Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Janulik03
Avatar
20154 příspěvků moje polička 01. května 2024 15:22

Pinot Noir podľa tvojich fotiek mám dojem, že si popredu ty, veď ti všetko kvitne.

Offline Muslik
Avatar
562 příspěvků moje polička 01. května 2024 15:29

Tak taky nam v Kunraticich pomrzlo co se dalo :( jedle kastany, ibisky, slivone, grrrr, smutny ....letos asi nebude skoro žádné drobné zahradní ovoce. Ale určitě tedy budou ve velkém ostružiny, ty ještě mají daleko do květu, část pozdějších kanadských borůvek a koule, kterych je každý rok tolik, že nevím, co s tím a dzemu mám ve sklepě na několik generací, sakra proč nemohly klidně zmrznout ty koule na úkor něčeho jiného?! ;-)

Online Pinot Noir
Avatar
29756 příspěvků moje polička 01. května 2024 15:32
Reakce na Sweet Potato:

Adina Až mi objevíš rostliny do suchého stínu, pod jehličnany, pošlu ti metál.

​Prý kokořík a taky ta škornice, po zakořenění by měla sucho zvládat.

Online Pinot Noir
Avatar
29756 příspěvků moje polička 01. května 2024 15:33

Janulik03 já mám ještě pořád tulipánovou sezónu. No a pivoňky.

Offline RoSa
Avatar
10094 příspěvků moje polička 01. května 2024 15:47

Pinot Noir dneska mi puklo první poupě pivoňkový ony jsou asi dva druhy těch pivoněk, ne? soused má rozkvetlej keř už pár týdnů...

Offline Janulik03
Avatar
20154 příspěvků moje polička 01. května 2024 15:48

Pinot Noir pivonky!

Mala by som sa vyhrabat pozrieť aké sú. No skoro som zabudla,

Offline RoSa
Avatar
10094 příspěvků moje polička 01. května 2024 15:48

Muslik v Kunraticích? tak to asi nebudou letos jahody, co?

Online Pinot Noir
Avatar
29756 příspěvků moje polička 01. května 2024 15:53

RoSa jo, dřevité a bylinné. Jednu dřevitou už mám odkvetou, jedna kvete, bylinná ještě ne.

Offline RoSa
Avatar
10094 příspěvků moje polička 01. května 2024 15:55

Pinot Noir tak já mám asi tu bylinnou

Offline Janulik03
Avatar
20154 příspěvků moje polička 01. května 2024 16:02

RoSa Pinot Noir takže muž vyfotil

Krovita pivonka (ta nezatahuje, ani sa nestriha) uz kvitne obrovskými kvetmi

A bylinné ešte len puky majú 

Online Pinot Noir
Avatar
29756 příspěvků moje polička 01. května 2024 16:16

Janulik03 no ta je nádherná!

Offline Friga
Avatar
2081 příspěvků moje polička 01. května 2024 17:20

U nas v sobotu jeste lezely zbytky snehu


Ted uz je vsechen snih pryc a zacinaji kvest i jine kytky nez krokusy

Offline Janulik03
Avatar
20154 příspěvků moje polička 01. května 2024 17:29

Friga no tak vy ste uplne inde 

Offline Myrtila
Avatar
5267 příspěvků moje polička 01. května 2024 17:39

RoSa Nám už hosty taky vylezly, a docela jsem koukala, jak to rozjely! Minulý týden, jak byla zima, vystrčily nesměle špičky lístků, a dneska mají ty listy asi 20 cm. 

Offline RoSa
Avatar
10094 příspěvků moje polička 01. května 2024 18:18

Myrtila já bych ráda, kdyby i do šířky se to rozrostlo, ne jen jedna špička

a tady je ten muj "pukavec"

Online Pinot Noir
Avatar
29756 příspěvků moje polička 01. května 2024 19:30

RoSa ony se určitě rozjedou, aspoň neomrzly. Vedle v Ctěnicích v zahradnictví museli hosty uříznout hned u země, byly úplně zmrzlé a prý ta rostlina sice obrazí, ale mohla by trpět chorobami a je lepší ji šmiknout úplně a donutit vyrazit komplet znovu. Tak ty tvoje měly rozum a počkaly si.

Offline Kokoska
Avatar
34644 příspěvků moje polička 01. května 2024 19:52

Tak budu ibiskovi drzet palce, o ten bych nerada prisla.

Offline Kokoska
Avatar
34644 příspěvků moje polička 01. května 2024 19:54

RoSapivonky mam tak zbruba stejny, mozna jeste mensi. Jednu mam od lonska novou, mela jedno poupe a to zmizelo, vypada, ze ho neco ustiplo, na zemi se nevali.

Offline rysamona
Avatar
1104 příspěvků moje polička 02. května 2024 07:45

Tak nevím, které vlákno to bylo a kdo to chtěl vědět, ale šéfovo meruňky i přes oheň ty mrazy nedaly. Prý snad teď chytily nějakou spálu tak nic. 

A my byly včera na chalupě(600 m n.m.). Říkala jsem si co uvidím a super. Všechno v květu  a nebo založený i malé plůdky. A všechny stromy neskutečně obsypaný. To jsem ještě nezažila. Jen ořech to chudák nedal. Úplně černé ty první výhonky tak doufám že ještě obrazí 

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 02. května 2024 10:02

rysamona u nás (500 mnm) bylo všechno taky neuvěřitelně obsypaný, ale prostě o tyden dřív a zmrzlo to komplet. Trošku dokvétá letní jabloň. Včera začaly kvést jahody, mají černé středy, takže u nich ani ta tkanina nepomohla.

Dřevitá pivoňka pomalu odkvétá a bylinná užuž vykvést (samo že vykvete přesně až odjedeme). Letos jsou ty pivoně moc pěkný.

Nebýt toho mrazu, tak to vypadá, že se ta zahrada hezky volepšila. Na to, že jsme ji předloni vykopali z metrového pýru. Deska budu sázet druhou várku trvalek, tak moc doufám, že se chytnou.