Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 02. října 2022 21:04

Pinot Noir mne by to určite chutilo aj bez výrazného syra.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 02. října 2022 21:08

Manuka moji synové taky svíčkovou milují 

Online Karja
Avatar
44423 příspěvků moje polička 02. října 2022 21:21

Pinot Noir Dneska jsem to dělala taky a nacpala ji do tortilly;-). Jako s tím se dá dělat věci, to teprve objevíme!

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 02. října 2022 21:40

milacka

hned bych si dala.

Offline Manuka
Avatar
654 příspěvků moje polička 02. října 2022 21:58

Evaeva měla bych pomlčet o tom že na talíři se omáčka nesměla dotýkat masa a místo knedlíků měli opékané gnochi. Aspoň ze začátku! Nakonec vytírali knedlíkem talíř.

Offline Renusatko
Avatar
11684 příspěvků moje polička 02. října 2022 22:10

Luna Karja Zítra se chystám dělat dýňovou polévku, ale s kari a kokosovým mlékem. Tak do toho už by to asi bylo moc překombinované nebo myslíte že ne?

Offline Luna
Avatar
10864 příspěvků moje polička 02. října 2022 22:23

Renusatko No nevim, ja jsem tam nedavala kokosove mleko ani smetanu, jen to arasidove maslo.  

Online Karja
Avatar
44423 příspěvků moje polička 02. října 2022 22:46

Renusatko Jako do toho mého dýnového kari patří i kokosové mléko, masala koření a kurkuma, ale do polévky mi to asi přijde moc. 

Offline RoSa
Avatar
10088 příspěvků moje polička 02. října 2022 23:02

Renusatko tady bych přidala spíš zázvor a chilli papričky

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 02. října 2022 23:09

Manuka hele, takové móresy by mně nepřekvapily ani u mých dětí, natož u tvých protinožců

Offline Renusatko
Avatar
11684 příspěvků moje polička 02. října 2022 23:15

RoSa To tam dávám, jen jsem si říkala jestli by to stálo za vyzkoušení, ale asi už by to bylo moc.

Možná to vyzkouším jen malinko do jedné porce.

Offline Manuka
Avatar
654 příspěvků moje polička 02. října 2022 23:18

Evaeva miláčci naši

Online Garfie
Avatar
28413 příspěvků moje polička 03. října 2022 05:59

Ounz Taky zázvor mrazím. Jinak v ledničce to chce fakt skladovat nějaký hezký, co nejčerstvější, takový ten pevný, žádné vrásky. :-) Musíš ho co nejvíc oddělit od vzduchu, takže třeba nějakou vzduchotěsnou nádobu nebo zabalit do sáčku a vycucnout vzduch. Pak ti vydrží ty tři týdny určitě, možná dýl. Ale v mrazáku na pohodu, kolikrát ho ani nerozmrazuju, ale jen trochu nastrouhám, tak jak je. 

Online Ginger
Avatar
1216 příspěvků moje polička 03. října 2022 07:01

Ounz nastrouhany zazvor mrazime v tvoritku na ledove kostky. 

Offline Lilly_Ku
Avatar
4506 příspěvků moje polička 03. října 2022 07:34

Renusatko ja davam normalne do dynove polevky kokosove mleko, spis jenom trochu (malou konzervu na hrnec), je dost hutny.

Offline Ounz
Avatar
20470 příspěvků moje polička 03. října 2022 07:43

Garfie Ginger děkuju!

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 03. října 2022 13:11

Dnes som si pripravila obed zo zbytkov. 

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 03. října 2022 13:26
Reakce na Ginger:

Ounz nastrouhany zazvor mrazime v tvoritku na ledove kostky. 

​aj ja, milujem tieto jednoduché vychytávky.

Offline marieu
Avatar
5152 příspěvků moje polička 04. října 2022 09:14

Přišel podzim, začla chuť na fermentované. Burčák probíhá, těším se na zelí pd našich a  snad letos zvládnu naložit i kimchi. Na snídaně opakovaně fermentované vločky s kefírem s podušeným ovocem a medem

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 04. října 2022 09:34

marieu perfektné