Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 18. zaří 2021 21:45

Hanka H Tak super!

Offline Hanka H
Avatar
2914 příspěvků moje polička 19. zaří 2021 23:07

Kan Tady se člověk dozví všechno!

Offline Pinot Noir
Avatar
29781 příspěvků moje polička 20. zaří 2021 14:50

Začala jsem sázet cibuloviny. Asi je brzo, ale nemůžu riskovat, že v ten správný čas onemocní děti a udělám prd. Tak snad mi ty narcisy a tulipány nevykvetou na Vánoce.

Vilemina slíbila jsem ti kosatce, ale načetla jsem si, že odkopky by se měly oddělit nejdřív po třech letech. A já mám kosatce teprve druhý rok, některé dokonce jen od loňského podzimu. Takže se moc omlouvám, ale radši to vykopávat nebudu, ať to nezničím všechno. Když tak teda za rok.

Offline Vilemina
Avatar
2360 příspěvků moje polička 20. zaří 2021 15:31

Pinot Noir za rok se přihlásím

Online continuity
Avatar
42727 příspěvků moje polička 20. zaří 2021 16:52

Pinot Noir ja si myslím, že tulipány ok. tchýně kytky umí a uz to sazela minulý týden. 

Offline 0zero7
Avatar
11736 příspěvků moje polička 20. zaří 2021 17:10

Ty bily a ruzovy sasanky jak jste sem davaly jsou fakt krasny!!

Hanka H Tyjo! Krasna, je to v kytce nebo ti to roste nekde, nepoznam z fotky. 

Offline 0zero7
Avatar
11736 příspěvků moje polička 20. zaří 2021 17:15

Dre to!!! Ale je tam

Offline Hanka H
Avatar
2914 příspěvků moje polička 20. zaří 2021 18:39

0zero7 Vyfotila to kamarádka v jedné pizzerii na zahrádce, prý  přezimovává venku v závětří.

Offline 0zero7
Avatar
11736 příspěvků moje polička 20. zaří 2021 20:33

Hanka H aha, super. Je moc hezka! 

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 20. zaří 2021 20:37

KanSweet Potato

Mečíky už vyndat a uskladnit? Nebo je ještě brzo?

Takové ty miniaturní nové cibuličky vyhazujete nebo je necháte v zemi? 

Offline Sweet Potato
Avatar
40146 příspěvků moje polička 20. zaří 2021 20:58

Mha Netuším, mečíky neumím.

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 20. zaří 2021 20:59

Mha Taky nemám mečíky.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 20. zaří 2021 21:06

Sweet Potato Kan

Cože? Jsem šokována! A já vás beru jako zelené autority na slovo vzaté!

Možná že někdo jiný bude vědět. 

Offline AprilTwelve
Avatar
1019 příspěvků moje polička 20. zaří 2021 21:11

Mha zrovna jsem se dnes ptala na to samé mamky a prý tam ještě klidně 3 týdny vydrží. a mamka meciky umí

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 20. zaří 2021 21:13

Mha No to já určitě nejsem. A zastávám názor, že kvítko který musím na podzim vykopat, aby nezmrzlo, si můj čas nezaslouží. Mám problém zazimovat Oleandr, kanu, cykas a to jsou v kětináči!

Offline Sweet Potato
Avatar
40146 příspěvků moje polička 20. zaří 2021 21:21

Kan Já dnes stěhovala kytky dovnitř. Letněné pokojovky - hlavně klívie, ibišky, rýmovníky, přes léto nějak nakynuly. A první vlnu balkónovek, které bych chtěla udržet při životě. Lantany, mandevilly, plumbago. Muškáty venku ještě chvíli vydrží. Docela jsem se nadřela.

Pokusím se vyndat a uskladnit jiřiny, ale když to neklapne, brečet nebudu. 
Mha Já jsem spíš znalec teoretik.

Offline Pinot Noir
Avatar
29781 příspěvků moje polička 20. zaří 2021 22:28

No, v devět večer mi docvaklo, že už asi popáté dnes čtu cosi o stěhování kytek a ukončení letnění, tak jsem koukla do předpovědi, řádně se vyděsila a začala v pyžamu s baterkou lítat po zahradě a sbírat, co se dalo. Doma z toho začali lézt škvoři, stínky a pavouci a na chodbě se na stropě usadili nějací létající zmetci. Abych nevzbudila děti mlácením té havěti, postříkala jsem ty na stropě Biolitem, čímž se spustil protipožární poplach.

Muž tu pak trousil cosi o zasr***ch kytkách. 

Offline Pinot Noir
Avatar
29781 příspěvků moje polička 20. zaří 2021 22:29

Sweet Potato mandevilly a lantany stříháš, nebo je necháš tak? Někde čtu stříhat na podzim, někde až na jaře...

Offline notna
Avatar
9384 příspěvků moje polička 20. zaří 2021 22:33

Sweet Potato Pinot Noir Taky mě to trklo před chvílí a stěhovali jsme. Ale já měla venku letnit jen dva velké benjaminy, tak to bylo hned.

Offline notna
Avatar
9384 příspěvků moje polička 20. zaří 2021 22:38

Mha Mečíky mám letos poprvé a ještě kvetou,vtak je ještě nechám v zemi. Jsem zvědavá, jestli na ně nezapomenu.

AprilTwelve A musí se mečíky opravdu vytáhnout ze země? Nebo je to jak s tulipány? To taky všude píšou. Ale já je tam nechávám a dobrý. Rostou a kvetou i další rok.