Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Miru
Avatar
16638 příspěvků moje polička 14. dubna 2022 13:09

Fleur 

...tak Iris Torrefié je na mně také velmi jemný.

Epices E. je mnohem intenzivnější. A má v sobě mnohem více černého čaje než kávy. Kdyby Thierry nepsal o kávě, možná bych ji tam ani nehledala. Je to spíše takové zabarvení toho už i tak černého čaje na jednu stranu a ochucení delikátního oudu(spíše jako stabilita než typický odér) 

na stranu druhou.

Vůni bych zařadila mezi orientální husté čajovky.

Online jerry
Avatar
11139 příspěvků moje polička 14. dubna 2022 14:21
Reakce na Fleur:

 Iris Torréfié mě převezl nízkou intenzitou i výdrží, tak se mi nechtělo zbytečně riskovat. 

​Akorát ho zkouším a hodně se mi líbí - výdrž by byla dobrá, ale ta intenzita

Offline euridike blogger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 14. dubna 2022 19:44

Miru 

Teda ale! To jsou zase krásný recenze...

Offline Miru
Avatar
16638 příspěvků moje polička 14. dubna 2022 20:06

euridike 

...děkuju!.

Mám radost nejen z toho, že jsem narazila na krásné vůně, ale i z toho, že

u Le Régent jsem ne jako jediná vnímala styčné body s vůněmi Guerlain, aniž bych předtím o vůni četla, a pak taky,

že ji "vidím" modře a až pak jsem z recenzí zjistila, čím byla vůně inspirována - jistým diamantem a když jsem našla jeho obrázek, byl v modrých tónech...

Offline teena-s
Avatar
873 příspěvků moje polička 14. dubna 2022 21:19

Fleur mno moje vnímání asi nelze pokládat za bernou minci,nicméně jiné vůně cítím,rozlišovací schopnost pro tuto kompizici mi ale chybí,Nebo mi natolik sedí,že ji prostě nedokážu zavnímat,teď po ulici mě několikrát praštily přes nos slaďárny ala "lavojebalka",takže pokud by ve vůni bylo něco co mi bude vadit,rozhodně ji rozeznám lépe,podobný problém mám i s novou muskovkou od Guerlaina-je natolik něžná,že ji mám v sekci"spinkací",taky pevně doufám,že ji třeba v jiné fázi měsíce budu cítit intenzivněji nebo déle,můj nos momentálně detekuje spíš pachy(cigára,bezdomovce,prach)tak nevím,co je to za revoltu a snad to brzo přejde,ÉE při prvním nástřiku nádhera a jak dopadne na kůži je kouzlo fuč :( Není z těch dražších takže bych koupi odstřiku doporučila i slepýšům a když chválí i Miru ;) ...

Offline Miru
Avatar
16638 příspěvků moje polička 15. dubna 2022 05:19

teena-s 

..."lavojebalka"...

Prosím Tě, a jak vnímáš vůni Rouge Smoking BDK.?

Offline Miru
Avatar
16638 příspěvků moje polička 15. dubna 2022 06:35

ad Epices Exquises

...ta vůně mi pořád něco připomíná, resp. ta specifická kombinace pepře, kardamonu a pryskyřic ve vzdušně nasládlé čajové podobě s delikátním podprahovým drhnutím.

Typově, bez kokosu, mi naskočil Venom of Angel Piotr Czarnecki

(mimo jiné - pepř, olibanum),

kdy Venom of Angel je pocitově vypouklá plná bublina(v tom nejlepším smyslu slova) a

Epices Exquises je spíše tenký houževnatý proužek, řemínek...

Offline Miru
Avatar
16638 příspěvků moje polička 15. dubna 2022 16:08

...už vím, jak má jistá vůně správně vonět, má vonět jako dáma...

Aneb pro 

Korsičanka a

andry ...

Byla u mě maminka a stěžovala si, že její oblíbený Eden už není to, co býval, že vůbec nedrží, že ho po chvíli necítí...

Napadlo mě, že na ní zkusím vůni, kterou jsem sice já poslala do háje, ale věděla jsem, že jiné dámy jsou z ní nadšené, tak co třeba i moje mamka.?.

A jo!.

...dala jsem mamce na kůži pár kapek a ona jen slastně přivřela oči se slovy, že jooo, noo, to je ono, to je krásný!, CO to je.?!, a blaženě se usmívala

Love Toxin Calaj

na ní totiž voněl sytě, elegantně, jakoby moderní oldschool,

něco na způsob mixu Néy, Anonimo Veneziano a Eden původní...

...vnímala jsem tlumeně sytou švestku,

gardenii s jahodou delikátně  ochucující měkký větvičník, jemuž v žilách kolovalo růžové pout -pouri, vláčné a také změklé chladnoucími, tekoucími

nadýchanými pryskyřicemi.

Jak maminka pohnula rukou, vůně se vznášela decentně ale jasně vzduchem jak hedvábné šaty při pohybu tanečnice...

Vysoce elegantní vůně.

Dáma v tom nejlepším smyslu slova

(myslím, že by se mohla líbit i lu)

Offline andry spravce
Avatar
2955 příspěvků moje polička 15. dubna 2022 16:12

Miru no, to uz je ono A Lu uz ji zna

Offline Miru
Avatar
16638 příspěvků moje polička 15. dubna 2022 16:14

andry 

Fakt?!

Tak to mě těší, že to vnímám stejně, že jsem to otipla dobře

Offline andry spravce
Avatar
2955 příspěvků moje polička 15. dubna 2022 16:14

jerry Fleur a znate Iris Shot (Olfactive Studio)?

Offline Miru
Avatar
16638 příspěvků moje polička 15. dubna 2022 16:18

andry 

...nejsem ani jedna z nichale taky mě to zajímá

Voní to dobře.? Vidím styčné body s Iris Torrefie a i trochu Epices Exquises.?.

Offline andry spravce
Avatar
2955 příspěvků moje polička 15. dubna 2022 16:20

Miru s Iris Torrefie neco malo spolecneho ma, Epices Exquises netusim :)

Online jerry
Avatar
11139 příspěvků moje polička 15. dubna 2022 16:38

andry 

Tak tu mám v hledáčku už od doby, kdy jsem si přečetla Vendulčinu recenzi.

Offline Miru
Avatar
16638 příspěvků moje polička 15. dubna 2022 16:49

...taky mám dotaz - máte, prosím, někdo zkušenosti z poslední doby(= čerstvé dojmy) s vůní

Smoking Rouge BDK?.

Recenze jsem na ni četla, ale zajímaly by mě místní názory...

Offline Korsičanka blogger
Avatar
13449 příspěvků moje polička 15. dubna 2022 17:34

Miru A mě by zase dost zajímal vzorek  - BDK jsem vyzkoušela většinu a zatím pro mě nejsou, ale tahle třeba...?

A vidíš, nakonec Love Toxin bude kromě puberťaček převážně pro důchodkyně  ..promiň, andry

Offline Korsičanka blogger
Avatar
13449 příspěvků moje polička 15. dubna 2022 17:39

Teď jsem systematicky - papírek+ruka - dala 12 vzorků Floraiku. A veliké zklamání teda - generický (jak používá ráda jerry ) mainstream, ble. Dvě bych možná i vybrala, ale nosit neee. Přitom tak krásná víčka.

Offline Miru
Avatar
16638 příspěvků moje polička 15. dubna 2022 17:42

Korsičanka 

...joo, vzorek bych taky brala...

To není vůně pro důchodkyně. Prosím, číst pozorně - psala jsem, že pro dámy

(a to není o věku)

Offline andry spravce
Avatar
2955 příspěvků moje polička 15. dubna 2022 17:43
Offline andry spravce
Avatar
2955 příspěvků moje polička 15. dubna 2022 17:44
Reakce na Korsičanka:

Teď jsem systematicky - papírek+ruka - dala 12 vzorků Floraiku. A veliké zklamání teda - generický (jak používá ráda jerry ) mainstream, ble. Dvě bych možná i vybrala, ale nosit neee. Přitom tak krásná víčka.

​a v reakci na toto... kdo ze to rikal?