Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 20. dubna 2024 10:05

brrr doufám, že aspoň něco stihly přes týden, no. Nenadělám nic.

Online Jos
Avatar
příspěvků moje polička 20. dubna 2024 10:07

Online brrr
Avatar
12301 příspěvků moje polička 20. dubna 2024 10:14

andulka01 Ne, je to prostě počasí na prd.

Offline continuity
Avatar
42699 příspěvků moje polička 20. dubna 2024 10:46

Jos no to bude ten případ: nebo po 15 letech. 

Offline Denisa
Avatar
10 příspěvků moje polička 20. dubna 2024 12:33
Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 20. dubna 2024 13:28

brrr jo je. A update, dnes v noci tu má být až mínus osm, takže se to dorazí. No nic, jdu co půjde přikrýt a modlit se, aby bylo pod mrakem. 

Online brrr
Avatar
12301 příspěvků moje polička 20. dubna 2024 13:31

andulka01 Držím palce, ať to dobře dopadne (aspoň to přikryté).

Offline olte
Avatar
744 příspěvků moje polička 20. dubna 2024 16:25
Reakce na Jos:

​je nádherná, už jsem ji obdivovala loni

Offline olte
Avatar
744 příspěvků moje polička 20. dubna 2024 16:26
Reakce na continuity:

Jos no to bude ten případ: nebo po 15 letech. 

​no zkusím ořezat a uvidíme

Offline olte
Avatar
744 příspěvků moje polička 20. dubna 2024 16:27
Reakce na andulka01:

brrr jo je. A update, dnes v noci tu má být až mínus osm, takže se to dorazí. No nic, jdu co půjde přikrýt a modlit se, aby bylo pod mrakem. 

​včera jsem obhlížela škody: pomrzly jahody, třešně, višně, chlupáče, ryngle.... chce se mi brečet

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 20. dubna 2024 21:58

olte to je mi moc líto   Jeli jsme nakoupit bílou tkaninu aspoň na jahody a dřevnaté pivoně. Jinak teda zmar a to prý ještě nebylo nejhůř.

Offline Adina
Avatar
215 příspěvků moje polička 22. dubna 2024 08:53

Včera byla ještě meruňka ok, dnešní mrazík posoudím odpoledne, jak u Vás? Jahody byly nakvetlé, tam jsem taky zvědavá...

Offline Rhaenys
Avatar
350 příspěvků moje polička 22. dubna 2024 09:10

Vyndáváte tulipány ze země, nebo je necháváte být?

Offline Makara
Avatar
3611 příspěvků moje polička 22. dubna 2024 09:25

Rhaenys nechávám na místě - troje různé už 20let a pořád si drží původní barvy. Asi to byly nějaké zvlášť odolné kultivary. Některé jiné mi zplaněly do obvyklých žlutých a červených, ale to mi nevadí. Líbí se mi. Letos budu jednu dávku z kolektivního nákupu v Lidlu a jednu dávku z letiště v Amstlu vyndávat, protože jsem je dala dočasně do zeleninového záhonu/do květináče, neb kvetinový byl ve výstavbě. Tak doufám, že to technolgicky zvládnu.

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 22. dubna 2024 09:26

Rhaenys Jsem líná, takže nechám je být a mám v plánu postupně dosazovat nové cibule. 

Offline Rhaenys
Avatar
350 příspěvků moje polička 22. dubna 2024 09:30

Offline Rhaenys
Avatar
350 příspěvků moje polička 22. dubna 2024 09:31

Nevíte prosím, co to je? Viz výše 

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 22. dubna 2024 09:33

Adina v noci na dnešek -5, z ovocných stromů nebude vůbec nic, snad to přežijou aspoň rybízy (ale stejně nejsou ti opylovači), jahody jsme zabalili do netkanky. Z kytek mi pomrzla většina nových sazenic (srdcovka, kopretiny, hortenzie, růže), dnešní mráz asi nepřežijou ani tulipány. Jako dost zmar

Offline Pinot Noir
Avatar
29756 příspěvků moje polička 22. dubna 2024 09:38

Rhaenys vrbovka. Bylinka, plevel. 

Offline RoSa
Avatar
10094 příspěvků moje polička 22. dubna 2024 10:22

Rhaenys není to thajská bazalka?

edit: aha, tak asi ne...