Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Paní Ef
Avatar
příspěvků moje polička 26. zaří 2021 09:24

bublifuk Podle mě jí hnijou kořeny z přelití. Z toho se asi nevzpamatuje

Offline letolet
Avatar
742 příspěvků moje polička 26. zaří 2021 09:33

Jos to je teda nádherná záplava květů.

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 26. zaří 2021 09:36

vanilka Vlm Paní Ef Děkuji. Okno mám jedno a tam mi přišlo, že se spíš spálí, ale na zimu to zkusím. Snad tomu ještě kořeny nehnijí. Tohle se mi nepodařilo zatím nikdy namnožit... Tlustice se mi taky líbí, ale víc v té prospívající podobě :)

Dřív jsem měla plno kytek, které vypadaly, že prospívají a teď mi občas poporoste kaktus...

Offline letolet
Avatar
742 příspěvků moje polička 26. zaří 2021 09:38

bublifuk jak píše vanilka hodně světla, v létě ideálně přestěhovat ven, doma zalévat až když listy začnou měknout, od prachu osprchovat.

Offline vanilka
Avatar
2160 příspěvků moje polička 26. zaří 2021 09:43

bublifuk jo, ještě k zálivce - je to sukulent, takže radši míň vody a zeminu namíchat s pískem.

edit: možná je přelitá, to fakt rády nemají, ale dala bych jí šanci - přesadit do zeminy s pískem, klidně 1:1, dát jí na světlo, úplně na okno. A opatrně se zálivkou.

Offline Sweet Potato
Avatar
40146 příspěvků moje polička 26. zaří 2021 10:01

Ginger To je dilema. Ten s většími poupaty asi stihne rozkvést ještě venku? Doma budou potřebovat nejspíš nějak zvlhčovat vzduch, aby ten přechod nebyl velký šok.

Offline Sweet Potato
Avatar
40146 příspěvků moje polička 26. zaří 2021 10:04

bublifuk Jsem na tom pocobně, mám tlustice moc ráda, ale nějak to s nimi neumím. Ač je mám na co nejsvětlejším místě, z větví mají dlouhá pokroucená chobotnicová chapadla.

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 26. zaří 2021 10:15

Sweet Potato až pojedu k rodičům, zkusím si vzpomenout vyfotit a dám porovnání před a po..

Offline Vlm
Avatar
897 příspěvků moje polička 26. zaří 2021 16:35

Offline Pinot Noir
Avatar
29781 příspěvků moje polička 26. zaří 2021 17:04

Vlm to je paráda! Ti motýli

Offline Vlm
Avatar
897 příspěvků moje polička 26. zaří 2021 19:27

Pinot Noir díky za odbornou pochvalu,, motýli a taky spousta včel, mám z toho radost, ještě chryzantémy vykvetou a konec... 

Offline Sweet Potato
Avatar
40146 příspěvků moje polička 26. zaří 2021 19:43

Vlm Krása.

Taky tu mám s nástupem podzimu víc motýlů a jiných hmyzů než v létě. I dlouhozobka se objevila.

Offline continuity
Avatar
42727 příspěvků moje polička 26. zaří 2021 19:51

Ginger me vždy kaktusy po přestěhování opadají. Letos jsem se z tohoto důvodu už neletnila a počkám až si vykvetou tady. 

Offline Jitka77
Avatar
1914 příspěvků moje polička 26. zaří 2021 20:08

brrr Nádhera! Moje jsou z Rohlíku, ale radost je domácí (vpravo vykukuje máslová dýně):

Offline Ginger
Avatar
1216 příspěvků moje polička 26. zaří 2021 20:37

continuity Sweet Potato diky za nazory. Udelam pokus pulku necham jeste venku a ty malo napucene dame domu. Snad si nevsimnou.

Offline Ginger
Avatar
1216 příspěvků moje polička 26. zaří 2021 20:38

Vlm mas krasne zalozenou zahradu

Offline Hanka H
Avatar
2914 příspěvků moje polička 27. zaří 2021 20:34

Tak Betty No nevypadá zrovna připraven k boji s rýmou! Řekla bych, že by potřeboval více světla, možná také vyndat z ozdobného květináče a dát do kameniny s podmiskou.

0zero7 Slíbená palma.

Offline 0zero7
Avatar
11736 příspěvků moje polička 27. zaří 2021 20:52

bublifukto preliti to byt muze. Ja mam tlustici na slunci a kdyz uz je to dlouho vzdycky vybledne, tak ji v lete stridam slunce stin, od podzimu dal zase vic ztmavne a zezelena. Rada zalivat az budou zvrasneny listy je dobra! Ja ji jednou nechala i vic jak mesic bez zalivky. 

Offline 0zero7
Avatar
11736 příspěvků moje polička 27. zaří 2021 20:53

Hanka H Ta je super!!!

Offline Tak Betty
Avatar
6090 příspěvků moje polička 27. zaří 2021 22:08

Hanka H nastěstí se  rychle rozrůstá, mám jich několik.