Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline Magráta
Avatar
8112 příspěvků moje polička 21. prosince 2017 15:19

Malvin Hanu mám staženou, tak se na ní chystám... zatím jsem od autorky nic nečetla, resp. vůbec jsem jí doteď neznala (asi je to ostuda?)

Offline Magráta
Avatar
8112 příspěvků moje polička 21. prosince 2017 15:19

999 Větvička je boží

Offline Malvin
Avatar
1644 příspěvků moje polička 21. prosince 2017 15:24

Magráta jakápak ostuda, knih vychází tolik, ze to ani všechno nejde znát. Šifra mne poučila, jaké mam mezery.byť

jsem si myslela opak.

Offline 999
Avatar
19690 příspěvků moje polička 21. prosince 2017 19:29

Magráta Je.

Online Garfie
Avatar
28426 příspěvků moje polička 22. prosince 2017 05:26

mysmat Aha, tak to těžko říct....mně se třetí díl právě moc nelíbil, vůbec nemám ani chuť číst čtvrtý. Jednička i dvojka se mi líbily. Nemůžeš si to třeba jen někde půjčit? Asi bych to nepotřebovala mít doma.

Offline Marbuša
Avatar
1408 příspěvků moje polička 22. prosince 2017 15:28

Nevím, jestli to dát sem nebo do vlákna, co mi udělalo radost nebo jestli je tu pejskařské vlákno, ale dnes mi přišla knížka Potkala jsem psy, útulek a lidi. Tak se moc těším, jak si počtu, určitě to nebude žádná Velká literatura, ale to mi vůbec nevadí. A mám věnování:-)

Offline Tulipe
Avatar
2474 příspěvků moje polička 23. prosince 2017 09:33

Hanu právě dočítám a zatím dobrý. Právě ve strohosti vyprávění o tragickém osudu té rodiny vidím sílu té knížky. Jak je tam vidět plíživý nástup omezení pro Židy, jak se to stupňovalo... 

Geniální přítelkyně 3 mě taky moc nenadchla, přišlo mi to takové naivní, škoda, hlavně první díl byl skvělý, způsob vyprávění, reálie... 

A moc se mi líbila kniha Mokrá ryba od Volkera Kutschera, Berlín 20. léta, zajímavá hlavní postava mladého detektiva, prostředí výmarské republiky - skvělé. A na HBO běží seriál Babylon Berlin, natočený podle této knihy - strhující - doporučuji! Naprostá pecka 

Offline nellielovett
Avatar
5488 příspěvků moje polička 23. prosince 2017 10:42

mysmat u některých pasáží jsem se taky smála nahlas.

Offline barbucha blogger
Avatar
35599 příspěvků moje polička 26. prosince 2017 12:00

Koupila jsem mladýmu pánovi Deníček moderního fotra. Ať ví, do čeho jde. Tak to tady otevřel a ihned se začal dusit  Snažil se nás obohatit předčítáním zvlášť vtipných úryvků, leč z výrazu jeho ženy jsem rychle pochopila, že si to bude muset napříště číst tajně, a rozhodně ne nahlas 

Offline brrr
Avatar
12301 příspěvků moje polička 26. prosince 2017 19:02

barbucha Měla jsi oběma dát Líného rodiče od Hodkinsona

Offline barbucha blogger
Avatar
35599 příspěvků moje polička 26. prosince 2017 19:12

brrr 

To asi nebude třeba, zvlášť v případě mladého pána  

Offline Renusatko
Avatar
11684 příspěvků moje polička 26. prosince 2017 19:56

barbucha A tak Deníček není špatný. Vtipnější mi přijde z pohledu, že už to mám za sebou . Druhý díl už nebyl nic moc a manželsví už jsem si nekoupila. 

Offline barbucha blogger
Avatar
35599 příspěvků moje polička 26. prosince 2017 21:28

mysmat 

Tak zvlášť když vedle tebe sedí osoba, na kterou zrovna popisovaný jev sedí jak prdel na hrnec. Třeba hysterická/plačtivá/vztahovačná těhotná... z který si citace zrovna poněkud utahuje... 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
49178 příspěvků moje polička 27. prosince 2017 12:15

mysmat jojo tyhle pocity přesně znám...

k tématu: pod stromkem Písečný muž/Lars Kepler, no dala jsem to na jeden zátah, napínavý od první stránky. akorát dost přitažený za vlasy teda:-)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
49178 příspěvků moje polička 27. prosince 2017 12:26

mysmat nee, to je uplně něco jiného