Když jsem to Alenino vyjádření četla tak jsem teda na první dobrou vůbec nepochopila co nám tím svým tweetem chce říct, celé to mělo být asi vztaženo k té dávce 5 000 CZK na dítě a mělo to být asi něco ve smyslu: " podívejte inflace, kterou tu máme za nové vlády už vám ukrojila 40 000 CZK z vašich peněz od začátku roku a vláda vám chce dát "ubohých" 5 tis. na jedno dítě. A myslím, že schválně použila tu nejvyšší příjmovou skupinu, která ještě na dávku dosáhne, u těch nízkopříjmových by jí ten výpočet takhle efektně nevyšel, ale právě u těch je za současné situace ten problém nejhorší, protože tam dochází k největšímu ohrožení chudobou a tam vzniká ten největší průser no a to vůbec neřešila.
Ještě dodám, že nad tím jak jsou nastavené v zatím poslední známé verzi ty dávky by se měla zamyslet hlavně vláda, jestli třeba nezúžit počet rodin, které na dávku dosáhnou a zároveň si tím vytvořit možnost těm nejohroženějším přidat víc jak 5 000 CZK.

