Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline černá káva
Avatar
2114 příspěvků moje polička 08. července 2017 13:38
Reakce na Renusatko:

@sisa.b  Já mám Epic, moc se mi líbí, ale nosím ho tak ke konci zimy. Přenese mě do dtství, tatínek byl včelař a když všechno chystal na další sezonu, vonělo to u nás podobně. Mám tam vosk a všely a trochu medu...

Offline sisa.b
Avatar
1294 příspěvků moje polička 08. července 2017 13:42

Renusatko Sunshine som vystriekala odstrek celkom rýchlo, určite by som brala celý flakón. Mne veľmi sedela z kraja jari, keď sa začalo otepľovať. V lete som ju neskúšala (vlastne už ani nebolo čo), možno by mi sadla ešte viac. Memoir je pre mňa dosť ťažká, ako píše Dalia, neunositeľná na von. Ale zas to nechcem zavrhnúť, lebo pár kvapiek na ruke je o inom, než plný nástrek. Ale včera mala na mne pánsky dojazd, tak neviem, či jej dám ešte šancu. Epic som ešte neskúšala, iba na mužovi pánsky, ale nepáčil sa ani jednému z nás (pre mňa prisilný muškátový orech). No Fate je pre mňa iná, hoci má v sebe zložky ako kadidlo, koža, či korenie, je na mne jemná, nežná a ženská, nie je taká úderná ako jej sestry. Práve sa mi ukazuje v krásnej kadidlovo-škoricovej podobe a neviem identifikovať, či je osladená benzoinom alebo vanilkou. No asi som stratená...

Dalia tvoj popis vône v čase, keď si vzorku mala, je prekrásny  Rose Extreme som chcela vyskúšať, no presne ako píšeš - mám pocit, že už neviem nájsť nejakú zaujímavú ružu. Buď je to ruža + pačuli, ruža + oud, alebo ruža s kadidlom, či ruža s citrusmi... Vlastne novú ružu ani nehľadám, ale určite ju vyskúšam.

Offline sisa.b
Avatar
1294 příspěvků moje polička 08. července 2017 13:46

Dalia vlastne kecám, L'inspiratrice je moc pekná a zaujímavá ruža, ktorú by som ešte rada privítala na poličke 

černá káva veľmi pekný popis  Epic určite vyskúšam, no trochu sa oudu obávam.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 08. července 2017 14:41
Reakce na sisa.b:

Znáš Rouge Avignon (Phaedon)? Do té jsem se opravdu zamilovala a pořídila si ji na podzim. Možná že i Tobě by tato temná růžička sedla.

Offline wendulka admin
Avatar
16642 příspěvků moje polička 08. července 2017 14:57
Reakce na macko.pu:

Tak to spíš souvisí s parfémovým vkusem, že budeme podobně zaměření.

Počkej, až si to přečte Miru, že jí tady haníme jejího Toma. Ta nám dá.

Offline sisa.b
Avatar
1294 příspěvků moje polička 08. července 2017 15:28
Reakce na Dalia:

Mám u nej len poznačený neutrál, nič viac. Samotnú vôňu si nevybavujem. Ovšem u mňa platí, že čo ma pred rokmi neoslovilo, to ma môže osloviť dnes na toľko, že prehádžem celý rebríček TOP vôní  Dnešné skúšanie tomu tiež nasvedčuje.

Offline Hanka H
Avatar
2914 příspěvků moje polička 08. července 2017 15:38
Reakce na černá káva:

Ano, to je Epic - krásná pocta včelstvu !

sisa.b Silvia, je trochu ze stejného soudku jako Memoir (tj. pro mě vůně jednoznačně do (končící) zimy), a jsou to obě prostě "velké"  vůně - zvolím je, když se cítím duševně vyrovnaná, pokud bych se nějak příliš vnitřně zmítala, asi by mě ten den převálcovaly. Teď v horku bych si na ně netroufla .... Příbuzný Lyric je trochu ohebnější - tím chvi říct to, že má (aspoň pro mě) o špetku méně charisma, a možná bych si na něj troufla i za tepla.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 08. července 2017 15:45
Reakce na sisa.b:

Mívám to také tak. Však vzorek RA mám už dlouho a poprvé jsem ji zkoušela určitě nejméně před dvěma lety. Možná se mi už tehdy líbila, ale láska z toho nebyla. Před pár dny jsem ji zkusila náhodou znovu, neplánovaně, jenom jsem po "něčem" sáhla do krabice se vzorky ... a už to bylo!

Offline wendulka admin
Avatar
16642 příspěvků moje polička 08. července 2017 20:20
Reakce na macko.pu:

To je marný. I kdyby nás bylo deset, proti Miru a grácii, s jakou píše o Fordovi, nemáme šanci.

Ale abych se vrátila ke kadidlovkám. Cardinal od Heeleyho už jsi zkoušel? Na mně je sice krapet ostřejší, ale Mitzi na něj nedá dopustit, tak možná na chlapské kůži může být taky hladší podobně jako ten Armani

Offline Miru
Avatar
16638 příspěvků moje polička 08. července 2017 20:57
Reakce na wendulka:

...hanite Toma.?

Myslite to, jak píšete, že je jiná vůně lepší než Sahara Noir.?

Nemohu argumentovat/názor vyvracet, neznam, nezkoušela jsem ani jednu.

Ale jak píšeš, Vendulko, je to prvotně o vkusu

Offline sisa.b
Avatar
1294 příspěvků moje polička 08. července 2017 21:22
Reakce na Dalia:

Tak ja zrovna vzokru RA už doma nemám. Ale nevadí, mám teraz iných favoritov a aj dosť vzoriek na skúšanie  

Offline wendulka admin
Avatar
16642 příspěvků moje polička 08. července 2017 21:24
Reakce na Miru:

Přesně tak, jsem to myslela. Je to prvotně o vkusu.

Sahara Noir je totiž  drsná fordovská dekadence a tenhle level sedí jen vybraným jedincům (asi proto se i moc neprodávala a stáhli ji, že ji zvládl unést málokdo). Já holt to kadidlo potřebuju víc krotké a víc ambry jako v Amber Absolute, se kterou jsi mě kdysi jako první vlastně seznámila Ty anebo to armaniovské v Encens Satin, no.

Offline Miru
Avatar
16638 příspěvků moje polička 08. července 2017 21:45
Reakce na wendulka:

...mmch, z privátní řady Armani jsem zkoušela  asi jen

La Femme Bleue a ta je prostě

úchvatná, kouzelná.!..

Offline luciole
Avatar
1215 příspěvků moje polička 08. července 2017 22:39
Reakce na wendulka:

Sahara Noir - to je moje oblíbená vánoční vůně... Voní úplně jako vánoční františek. 

Encens Satin budu muset vyzkoušet...

Offline wendulka admin
Avatar
16642 příspěvků moje polička 08. července 2017 23:31
Reakce na Miru:

Jo, ta je moc krásná. To by se ti možná mohla líbit i Sable Or, i intenzitou a výdrží by u Tebe mohla projít. Někdy Ti budu muset schválně poslat vzoreček.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 08. července 2017 23:38
Reakce na luciole:

Ano, i mně velmi silně asociuje Vánoce. Neumím si však představit, že bych tuto vůni běžně nosila.

Offline wendulka admin
Avatar
16642 příspěvků moje polička 08. července 2017 23:48

Aterlier PMP: anti anti

Otevřeně přiznávám, že styl Marka Buxtona mě dlouhou dobu míjel, ovšem zdá se, že spolupráce se Stephanií Mayrovou a Danielem Plettenbergem z Ateliter PMP mu vyloženě svědčí. Nenechte se zmýlit slabikami v názvu. Anti anti není v žádném případě vůně jdoucí proti současným moderním parfémovým niche trendům, naopak jde s nimi ruku v ruce a letošní ocenění The Art and Olfaction Award si podle mě zasloužila plným právem.

Začíná jako kolínská, kdy vás osvěží hořké neroli s červeným pepřem, chladivým kardamomem a stroužkem muškátového oříšku, aby se po rozvonění proměnila v elegantní pánskou vetiverovku, která nás přenese na tržnici s dřevěnými kdesi ve Středomoří, kde prodejci nabízí rozličné zboží. Pánskými bundami z té nejjemnější kůže a surovým kakaem počínaje, hořkými pomeranči, meruňkami, vanilkou a dalším kořením konče.

Offline Luna
Avatar
10864 příspěvků moje polička 09. července 2017 07:51
Reakce na wendulka:

Cardinal Heeley, aspoň na mě, voní jak becherovka s tonikem.  Kadidlo se jako nějak neracilo dostavit. Stejně tak se na mě rozloží Avignon. Ta složka mě asi nemá ráda!