S tím souhlasím. Na druhou stranu, kdybych četla Netopýra jako prvního v pořadí, tak asi Harryho odložím.
Hele, ja nevim, jestli se vyjadruju uplne presne (zacinam si uz nekdy pripadat, ze mluvim/pisu v cestine jako Hotentot), ale to co se snazim popsat myslim nema co delat s tim, u ktereho clovek zacne dilu. Treba kdyz si vzpomenu na stareho dobreho Eda McBaina. Taky jsem zacinala nekdy uprostred jeho serie o 87. reviru, ale hned u prvni knizky me zaujalo, jak byly vsechny jeho postavy ZIVE. Kazdy ten polda mel svuj unikatni styl osobnosti, stylu, mluvy - zatimco v tom Nesbovi je to takove klinicke, vsichni mluvi a jednaji stejne. Coz ovsem muze byt zpusobene prekladem, mne se vubec nezdal moc dobrej. Proto me zajimalo, jestli ma v cestine nekdo podobnou zkusenost. Zacinam si pohravat s myslenkou, ze az si konecne poridim ctecku, tak si stahnu par knizek v cestine, abych to mohla porovnat.
Jinak uz mam v knihovne naobjednane dily od prvniho 