Diky sociologum, ktere tady zminila Continuity, uz davno vime, jak cernosske deti ovlivnuje vyrustani ve spolecnosti, kde hrdinove detskych filmu a knizek jsou zasadne bili, panenky v obchodech bile, herci v divadlech bili, a tak dale - akorat ze dokud spolecnost nebude ochotna tyto poznatky aplikovat v praxi, tak nam jsou tak akorat k hovnu.
Hele, ale panenky jinejch etnik se už dávno dělaj (černošská Barbie už 40 let například)... černejch herců známe mraky, a vyslovenejch hvězd... i výhradně černošský seriály i filmy - co se obsazení týče - se točej. Problém je možná trochu v tom, že by to chtěli půl na půl, rovným dílem, ale je jich 13% ![]()
A navíc mají svoji specifickou kulturu, podívej se třeba na rap a hip hop, vždyť na ně mají prakticky monopol (a je to jejich "vynález"), ty nejlepší jsou světoznámý hvězdy - a vynucuje si majorita, že by tam chtěla taky větší zastoupení? Jeden ubohej Eminem se mezi ty špičky protlačil...
Zrovna v tý kultuře je to dost ošemetný, přece nejde stanovit nějaký kvóty (bych řekla)! Buď je to dobrý (a vydělává to
), nebo ne... buď je o to zájem ze strany diváka a posluchače, nebo ne...
