Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Pinot Noir
Avatar
29755 příspěvků moje polička 30. března 2024 14:51

moora mám teď nově ze Spomyšle keř podobného typu, Ocasatec raný, kdyby tě to zajímalo.

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6726 příspěvků moje polička 30. března 2024 15:37

Juhuuu..já si dneska na kurzu poprvé v životě umotala věnec

Je to teda krásná relaxační záležitost. Teď s ním šup do okna. 

Offline Janulik03
Avatar
20149 příspěvků moje polička 30. března 2024 15:40

Pinot Noir v stredu idem do zahradnictva. Beda ti ak ho budú mať 

Offline Janulik03
Avatar
20149 příspěvků moje polička 30. března 2024 15:40

Lama_z_Lana ale ten sa ti vydaril

Offline whiskas
Avatar
20930 příspěvků moje polička 30. března 2024 16:06

Měla bych posekat trávu, ale ten pohled mi rve sekačku z ruky :-D. A čmeláci vypadají spokojeně, tak jim ještě chvíli nechám prostřeno. Jasně, je to plevel, ale mně se moc líbí. 

Offline RoSa
Avatar
10092 příspěvků moje polička 30. března 2024 16:08

Lama_z_Lana nádhernej moc!

já jsem se letos zmohla jen na kýčovitej na dveře, ale tak jsou tu děti, no...

(ten korpus z révy je praktickej, každý roční období do toho můžu vrazit něco jinýho)

Offline RoSa
Avatar
10092 příspěvků moje polička 30. března 2024 16:11

whiskas ještě s tímhle začínej!

to říkal jeden starej sedlák na chalupě: jak vezmeš kosu (dneska teda sekačku) do ruky, pustíš ji až na podzim!

Offline whiskas
Avatar
20930 příspěvků moje polička 30. března 2024 16:12

RoSa Pardon, ale onen sedlák měl bohužel pravdu ... .

Offline Stará existence
Avatar
286 příspěvků moje polička 30. března 2024 16:53

Lama_z_Lana No ale ten věnec je nádherný!!

Offline Janulik03
Avatar
20149 příspěvků moje polička 30. března 2024 16:53

whiskas tie modrence je škoda pokosiť. 

Offline Pinot Noir
Avatar
29755 příspěvků moje polička 30. března 2024 16:56

whiskas je to krásné. I s beruškou!

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6726 příspěvků moje polička 30. března 2024 18:24

Janulik03 Stará existence RoSa děkuju

Bylo to fakt zábavný. 

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 30. března 2024 18:33

Lama_z_Lana ten te uplne paradni

Offline berush
Avatar
460 příspěvků moje polička 30. března 2024 22:10

Z intenzivního gardeningu mě poprvé v životě "chytly" záda... takže brufen, zahřívácí náplasti.. nu což, i v mém věku může být něco poprvé

Online Myrtila
Avatar
5266 příspěvků moje polička 31. března 2024 01:43

Chtěla bych se zeptat, odkud, mimo Spomyšle, ještě objednáváte rostliny? Upravili jsme ještě kousek předzahrádky a chtěla bych to osadit, jde o úplně obyčejné trvalky typu dlužichy, k tomu možná motýlí keř, ale tady u nás teď fyzicky prodávají hlavně užitné rostliny typu rybíz. Koukala jsem na zahradnictví Flos, tam mají všechno, co bych teď potřebovala, máte s ním zkušenost?

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 31. března 2024 03:19

Myrtila neobjedvam, ale pravidelne nakupuju u Flose a u Krulichu Na Petynce

Offline Garfie
Avatar
28426 příspěvků moje polička 31. března 2024 06:37

moora To je určitě ono, tak ti pěkně děkuju a nemáš zač!

Online Myrtila
Avatar
5266 příspěvků moje polička 31. března 2024 07:11

moora A mají tam ty rostlinky všechny pěkné, nebo je potřeba vybírat? Aby mi kdyžtak nepřišly nějaké horší, které by si třeba nikdo nekoupil. 

Offline Pinot Noir
Avatar
29755 příspěvků moje polička 31. března 2024 07:34

Myrtilanakupuju od Flose pravidelně , aktuálně mám na cestě od nich dva balíky za asi 11 tisíc.

Rostliny jsou někdy takové unavenější, balí to do plastových nosičů, kde je volný prostor a občas se vysype dost hlíny (třeba ze Spomyšle teď přišly rostliny zabalené naprosto precizně, tam se nevysypalo ani smítko, ale zase jsem hodinu jen dobývala květináče). Vždycky se mi ale všechno uchytilo, i když ty rostliny třeba nevypadaly úplně top, takže u nich nakupuju opakovaně.

Nejkrásnější rostliny v nejlepším stavu posílá Havliš (Safro), je to ale dražší, využívám ho spíš pro keře a raritnější rostliny. 

Online Myrtila
Avatar
5266 příspěvků moje polička 31. března 2024 08:01

Pinot Noir Díky, tak já to zkusím, to, co budu objednávat, budou celkově spíš odolnější rostliny, tak snad se chytnou dobře. 
A ty balíky, budeš pak obsah dávat na IG?