Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 31. ledna 2018 21:17

Nesmejte se, tak to neni, vubec!!

Offline 0zero7
Avatar
11724 příspěvků moje polička 31. ledna 2018 23:15
Reakce na jinx:

barbucha vsi lid rozhodujici v referendu je moje nefalsovana nocni mura 

​To je presny. Ja se jen modlim, aby CZ nezrusila to dvoji mozny obcanstvi, at si to jeste stacim vyridit. Uff. Uplne vzdavat se mi toho taky zatim nechce...

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 01. února 2018 04:57

0zero7 , mela by? toto se me nijak netyka, takze to nesleduji. 

Offline 0zero7
Avatar
11724 příspěvků moje polička 01. února 2018 06:26

jinx myslim, ze zatim nic v tomto smeru neprobehlo, ale nedivila bych se, kdyby to skoncilo “bud a nebo”. S tema pseudo vlasteneckejma sklonama. Uz to tu jednou bylo. 

Offline nolita
Avatar
6513 příspěvků moje polička 01. února 2018 07:51

0zero7 myslím že zrovna tohle v popředí zájmu teď nebude... ta možnost dvojího občanství u nás je relativně nová, předtím to nešlo, aniž by to ale bylo spojeno s nějakými přehnaně vlasteneckými tendencemi, ale celkově to vychází spíš z toho, že obecně, nejen u nás, je snaha to spíš omezit, z hlediska mezinárodního práva se považuje, nebo aspoň považovalo, dvojí / víceré občanatví za spíš negativní jev s výjimkou případů, kdy to dávalo smysl...

Offline Lilly_Ku
Avatar
4508 příspěvků moje polička 01. února 2018 07:57

nolita zajimavy! V nekterych pripadech to ale fakt smysl dava (myslim ted jako vyjadreni dvoji identity), treba u nemeckych turku... kteri tu moznost teda nemaj momentalne. 

Ja si chcu tez zaridit dvoji obcanstvi, zatim to ztroskotava na tom, ze jsem lina.

Offline nolita
Avatar
6513 příspěvků moje polička 01. února 2018 08:04

Lilly_Ku určitě v tom hraje roli celá řada faktorů, já jsem to nijak zvlášť nezkoumala ...  

Offline barbucha blogger
Avatar
35632 příspěvků moje polička 01. února 2018 10:44

0zero7 nolita 

Teď zrovna při volbách šel od všího lidu jeden hlas, že by se měla zrušit možnost hlasovat ze zahraničí. Zrušení dvojího občanství by to hezky vyřešilo.

Však jsou to stejně zrádci, který opustili naši republiku pěknou, střediskovou... vystudovali za dělnický peníze a teď si - neoprávněně - žijou jak prasata v žitě. Chtělo by to referendum! 

Offline nolita
Avatar
6513 příspěvků moje polička 01. února 2018 11:35

barbucha to myslím, že úplně nesouvisí... spousta lidí žijících i delší dobu v zahraničí má jen české občanství. navíc je otázka, zda zrušení dvojího by znamenalo nutnost si vybrat jedno, pokud už ty dvě mám, nebo jen zákaz dvojího do budoucna... celkově si myslím, že je to docela složitá záležitost na to, aby byla hned na pořadu dne. 

navíc myslím, že pokud mám české a chci druhé, závisí spíš na právu toho druhého státu, zda mi dá své občanství, i když už jedno mám (tedy jak se na dvojí občanství dívá ten cizí stát)

čili link mezi hlasováním v zahraničí a dvojím občanstvím nevidím. eventuální zrušení hlasování čechů žijících v zahraničí je samozřejmě neakceptovatelné... 

Offline barbucha blogger
Avatar
35632 příspěvků moje polička 01. února 2018 12:11

nolita 

Já to myslela tak, že od jednoho (zákaz hlasování ze zahraničí) je už jen malej krůček k zákazu dvojího občanství. Pro náš vší, přející lid teda zcela určitě! 

Jako určitě záleží na tom státě, jehož občanství chceš - akorát by byl problém tady u nás... jakmile bys vyfásla druhý, tak aby ti neodebrali to naše automaticky, tak asi bych to viděla, ty následky.

Ale taky se utěšuju tím, že je to na dlouhou trať. Horší bude ten czexit 

Offline nolita
Avatar
6513 příspěvků moje polička 01. února 2018 12:15

barbucha nemyslím si, že když získáš druhé, že se to český stát vůbec musí dovědět... a jak jsem psala, za zákazem dvojího občanství nejsou vždy super vlastnecké postoje.  automatické odebrání občanství už je, i na to co se děje teď, hodně silný hard core, jako máme před sebou dost krušné časy, ale zase nehroťme to...:-)

Online tv
Avatar
4193 příspěvků moje polička 02. února 2018 13:47

Offline Potrefenáhusa
Avatar
38676 příspěvků moje polička 02. února 2018 14:03

tv nene

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 02. února 2018 14:10

tv Ten poslední veršík se mi moc nerýmuje

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 02. února 2018 15:29

tak takhle to funguje....(konec článku, rozhodně dočtěte).

https://www.lidovky.cz/zverina-slusovicka-finta-senator-cuba-je-pionyrem-nestydatosti-px0-/nazory.aspx?c=A180201_205056_ln_nazory_ele

je smutný, když se takový podvodný socialistický vychcánek zapsal už asi nesmazatelně do dějin čr pro lidi, kteří o tom nic neví, jak tvůrce jakéhosi zázraku.

ne že by to byl zeman, ale je to stejná množina.

Offline continuity
Avatar
42699 příspěvků moje polička 02. února 2018 23:29

nolita tak na Slovensku podobný zákon platí. To muže být jedna-dvě. A už 10 let se ho bezvýsledně snaží zrušit nebo alespoň znormalnit. Jediný výjimky jsou získání občanství narozením nebo v souvislosti s manželstvím. Pokud to neoznámi je tam pokuta a docela pálka cca 3300 euro.

Offline nolita
Avatar
6513 příspěvků moje polička 03. února 2018 06:06

continuity vy máte fakt zákon, podle kterého se nabytím jiného občanství automaticky ztrácí to slovenské jo? tak to je hustý.... a kdy byl přijat? není to ještě nějaké dedictví starého režimu? ale i kdyby, tak síla...

Offline Setare
Avatar
942 příspěvků moje polička 03. února 2018 21:27

nolita No ja mela za to, ze v CR podobny zakon zrusili teprve pred par lety, jakoze pred dvema, trema?? Taky tam myslim bylo, ze mimo tech vyjimek, co psala continuity se nabytim jinyho obcanstvi automaticky pozbyvalo ceske, i kdyz v praxi to samozrejme bylo dost nezjistitelne. Jestli tam byly nejaky sankce teda nevim. Kamoska na to prisla nahodou tak, ze chtela synovi vyridit cesky obcanstvi a nevedouc o tom zakonu tam dle pravdy napsala, ze ma i americky obcanstvi, nacez ji na ambasade sdelili, ze tim padem uz nema cesky. 

Offline RoSa
Avatar
10094 příspěvků moje polička 03. února 2018 21:37

Setare jo, kdysi jsem si to taky zjišťovala, a ten Zákon o matrikách (nebo jak se to jmenovalo - každopádně nějaká novela vzniklá až po revoluci!) byl ohledně dvojího občanství docela striktní: jedině narozením a mooožná, když budou chtít, tak i sňatkem - jinak šlus, nic, neexistuje! co si tak matně vzpomínám, tak pro dospělý to fakt bylo buď a nebo... jestli to v mezičase zrušili, to netuším...

Offline nolita
Avatar
6513 příspěvků moje polička 03. února 2018 21:38

Setare jj je to možné, já měla za to, že je to teda nějaký relikt z minulosti (ta automatika), ale je fakt, že všechny novelizace jsem nezkoumala, kdy se to tam dostalo...