Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Sweet Potato
Avatar
40146 příspěvků moje polička 14. zaří 2021 07:58

Pinot Noir Dík, opravdu zajímavé. Teď to ale koukám skoro nikde nemají.

Našla jsem to jen v jednom zahradnictví. Mluvěj tam na mne poněkud nesrozumitelně:

Jednou z nejcennějších charakteristik této rostliny je to, že si dokáže udržet svoji vlastnost v sušších půdách, kde je aktivní jiná kořenová konkurence. 

Offline Ginger
Avatar
1216 příspěvků moje polička 14. zaří 2021 17:40

Mha kroton mam, hodne barevnej. Je na severnim okne, kde ma slunce jen brzy rano a roste jak blazen. Pravda, trochu ho dopuju vodou po cisteni kavovaru.

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 14. zaří 2021 18:04

Ginger ten jedarí sa mu.

Offline Magráta
Avatar
8116 příspěvků moje polička 14. zaří 2021 18:21

U sasanek to bzučí 

Offline Ginger
Avatar
1216 příspěvků moje polička 14. zaří 2021 18:31

Magráta to je krasny sasankoviste.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 14. zaří 2021 18:51

brrr Vilemina Ginger

Krásné krotony

Vždycky mi to samopravi na krutony:) 

Offline Janulik03
Avatar
20160 příspěvků moje polička 14. zaří 2021 21:50

Ginger ten je nadherny. Aku vodu po cisteni konvice????

Offline Ginger
Avatar
1216 příspěvků moje polička 14. zaří 2021 22:16

Janulik03 je to voda z kavovaru. Nas kavovar je cistotnej a po kazdem zapnuti a pred vypnutim proplachne trubky. Je to slaboucky kavovy vyluh. Tim zalivam pokojovky, ale nejvic kroton.

Offline Janulik03
Avatar
20160 příspěvků moje polička 15. zaří 2021 07:49

Ginger ahhhhaaaaa , predstavovala som si prevarenu octovu vodu z cistenia konvice  a pritom je to takto jednoduche. Aj my mame takto cistotny kavovar a vodu vylievam. Dakujem za tip vyskusam. Ja teda sypem zas zvysky z kavy z kavovaru hortenziam.

Offline Magráta
Avatar
8116 příspěvků moje polička 15. zaří 2021 10:38

Ginger je, viď? my jsme tam původně chtěli smečce udělat výběh/voliéru, to ještě nebylo rozkvetlé a vypadalo to tak nějak nevábně... tak teď nevím, jestli přesadit někam jinam nebo co dál s tím 

Offline Ginger
Avatar
1216 příspěvků moje polička 15. zaří 2021 19:08

Magráta ted se ukaze, jestli ma smecka prednost

Offline Pinot Noir
Avatar
29781 příspěvků moje polička 15. zaří 2021 19:10

Magráta teraz, tolik sasanek! No, máš dilema

Offline MP Meri
Avatar
5672 příspěvků moje polička 15. zaří 2021 20:41

Sweet Potato Pozdě, ale Gardeners moc nedoporucuju. Nejsou na tom s kvalitou nic moc, často od nich lidi řeší škůdce a na prodejně nemaj kytky v moc dobrým stavu.

Offline Magráta
Avatar
8116 příspěvků moje polička 16. zaří 2021 06:57
Offline vanilka
Avatar
2160 příspěvků moje polička 16. zaří 2021 08:24

Magráta Krásný! Sasanky chci taky, ale růžové :-) (u nás už nemají, prý až zjara zase).

Jinak jsem teď během týdne překopala dva záhony. Jsem si celou dobu myslela, že to tady mám hezký, ale nějak jsem usnula na vavřínech. Ono ty moje před lety vysázené okrasné záhony už moc okrasné nebyly, leccos přerostlo a přišlo mi to takový smutný. Najednou jsem měla potřebu mít kolem sebe víc květin, barev, trochu tu zahradu rozveselit. Takže nůžky, rýč a krumpáč byly teď mými parťáky. Sice za chvilku bude po květu, ale prý je lepší trvalky sázet na podzim, že stihnou pěkně zakořenit a na jaře to rozjedou naplno. Tak uvidíme! A za inspiraci tímto děkuji hlavně Pinot Noir . Díky tvému IG vím, co bych na zahradě chtěla i nechtěla. Máš krásnou zahradu a jsi mi inspirací!  

Offline Paní Ef
Avatar
příspěvků moje polička 16. zaří 2021 08:30

vanilka Nechci provokovat, ale tohle by mohlo být dost růžové

https://www.primakytky.cz/product-page/sasanka-mistral-pastel-mix

Offline Sweet Potato
Avatar
40146 příspěvků moje polička 16. zaří 2021 08:32

MP Meri Díky.

Paní Ef  Myslím, že Vanilka shání ty podzimní.

Offline vanilka
Avatar
2160 příspěvků moje polička 16. zaří 2021 08:36

Paní Ef to asi nejsou ony. Chci ty, co jsou tady na fotkách 2 strany zpátky

Offline Paní Ef
Avatar
příspěvků moje polička 16. zaří 2021 09:45

vanilka A jo tak. Pořád sháním někoho, kdo by tyhle vykoupil, abych se nemusela obětovat sama. Podzimní růžové má Flos

Offline vanilka
Avatar
2160 příspěvků moje polička 16. zaří 2021 10:10

Paní Ef já to asi online nechci kupovat, bála bych se, v jakém stavu to přijde. A potřebuji si vybrat sama :-)