Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline continuity
Avatar
42712 příspěvků moje polička 31. října 2018 23:09

Garfie kdyz ja mam dojem ze ona sama nevi jak to skoncit

​no taky bych rekla. ja uz nad tim zlomila hul, necetla jsem uz ani ten posledni dil, co vysel. a pritom to melo potencial byt zajimave ve svetovem meritku. ale nekde u tretiho dilu jsem pochopila, ze dilo prerostlo autorku.

jedine, co jsem se jeste nerozhodla, jestli ty ctyri dily, co mam vyhodim, uklidim do sklepa nebo vyhodim. ale jak to tady ctu, tak osud popelnice je bliz a bliz 

Offline Ounz
Avatar
20475 příspěvků moje polička 01. listopadu 2018 09:49

continuity tak to někomu daruj..popelnice je asi to nejhorší místo..

Online viktorka_od splavu
Avatar
49188 příspěvků moje polička 01. listopadu 2018 11:29

continuity “dilo prerostlo autorku” - tos na to kapla, presne takovy dojem z toho mam

Offline Potrefenáhusa
Avatar
38683 příspěvků moje polička 01. listopadu 2018 11:41

viktorka_od splavu fakt těžký to mám, max pár stránek za večer, na gauči jeden vopruza, v posteli druhej

Online viktorka_od splavu
Avatar
49188 příspěvků moje polička 01. listopadu 2018 11:43

Potrefenáhusa  na to jsou experti. eleanor nemuze konkurovat!:P

Offline nolita
Avatar
6513 příspěvků moje polička 01. listopadu 2018 13:23
Offline continuity
Avatar
42712 příspěvků moje polička 01. listopadu 2018 15:13

Ounz no tak jsem to myslela, proste pujdou z domu. U nas je takova police, tam se to obvykle do vecera neohreje.

Offline dynda
Avatar
7291 příspěvků moje polička 03. listopadu 2018 21:02

continuity 

Hm, tak já teď čtu 3. rokem Noble House, cca 1200 stran a myslela jsem, že tím asijská sága končí a ona je tam ještě jedna. Uáá.

Offline Fakirka
Avatar
2224 příspěvků moje polička 03. listopadu 2018 21:47

Asi by to patřilo spíš do přiznání nebo stížností, ale už týden se potýkám s Modlitbou za Owena Meanyho...nedokážu  si oblíbit Owena. Strašně mi leze nervy. Nebaví mě. A to Irvinga miluju. A knihy nevzdává k. Ale dneska jsem ji odložila a vzala si Soumrak dne.

Offline Ounz
Avatar
20475 příspěvků moje polička 03. listopadu 2018 22:15

Fakirka pro mel byla Modlitba pro Owena Meanyho ta nejlepší kniha od Irvinga. A to sem od něj četla skoro vše..už je to teda docela doba, kdy sem ho četla, ale je to jedna z mála knih, který sem četla víckrát. Ale samozřejmě ne každýmu kniha sedne, už taky odkládam, když to jo nejde. K něčemu se pak ale vracim třeba..

Offline Fakirka
Avatar
2224 příspěvků moje polička 03. listopadu 2018 23:12

Ounz doctu Soumrak dne a ještě to zkusím. Jsem zvědavá, co bude dál...už se mi párkrát stalo, že jsem si knihu oblíbila třeba až na druhý či třeti pokus....

Offline Ounz
Avatar
20475 příspěvků moje polička 03. listopadu 2018 23:13

Fakirka no..někdy to prostě nejde. 

Offline notna
Avatar
9382 příspěvků moje polička 04. listopadu 2018 00:37

Fakirka Já včera začala číst od Irvinga Pitnou kuru a první dvě strany jsem četla 2x a říkala si wtf?! Teď už dobrý a bavím se, ale ze začátku jsem nechápala.

Offline Pinot Noir
Avatar
29768 příspěvků moje polička 04. listopadu 2018 08:05

notna Pitnou kúru jsem nedala. Trpěla jsem asi 100 stran a nedalo se to. To se mi stane málokdy. 

Offline Ounz
Avatar
20475 příspěvků moje polička 04. listopadu 2018 08:52

Pinot Noir já to četla asi v patnácti ( a už tenkrát sem si říkala, jakej je to blbeček a jak ty ženský můžou) tak možná to ctělo trochu dřív :)

Offline zelene.oko
Avatar
650 příspěvků moje polička 06. listopadu 2018 16:47

Četl někdo Probudím se na Šibuji? Mám na seznamu a jsem zvědavá, zda je tak dobrá, jak ohlasy na ni slibují.

Offline nolita
Avatar
6513 příspěvků moje polička 06. listopadu 2018 17:03

zelene.oko četla jsem to, není to špatné, ale nic extra taky ne, prostě taková prvotina, ne úplně propracovaná, hodně inspirovaná murakamim, resp. takový pokus ho napodobit ... četlo se to dobře, ale nic, bez čeho by člověk nemohl žít, dle mého...   

Offline cinkja
Avatar
1518 příspěvků moje polička 06. listopadu 2018 21:17

Začala jsem Hanou, pokračovala Hotýlkem a Slepou mapou. Čtivé, poutavé, styl, krerý se mi moc líbí. V podobném duchu pokračuji prostřednictvím Sběratele sněhu.

Doporučuji všechny

Offline barbucha blogger
Avatar
35634 příspěvků moje polička 06. listopadu 2018 21:55

Pořídila jsem si Rozpravu o dobrovolném otroctví a jsem v úžasu. Ten člověk byl prorok... sedí to jak na totalitu, tak i na dnešek, a to je to pět století starý... jsem zvědavá, jestli z toho vyplyne nějaký řešení. Hodilo by se.