Nesmejte se, tak to neni, vubec!!![]()

Nesmejte se, tak to neni, vubec!!![]()

barbucha vsi lid rozhodujici v referendu je moje nefalsovana nocni mura
To je presny. Ja se jen modlim, aby CZ nezrusila to dvoji mozny obcanstvi, at si to jeste stacim vyridit. Uff. Uplne vzdavat se mi toho taky zatim nechce...
0zero7 , mela by? toto se me nijak netyka, takze to nesleduji.
jinx myslim, ze zatim nic v tomto smeru neprobehlo, ale nedivila bych se, kdyby to skoncilo “bud a nebo”. S tema pseudo vlasteneckejma sklonama. Uz to tu jednou bylo.
0zero7 myslím že zrovna tohle v popředí zájmu teď nebude... ta možnost dvojího občanství u nás je relativně nová, předtím to nešlo, aniž by to ale bylo spojeno s nějakými přehnaně vlasteneckými tendencemi, ale celkově to vychází spíš z toho, že obecně, nejen u nás, je snaha to spíš omezit, z hlediska mezinárodního práva se považuje, nebo aspoň považovalo, dvojí / víceré občanatví za spíš negativní jev s výjimkou případů, kdy to dávalo smysl...
nolita zajimavy! V nekterych pripadech to ale fakt smysl dava (myslim ted jako vyjadreni dvoji identity), treba u nemeckych turku... kteri tu moznost teda nemaj momentalne.
Ja si chcu tez zaridit dvoji obcanstvi, zatim to ztroskotava na tom, ze jsem lina.
Lilly_Ku určitě v tom hraje roli celá řada faktorů, já jsem to nijak zvlášť nezkoumala ...
Teď zrovna při volbách šel od všího lidu jeden hlas, že by se měla zrušit možnost hlasovat ze zahraničí. Zrušení dvojího občanství by to hezky vyřešilo.
Však jsou to stejně zrádci, který opustili naši republiku pěknou, střediskovou... vystudovali za dělnický peníze a teď si - neoprávněně - žijou jak prasata v žitě. Chtělo by to referendum!
![]()
barbucha to myslím, že úplně nesouvisí... spousta lidí žijících i delší dobu v zahraničí má jen české občanství. navíc je otázka, zda zrušení dvojího by znamenalo nutnost si vybrat jedno, pokud už ty dvě mám, nebo jen zákaz dvojího do budoucna... celkově si myslím, že je to docela složitá záležitost na to, aby byla hned na pořadu dne.
navíc myslím, že pokud mám české a chci druhé, závisí spíš na právu toho druhého státu, zda mi dá své občanství, i když už jedno mám (tedy jak se na dvojí občanství dívá ten cizí stát)
čili link mezi hlasováním v zahraničí a dvojím občanstvím nevidím. eventuální zrušení hlasování čechů žijících v zahraničí je samozřejmě neakceptovatelné...
Já to myslela tak, že od jednoho (zákaz hlasování ze zahraničí) je už jen malej krůček k zákazu dvojího občanství. Pro náš vší, přející lid teda zcela určitě! ![]()
Jako určitě záleží na tom státě, jehož občanství chceš - akorát by byl problém tady u nás... jakmile bys vyfásla druhý, tak aby ti neodebrali to naše automaticky, tak asi bych to viděla, ty následky.
Ale taky se utěšuju tím, že je to na dlouhou trať. Horší bude ten czexit ![]()
barbucha nemyslím si, že když získáš druhé, že se to český stát vůbec musí dovědět... a jak jsem psala, za zákazem dvojího občanství nejsou vždy super vlastnecké postoje. automatické odebrání občanství už je, i na to co se děje teď, hodně silný hard core, jako máme před sebou dost krušné časy, ale zase nehroťme to...:-)
![]()

tv nene ![]()
tv Ten poslední veršík se mi moc nerýmuje![]()
tak takhle to funguje....(konec článku, rozhodně dočtěte).
je smutný, když se takový podvodný socialistický vychcánek zapsal už asi nesmazatelně do dějin čr pro lidi, kteří o tom nic neví, jak tvůrce jakéhosi zázraku.
ne že by to byl zeman, ale je to stejná množina.
nolita tak na Slovensku podobný zákon platí. To muže být jedna-dvě. A už 10 let se ho bezvýsledně snaží zrušit nebo alespoň znormalnit. Jediný výjimky jsou získání občanství narozením nebo v souvislosti s manželstvím. Pokud to neoznámi je tam pokuta a docela pálka cca 3300 euro.
continuity vy máte fakt zákon, podle kterého se nabytím jiného občanství automaticky ztrácí to slovenské jo? tak to je hustý.... a kdy byl přijat? není to ještě nějaké dedictví starého režimu? ale i kdyby, tak síla...
nolita No ja mela za to, ze v CR podobny zakon zrusili teprve pred par lety, jakoze pred dvema, trema?? Taky tam myslim bylo, ze mimo tech vyjimek, co psala continuity se nabytim jinyho obcanstvi automaticky pozbyvalo ceske, i kdyz v praxi to samozrejme bylo dost nezjistitelne. Jestli tam byly nejaky sankce teda nevim. Kamoska na to prisla nahodou tak, ze chtela synovi vyridit cesky obcanstvi a nevedouc o tom zakonu tam dle pravdy napsala, ze ma i americky obcanstvi, nacez ji na ambasade sdelili, ze tim padem uz nema cesky.
Setare jo, kdysi jsem si to taky zjišťovala, a ten Zákon o matrikách (nebo jak se to jmenovalo - každopádně nějaká novela vzniklá až po revoluci!) byl ohledně dvojího občanství docela striktní: jedině narozením a mooožná, když budou chtít, tak i sňatkem - jinak šlus, nic, neexistuje! co si tak matně vzpomínám, tak pro dospělý to fakt bylo buď a nebo... jestli to v mezičase zrušili, to netuším...
Setare jj je to možné, já měla za to, že je to teda nějaký relikt z minulosti (ta automatika), ale je fakt, že všechny novelizace jsem nezkoumala, kdy se to tam dostalo...
Nejnovější komentáře k vůním
Nejnovější články
Vítejte! Je to sice otrava, ale pokud chceme, aby naše webové stránky nadále fungovaly, musíme Vás obrat o trochu Vašeho času, abyste si nastavili své vlastní kombinace cukroví. Koláčky si prosím nastavte podle své chuti:
Více informací o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.
Nezbytné koláčky
Zajišťují základní funkce webu, bezpečnost a správné zobrazení stránek, bez nich by parfumanie.cz nefungovala správně.
Analytické koláčky
Pomáhají nám pochopit, jak návštěvníci web používají, abychom ho mohli zlepšovat, například anonymní statistiky návštěvnosti.
Marketingové koláčky
Slouží k zobrazování relevantní reklamy a obsahu na základě Vašeho chování na webu.
Svůj souhlas můžete kdykoliv změnit v nastavení koláčků v patičce webu.