Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline Magráta
Avatar
8116 příspěvků moje polička 22. února 2019 19:46

Ignis 

Offline MP Marge
Avatar
6823 příspěvků moje polička 23. února 2019 00:10
Reakce na Ounz:

MP Marge já sem Vražedné léto dostala od dědy, a super. Jinak jestli ráda vlky, tak moje kamárádka za zásadní dílo považuje Totem vlka, znáš? 

​Neznam!!! Ale uz si pisu... Dekuju 

Offline Ounz
Avatar
20483 příspěvků moje polička 23. února 2019 07:24

MP Marge není zač, doufám že nebudeš zklamaná.

Offline Mrakoplas
Avatar
9996 příspěvků moje polička 24. února 2019 09:02

Tak som dočítala  Kazuo Ishiguro Neopustaj ma a celú noc sa mi o tom snívalo  Odporucam, nenechajte sa odradiť názvom, nie je to žiaden ženský roman. Trochu smutné a zanechalo to vo mne takú depresívnu náladu , čaká ma tu ako ďalší Gentleman v Moskve, myslíte, že ten mi trochu napraví náladu či mám vybrať radšej niečo iné?

Online Dadoo
Avatar
11623 příspěvků moje polička 24. února 2019 09:49

Mrakoplas napraví. To je knížka pro potěšení. Nic drasaveho 

Offline nellielovett
Avatar
5488 příspěvků moje polička 24. února 2019 09:51

Mrakoplas zrovna dočítám a doporučuji 

Online Potrefenáhusa
Avatar
38685 příspěvků moje polička 24. února 2019 09:58

Mrakoplas mne to přišlo strasne smutny, ale moc se mi to líbilo, zanechalo to dojem na několik let

a je i film

Dzentleman v Moskvě je moc milej 

Offline Garfie
Avatar
28430 příspěvků moje polička 24. února 2019 10:03

Mrakoplas Gentleman v Moskvě je ideální volba  aktuálně to řadím asi k nejmilejším knihám, co jsem přečetla. 

Online Potrefenáhusa
Avatar
38685 příspěvků moje polička 24. února 2019 10:10

Garfie a má krasnej trailer na YouTube

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 24. února 2019 11:23

Mrakoplas Tak to musim hned zkusit, jeste me ceka Pohrbeny obr. Jinak jsem si vzpomnela na dalsi skvost - Stin vetru, magicky realismus jak vysity. A z ceskych hodne starsi vec, ale Udoli vcel (zboznuji film a kniha byla stejne dobra), znate nekdo?

Offline Mrakoplas
Avatar
9996 příspěvků moje polička 24. února 2019 14:52

Potrefenáhusa myslíte toho Ishigura? Lebo som presne nad tým rozmýšľala, že nad toutknihou budem ešte dlho rozmýšľať a ten pocit z nej vo mne ešte dlho ostane..A to inak tiež trpím knižnou amnéziou ale toto bude asi jedna z výnimiek.

Ďakujem vsetkym, večer sa na toho gentlemana vrhnem 

Jos to nepoznám, mrknem na to, vďaka za tip

Online Potrefenáhusa
Avatar
38685 příspěvků moje polička 24. února 2019 14:58

Mrakoplas jj, ishiguro, jaks psala, ze to bylo trochu smutne, tak mne to přišlo smutné úplně nejvic

Offline Mrakoplas
Avatar
9996 příspěvků moje polička 24. února 2019 15:14

Potrefenáhusa jako hej, ono to bolo smutné ale aj tak sa mi to čítalo tak nejak s ľahkosťou, ta ponurost tam bola ale ten depresívny pocit na mňa doľahol až po docitani, pri čítaní som to nevnímala tak silno. Neviem sa vyjadrovať, no 

Offline brrr
Avatar
12302 příspěvků moje polička 24. února 2019 15:25

Jos Jasně, Údolí včel je nejlepší číst před cestou na Balt nebo přímo tam.

Offline brrr
Avatar
12302 příspěvků moje polička 24. února 2019 15:28

Já, člověk, který se nedívá na horrory, protože se nerad bojí, jsem přečetla Trhlinu. Absolutně nechápu to nadšení. Nejenže mi to přišlo blbě napsané, ale ani jsem se nebála. Docela mě to zklamalo.

Offline vanilka
Avatar
2160 příspěvků moje polička 24. února 2019 15:45

Dočetla jsem od Anny Bolavé Ke dnu, líbilo se mi to o fous víc než Do tmy.

Na nočním stolku už mám připravenou další Mornštajnovou - Slepá mapa.

Offline notna
Avatar
9383 příspěvků moje polička 24. února 2019 15:49

brrr Mně se Trhlina líbila, jak byla napsána. Těmi odkazy na skutečné zdroje na netu to dávalo nádech skutečné události. A závěr mi tedy přišel hodně desivy a tajemný. Taková ta nejistota, co je vlastně skutečnost atd se mi líbila.

Offline Sweet Potato
Avatar
40135 příspěvků moje polička 24. února 2019 16:16

brrr Nejsi sama. Strašně dlouhý rozjezd, furt nic a pak pointa.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 24. února 2019 17:23

brrr Mně se to nelíbilo vůbec, viz co píšeš ty a Sweet Potato , absolutně nesympatická hlavní postava included

Offline Ignis
Avatar
1334 příspěvků moje polička 24. února 2019 19:50

brrr Já si to taky přečetla na základě zdejšího nadšení, ale i když jsem se nebála, tak se mi to líbilo, bylo to takové pěkně napínavé. Ale teda horor fakt ne.