Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 30. zaří 2022 20:49

Zkoušela jste některá dort s bonbóny uvnitř? Má to nějaké úskalí? Že bych udělala malému na narozeniny dort s překvapením. Péct budu nejspíš sachr, protože on má z dortu rád buchtu, krém nejí. 

Offline Ounz
Avatar
20470 příspěvků moje polička 02. října 2022 13:27

Kde uchováváte zázvor, v lednici? Nějaká vychytávka aby hned nevyschnul (balení do něčeho, krabka...?) já dělala kimchi a zbylo mi a ještě mám v plánu kapustovou africkou, ale až později..a zatím mi vždycky v minulosti tak nějak ztvrdnul, no.. a druhá otázka, zkusili jste někdy někdo přidat zázvor (kousek) do klasickýho českýho vývaru? Já už nad tím přemejšlela, že zkusím vývar zphoboizovat, ale trochu jsem se bála, že to akorát pokazim..

Offline Karja
Avatar
44422 příspěvků moje polička 02. října 2022 13:31

Ounz Sambo to tam dával, přesně on zphobozovaval český vývar, ale nevím, já to nikdy nejedla, jemu to chutnalo, ale je nenáročný. Dával si tam prostě chilli a zázvor, pak si tam zavařil ty nudle, hodně masa. Zeleninu měl právě běžnou bych řekla. 

Offline Ounz
Avatar
20470 příspěvků moje polička 02. října 2022 13:35

Karja díky za info, akorát teda nevím, jestli se apetit pana Karjy shoduje s tím mým

edit: budu to prostě muset zkusit!

Offline Karja
Avatar
44422 příspěvků moje polička 02. října 2022 13:50

Ounz No, no, jako ale určitě bych řekla že zázvorem nic nezkazis, bude to mít prostě větší šťávu, ale na vylití to určitě nebude. Musíš to vyzkoušet za nás:-D. na netu to spíš dávají do těch kuřecích vývaru než hovězích. 

Offline Ounz
Avatar
20470 příspěvků moje polička 02. října 2022 14:11

Karja tak jestli se odvážim, tak tu poreferuju pak

Offline Vilemina
Avatar
2360 příspěvků moje polička 02. října 2022 14:38

Ounz určitě to zkus, někdy dávám zázvor a chilli papričky do vývaru a je to výborný.

Offline Ounz
Avatar
20470 příspěvků moje polička 02. října 2022 14:43

Vilemina díky!

Offline MaeGandal
Avatar
1632 příspěvků moje polička 02. října 2022 15:32

Evaeva já se na jeden s lentilkama chystám za 3 tydny. Mezitim sbírám informace, tak tady je video v angličtině. Prekvapila me velikost díry, ale dava to smysl Cupcake Jemma

Offline continuity
Avatar
42638 příspěvků moje polička 02. října 2022 16:08

Ounz v lednici mi pravidelně splesnivi. Když je to na dlouho a nestíhám ho vypit v čaji, tak si ho načistím, nakrájím a dám do mrazáku. 

Offline Ounz
Avatar
20470 příspěvků moje polička 02. října 2022 18:18

continuity no vida, tak to jde?Děkuju..

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 02. října 2022 19:08

Ounz

Zázvor nechávám mimo lednici a do vývaru to strouhám až nakonec, nevařím. Má to pak s čili dohromady víc voltů :)

Offline Ounz
Avatar
20470 příspěvků moje polička 02. října 2022 19:20

Mha děkuju

Offline Luna
Avatar
10864 příspěvků moje polička 02. října 2022 19:25

Já jsem dala lžíci burákovémo másla do dýňové polévky a lepší jsem teda asi nikdy neměla. Vůbec teda nevím, jak mě to napadlo, prostě bylo zrovna vytažené ze skříňky.

Offline Ounz
Avatar
20470 příspěvků moje polička 02. října 2022 20:08

Luna já to poprvý ochutnala v tý africký, taky by mě nikdy nenapadlo, že to může bejt tak dobrý..ale tu lžíci do dýňový, to poradím mámě, ta ji ráda..

Offline Karja
Avatar
44422 příspěvků moje polička 02. října 2022 20:13

Luna Jo, tak nějaky arašídovy máslo jsem dávala do dýňového kari. Já moc těm maslum nerozumím, co je co, tohle bylo psané jako arašídová pasta asi? No na chleba bych si to nenamazala:-D. Nicméně fakt to jde dohromady! 

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 02. října 2022 20:29

Čo by babinka neurobila pre vnuka, miluje sviečkovú. Tentokrát z rúry. A karlovarskú knedľu. 

Offline Pinot Noir
Avatar
29745 příspěvků moje polička 02. října 2022 20:34

Udělalo se mi nějak hodně Cuketkova čočkového tataráku, tak jsem s ním naplnila portobella a dobrý, jen by to chtělo výraznější sýr než takovou průmyslovou goudu, ale muž bohužel žádné výrazné sýry nejí.

 

Offline Manuka
Avatar
654 příspěvků moje polička 02. října 2022 20:47

milacka vypadá to strašně dobře! Můj novozealandský vnuk včera při svíčkové volal na střídačku " moor steak please"  a " moor sauce please"

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 02. října 2022 21:02

Manuka úplne ho chápem