Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Online Korsičanka blogger
Avatar
13449 příspěvků moje polička 03. srpna 2017 18:45
Reakce na Hanka H:

A tu jsem na začátku své voňavkové "kariéry" prodala, neb mi tam něco zvedalo žaludek:( Asi akácie???

Offline Hanka H
Avatar
2914 příspěvků moje polička 03. srpna 2017 18:50
Reakce na Korsičanka:

Je tam opravdu takový nesmlouvavý květinový fičák, pěkně nasáklý pracím gelem. Uznávám, že to může někomu vadit .....ale ty bys mi ti asi řekla kultivovaněji .

Online Korsičanka blogger
Avatar
13449 příspěvků moje polička 03. srpna 2017 19:00
Reakce na Hanka H:

To tedy neřekla-umíš to pojmenovat skvěle, Žábo! A čti SZ, máš mezery v mnou napsaném:)

Offline wendulka admin
Avatar
16642 příspěvků moje polička 03. srpna 2017 19:24
Reakce na macko.pu:

Dobře 

Offline razorblade
Avatar
8457 příspěvků moje polička 04. srpna 2017 19:29

Dnes jsem vyzkousela prvni vuni od byredo a nemela jsem to delat, protoze zase mam pocit, ze nutne potrebuju celej flakon  a uz se dostavame do jine cenove relace, nez je serge lutens  jehoz vunim jsem propadla nedavno. K tomu byredu... je to accord oud. Konecne jsem diky nemu asi pohopila, jak asi trn slavnej oud voni :) no.. takze zitra jdu do hrackarstvi koupit to nejvetsi prasatko :)

Offline Vilemina
Avatar
2360 příspěvků moje polička 04. srpna 2017 22:49
Reakce na razorblade:

No, je to dost zhoubny tady teda. Prase mam uz koupeny - v mym pripade jde o byredo tulipeNa tebe by byla asi moc kytkova, ale mi se libi moc

Offline slniecko admin
Avatar
19519 příspěvků moje polička 04. srpna 2017 23:34

No, vzhľadom na dnešný skupinový nájazd na 1907 a následné skúšanie ďalších vôní pri obede ukončenom letmou návštevou Le Parfum et Le Chic som toho dnes vyskúšala kopec, ale teda len veľmi povrchne. Myslím, že valnú väčšinu pôjdem postupne vyskúšať znova.

1907 - Coriander: Začína tónom podobným mentolovému dropsu, ktorý sme doma mávali, keď som bola malá. Boli to také okrúhle zelené cukríky trochu obalené v cukre a už si nepamätám názov. Potom sa pridávaajú ľahké kvetinové tóny, končí jemne púdrovým, nesladkým santalovo-vanilkovým drydownom, v ktorom stále jemne cítiť ten drops.

1907 - Pepper: jemná korenisto-drevitá vôňa, upokojujúca.

Antonio Alessandria - Fleurs et Flammes: jemne korenistá nálož kvietkov, nežne zahmlená

Antonio Alessandria - Nacre Blanche: biele kvety s vanilkou, a trochou jemnej kože, veľmi pekná a elegantná

Parfums MDCI - Le Barbier de Tanger: výrazná pánska, korenistá, klasická až ľahko staromódna vôňa

Beaufort - Fathom V: chryzantémy, ktoré prejdú do výraznej, páčivej ľaliovky

Simone Cosac - Amore Proibito: nádherný kvetinový závoj, ktorý mi tak trochu pripomína Amarenu od Bvlgari.

Jul et Mad - Bella Donna: kvetinovka zo zázvorom, ktorý tomu dodáva až taký trochu karafiátový závan. Neskôr prejde do veľmi príjemného, mazivéo krémového drydownu.

Jul et Mad - Fugit Amor: tak u mňa sa karafiát proste nekoná. Ale pekná jemná korenisto – kvetinovo - živicová vôňa áno.

Jul et Mad - Aqua Sextius: netypická vodnička, no vodnička, skôr kombinácia rozkvitnutých kvetov s morskými tónmi. Rozhodne plánujem podrobnejšie preskúmať.

Téo Cabanel - Hegoa: príjemná letná vôňa, nie umelo pôsobiaca vodnička, s ľahkým kvetinovo-čajovým tónom.

Téo Cabanel - Oha: krásna ružovo pižmová vôňa, na síce ohranú tému, ale pekne a kvalitne spracovaná.

Ramón Monegal – Flamenco: ovocné ruže s malinami, ktoré mi úporne pripomínajú niektorý z Guerlainov, akurát neviem ktorý. Asi French Kiss, musím porovnať.


Ramón Monegal – Fiesta: zadymená ruža. Veľmi zaujímavá.


Puredistance - Warszawa: buď je to navzdory zloženiu fakt veľmi výrazná korenistá ľalia, alebo bolo dnes fakt veľmi teplo....


Au Pays de la Fleur d’Oranger – Lavande Ombrée: zadymená levanduľa s kožou, pomerne výrazne pánska.


Nabucco – Parfum Fin: Drevo s kadidlom, neskôr sa pridá korenistý karafiát so škoricou. Napriek tomu zostáva vňa výslovne pánska, j keď sladšia. Drydown sladko živičnatý.


Nabucco – ΓΦΛ Parfum Fin: bylinne drevitá vôňa, s kožou a machom.

By Kilian – Black Phantom: Jedlé. Príjemné. Neškodné. Malo by to mať bucľatý krémový flakónik s bodkovanou mašličkou a inzerovať dobre vychovaným mladým slečnám. Inak pekná, kvalitná sladká, ale nie presladená gurmánka s prevahou jemnej krémovej vanilky s mandľami.


Dasein - Winter: Lesná chladná levanduľa s jedľovým balzamom, ktorý vytvára až ľahko oudový tón. Neskôr lesné tóny, ktoré sa neskôr prekvapivo znova preklopia do levanduľového drydownu, tentokrát už sladkého, ktorý držííí...(a fakt sú tam aj lesné jahôdky...)


Annick Goutal - La Mimosa: mimóza s jemne ovocnými tónmi, ktoré sa cez krátke ľahko korenisté intermezzo zmenia za jemnú, sladkú, púdrovo mimózovú vôňu.


Agonist - Arctic Jade: frézia s ylangom a kvapkou čerstvého jazmínu na pomerne sladkom drevito-pižmovo-vanilkovom základe.


Amouage Blossom Love: už som jedla čokoládu s ružami, čokoládu s fialkami, a takto by mohla voňať biela čokoláda s čerešňovým kvetom. Hustá, sladká, krémová vôňa s arómou čerešňového kvetu, pomerne netypická. Ale veľmi príjemná, nežná až upokojujúca.Nishane - Suède et Safran: nádherný vyslovene ženský šafrán, až sladký, stlmený a zmäkčený semišovým tónom

Hors Là Monde - Shiloh: hrúza. Vraj na málokom vyznie dobre. Tak ja teda k tej menšine nepatrím. Protivná chzpré nálož, ktorá tak nejak k ničomu nesmeruje, ale zlomyseľne drží a ani sa nepohne.

Offline Miru
Avatar
16640 příspěvků moje polička 05. srpna 2017 06:18
Reakce na slniecko:

...teda.!, to byl maraton zkoušení a samé zajímavé kousky.

Mně zaujaly z Tvého popisu - 

Blossom Love

Suede et Shafran

Black Phantom

Flamenco

Bella Donna

Nacree Blanche

Offline Miru
Avatar
16640 příspěvků moje polička 05. srpna 2017 06:49

Bouquet Ideale Xerjoff

Ve vanilkovém mléce s pár zrnky skořice máčený tabák zahuštěný pryskyřicí a prohřátý pižmem.

Měkkoučké, hebké, husté, vláčné, mazlivě atraktivní.

Mix vůní Tobacco Vanille Tom Ford + Cinéma Yves Saint Laurent...

...luxusní delikátní orientální tělová vůně.

Luxusní/akorát intenzita, velmi dobrá výdrž i v horku.

Je prostě nádherná...

Offline domenica blogger
Avatar
8034 příspěvků moje polička 05. srpna 2017 09:49
Reakce na slniecko:

Tak to byla jízda! Moc hezky se to čte.

Offline slniecko admin
Avatar
19519 příspěvků moje polička 05. srpna 2017 11:50

No, jazda to teda bola...a s najväčšou pravdepodobnosťou sa tam v pondelok po nejakú zastavím...len ktorú, ktorú??? To rozhodovanie......

Offline slniecko admin
Avatar
19519 příspěvků moje polička 05. srpna 2017 11:52
Reakce na Cervanek:

Áno, malé balenia by mi veľmi uľahčili rozhodovanie...predstava Ďalšieho veľkého flakónu, ktorý nebudem schopná spotrebovať a bude sa na mňa vyčítavo dívať zo šuflíka...no ale keď sa nedá, tak sa nedá, no, čo mám robiť ?

Offline Renusatko
Avatar
11684 příspěvků moje polička 05. srpna 2017 12:47
Reakce na slniecko:

Super popisy, hned vím, co nemusím zkoušet a co naopak musím. 

Jinak Amouage Blossom Love se mi moc líbí, ale ta cena je prostě strašná, takže o její koupi hodně pochybuji. 

Online Korsičanka blogger
Avatar
13449 příspěvků moje polička 05. srpna 2017 16:04
Reakce na slniecko:

A nechceš počkat až po "výletě"? Mrkla jsem na stránky Dasein a Winter za 95$ je v současném kurzu dobrá koupě:) 

I pro nás Hmm, na e-shopu je sold out

Offline slniecko admin
Avatar
19519 příspěvků moje polička 05. srpna 2017 17:57
Reakce na Korsičanka:

Uvidíme....moje sebaovládanie je momentálne na bode mrazu....

Offline slniecko admin
Avatar
19519 příspěvků moje polička 05. srpna 2017 17:58
Reakce na Renusatko:

S tou Blossom Love to vidím podobne .

Offline 999
Avatar
19701 příspěvků moje polička 05. srpna 2017 18:09

wendulka mi dala tip na parfém Gris monteigne Dior. Ta vůně je nádherná, ale vůbec na mně nedrží... Nastříkala jsem se v Pařížský, prošla výstavu Richtera na Staromáku a vůně byla fuč...