrátě parfému (zdánlivě) nedochází, ale je to bohužel opravdu výjimka. Proto je sice někdy nasadím, na pár dní, když se chci pokochat pohledem na hezký objekt, a z navonění si udělat rituál hodný divy , ale pak rychle balónek pryč.

Offline Jitka77
Avatar
1914 příspěvků moje polička 26. března 2021 19:56

A myslíte, že z parfému vyprchávají všechny složky rovnoměrně (prostě ho ubývá), nebo převážně alkohol (takže by se zvyšovala koncentrace vonných složek), nebo naopak spíš ty vonné (a vůně se "vyvoní")? Na balonky si dávám majzla, ale občas pozoruju, že malinko ubývá odstřiků. Zdá se mi ale, že zbytek je potom o to silnější - může to být ale jen dojem novosti, když se člověk navoní po delším čase.

Online alibi blogger
Avatar
4208 příspěvků moje polička 26. března 2021 19:58

Jitka77 no selským rozumem bych řekla, že ty vonné složky jsou stejně těkavé jako alkohol, ne li těkavější. a to, že je ten parfém po čase jakoby silnější bych připisovala spíš zrání (něco jako u vína)

Offline Renusatko
Avatar
11684 příspěvků moje polička 26. března 2021 19:59

domenica U Guerlainu je mám všechny sundané, ale u té Fifi mi to nedošlo.

Offline Korsičanka blogger
Avatar
13449 příspěvků moje polička 26. března 2021 20:41

Renusatko Mně u Diptyque, již mám v inzerci, nic neubylo

Offline andry spravce
Avatar
2954 příspěvků moje polička 27. března 2021 11:01
Reakce na teena-s:
moji milí zlatí znalí,tušíte někdo proč mají různé flakony Nishane různé názvy měst dole na etiketě se jménem parfému? (Shanghai,Warszawa,Istanbul)

​taky R. di Calabria, New York, Cape Town, Bogota...

Puvodne meli ty nazvy z ruznych jazyku, castecne se mi to zdalo reflektujici, ale na Santalové teda Prague neni

Offline Korsičanka blogger
Avatar
13449 příspěvků moje polička 27. března 2021 11:08

andry ale na Santalové teda Prague neni 

Offline andry spravce
Avatar
2954 příspěvků moje polička 27. března 2021 11:10

Korsičanka co se smejes, mne by se to libilo sice ta vune neni stredoevropska, ale nazev z cestiny je...

Offline Korsičanka blogger
Avatar
13449 příspěvků moje polička 27. března 2021 11:25

andry No, je fakt, že pro Turky bychom mohli být trochu pojem

Offline andry spravce
Avatar
2954 příspěvků moje polička 27. března 2021 11:35

Korsičanka to proc?

Offline Korsičanka blogger
Avatar
13449 příspěvků moje polička 27. března 2021 12:34

andry Protože jsme s nimi měli v rámci projektu Comenius 2 roky družbu a fotili u nás kde co- i záchody:))) Navíc jsem tam jednou byla na dovče a vím své.