Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline černá káva
Avatar
2114 příspěvků moje polička 15. května 2020 16:26

Potrefenáhusa Ja ted sklizim krasnou mrkev ve skleniku, setou na podzim.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
38674 příspěvků moje polička 15. května 2020 16:31

černá káva Já sklizela hořkou zakrslou pidimrkev, kde vzešla tak každá pátá

Offline černá káva
Avatar
2114 příspěvků moje polička 15. května 2020 16:34

Potrefenáhusa Tak neco se kazdy rok nepovede... Mně zas nevzešla letošní. 

Ale zase mrkev se da kozpit i u nas, kde nejsou trhy, pěkná

Offline Isca
Avatar
4888 příspěvků moje polička 15. května 2020 18:58
Reakce na MP Meri:

Taky se pochlubim našim fikem, foto vevnitř, ale bydlí na balkoně. A mám rada jak větší stromy krásně voní.

​Krásnej! A kde bydlí přes zimu?

Offline notna
Avatar
9366 příspěvků moje polička 15. května 2020 19:32
Reakce na Sweet Potato:

černá káva My taky. Akorát ta mnou pěstovaná stojí tak jejich váhu ve zlatě. Utěšuje mne jen to, že se aspoň mohu do libosti načichat vůně rajčatové nati, kterou miluju.

​Přesně. Přepočteno na peníze by asi vyšlo lépe chodit kupovat bio zeleninu do obchodu.

letos jsme s dcerou poprvé zasely okurky. Poprvé nevzešlo nic, podruhé jedno semínko Takže zase budeme kupovat sazenice

Offline MP Meri
Avatar
5672 příspěvků moje polička 15. května 2020 20:51
Reakce na Isca:

​Krásnej! A kde bydlí přes zimu?

​Většinu času taky na balkoně ;) Vyčetla jsem, ze by měl fík v květináči vydržet celkem bez újmy až -5. To teda úplně neriskuju, když jsou největší mrazy, tak přechodně bydlí v chodbě. Ale tady v Praze ve vnitrobloku je to fakt málokdy. Myslím, ze jsem ho měla uvnitř víceméně leden-únor.

Garfie Díky, jsou to takové echt těžké “betonové”, mám jich víc. 

Offline brrr
Avatar
12301 příspěvků moje polička 16. května 2020 19:11

U nás už taky něco kvete

Offline Biely kvet
Avatar
4145 příspěvků moje polička 16. května 2020 21:08

brrr Krása!

Offline Pinot Noir
Avatar
29754 příspěvků moje polička 16. května 2020 23:16

brrr krásné. A ten jetel je fakt boží.

Offline Magráta
Avatar
8113 příspěvků moje polička 17. května 2020 11:31

brrr nádhera a jetel

Offline brrr
Avatar
12301 příspěvků moje polička 17. května 2020 17:23

Biely kvet Pinot Noir Magráta Dík, my máme zahradu takovou lehce džungloidní.

Offline Magráta
Avatar
8113 příspěvků moje polička 17. května 2020 18:27

brrr mně se džungloidní právě líbí:-)

Offline Biely kvet
Avatar
4145 příspěvků moje polička 17. května 2020 20:12
Reakce na Magráta:

brrr mně se džungloidní právě líbí:-)

​Aj mne.

Offline Ounz
Avatar
20473 příspěvků moje polička 18. května 2020 10:10

Nákup

Offline Sweet Potato
Avatar
40122 příspěvků moje polička 18. května 2020 10:13

brrr A úly!

Offline Biely kvet
Avatar
4145 příspěvků moje polička 18. května 2020 11:57

Ounz Pekný nákup! Ja som odvtedy, čo si tu dala fotku rhipsalisu, ho stále zháňala. A nedávno som naň natrafila vo Flóre v Žiline. Radujem sa z neho, dúfam, že sa mu u nás bude dariť.

Offline sisa.b
Avatar
1294 příspěvků moje polička 18. května 2020 12:59
Reakce na milacka:

sisa.b Dobre ste pokročili, nádhera

​Ale tá drina! A aj to, čo som urobila, stále niekto ničí - burina, psisko, krtko, a teraz mám najnovšie všade mravce.. Minulý týždeň muž zrotavátoroval ďalší kus z trávnika na záhon, len ešte potrebujem ponatierať mreže a môžem makať ďalej. V sobotu som sa snažila dorobiť kút, kde som mala podsypanú len kôru, ale ešte kopec roboty a výsledok zatiaľ nepoznať. 

Presádzali sme bazu, muž na nej zlomil dva rýle! Dúfam, že sa chytí na novom mieste. Frflal, že to neviem hneď na riadne miesto posadiť, ale tak nie som záhradník, ja o tom mám chabú predstavu, takže sadím štýlom pokus-omyl. Ale baví ma to!

Dievčatá, figovníky máte krásne ja som si tiež jeden domov dovliekla, len ešte čaká na svoju príležitosť.

brrr nádhera a tá wistéria!

Offline Pinot Noir
Avatar
29754 příspěvků moje polička 18. května 2020 13:11

Tyhle palmy, nebo co to vlastně je, chtěla tchýně vyhodit, tak jsem je přesadila a vrzla mezi naši zeleň, ale jsem zvědavá, co s nimi budu dělat v zimě, píchá to jak potvora, doma na to rozhodně místo nemáme

Offline Garfie
Avatar
28426 příspěvků moje polička 18. května 2020 13:15

Pinot Noir Není to nějaká juka? Já jednu dostala, nesnáším ji a loni jsem ji takhle na podzim "zapomněla" venku....a ona to přežila!!  Tak uvažuju, že ji normálně zasadím a děj se vůle boží....

Offline viktorka_od splavu
Avatar
49178 příspěvků moje polička 18. května 2020 13:26

Pinot Noir zasad, nektere v klidu prezimuji i kvetou