Korsičanka no, to jsem zvědavá kdy pustíš chlup z té dekadence!![]()
Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?
viktorka_od splavu Až na ni někdo bude mít
Zrovna včera jsem slečně v Ingredients říkala, že před časem patřila se svou cenou skoro 10 000,- mezi nejdražší vůně v Ingredients
(odhlédnuto od velkých flakonů a Cliva Christiana
) Neb prodej LM Parfums tam už ruší.
Klubwasser 2018 (WienerBlut)
Je po dešti a já na zahradě za pergolou trhám plevel. Hlína je pěkně měkká, tak to jde dobře. Kopřivy, tráva, rmen. Plazím se mezi pergolou a živým plotem, odhrnuji břečťan a říkám si, jak tady v tom stínu může všechno tak rychle růst. Je tu mech, vlhko a spousta nějaké havěti. Tak, hotovo. Beru všechnu tu zeleň do náručí a odnáším do kompostéru, ve kterém na hromadě tlejících rostlin leží několik nahnědlých banánových slupek.
Klubwasser je pro mě zážitková zahradnická vůně a docela příjemná vzpomínka na léto. Nosit bych ji ale nemohla. Těch kopřiv je na mě trochu moc.
Fleur de Peau (Diptyque)
Mademoiselle Iris …
Zprvu lehce odtažitý, zároveň však semišově hebký, kosatec se ponoří do teplé lázně plné duhových bublinek a vonící po růžovém oleji, který tu původní semišovou suchost potáhne tenoučkým mastným filmem.
Elegantně přítulná vůně.

Atkinsons: 24 Old Bond Street
Britský. Elegantní. Business Style.
Vzdušná růže se svěžím kardamomem a zelenými snítkami jalovce a pak sušenými čajovými lístky z dubového sudu, ve kterém zrál dobrý alkohol. Zjemněná pudrově mýdlovým pižmem a v této fázi určitě unisex.
Na kolínskou docela dobrá výdrž (5 -6 hodin), i když se drží spíš u těla.
Martula Mně se loni v listopadu při premiérovém zkoušení v Brně, kdy jsme ještě netušili, že bude mít takhle blbej název
, líbila moc.
takže dnes úplněk, dokonce zatmění a krvavý úplněk...! tak jsem zvědavá, jestli se dostaví popelníkový efekt ![]()
Cervanek Krásná fotka. Já měla budíka na 5.40 a viděli jsme hlavně hru modravých tónů.
Cervanek Krásná fotka. Já měla budíka na 5.40 a viděli jsme hlavně hru modravých tónů.
Cervanek Já se náhodou vzbudila asi o hodinu později a ještě šla kouknout a už bylo také zataženo. Ona je dosud taková jakoby "řídká mlha"
Cervanek Co si do toho mrazu vzít za vůni? Něco sladkého?
Cervanek JJo, jehličí miluju.
Cervanek skvělá fotka! přesně tak jsem ho taky viděla ![]()
já jsem si na ten "popelníček " políčila jednou z inkriminovaných vůní, tak jsem taky moc zvědavá...
Cervanek zatím si jen hezky zakouřeně voním
ale ono i minule se popelníkový efekt objevil až v pozdním drydownu. tak doufám, že pokud se objeví, tak většinu dne mě bude TF těšit...
musím se přiznat, že letos mě ta zima právě díky jehličí ve všech možných podobách hodně baví! ![]()
a to zimu nesnáším...
asi se dokopu k výkonu a do kategorie "Složky a kompozice" přidám jehličí s přehledem mých testovaných vůní ![]()
Nejnovější komentáře k vůním
Nejnovější články
Jak voní rekonstruovaný parfém?
Ztráty a nálezy 2025
Stránka parfumanie.cz se stěhuje

