Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline jerry
Avatar
11139 příspěvků moje polička 09. května 2015 16:58

Black (Puredistance) -  zpočátku svěží pepřově sladká, s rychlým závazem nahořklých drhnoucích bylin (pelyněk?), do toho v rychlém sledu dřevo naložené v lehké "vodové" ambře, která později "potemněla" a výrazně zhoustla. A mezi tím vším se prolíná sladký jemný oud a tóny sušených švestek a meruněk. Vůně dělá plnou čest svému názvu - je černá jako temná noc. Komu se líbí Kalemat Black, bude nadšen. A intenzita a výdrž nemají obdoby...

The Nuptial Bouquet (Atkinsons) - fialkové lístky vpletené do suché myrty - krásná vůně, na léto ideální. Bohužel jemná až moc a s minimální výdrží.

Offline blackviolet
Avatar
3467 příspěvků moje polička 09. května 2015 22:57

Pár dojmů z prvního zkoušení Croisiere Collection Pierra Guillauma

Entre Ciel et Mer

mořský vánek s gurmánským tónem hrušky, mech a  dřevo.  Stává se krémovější až začne připomínat klasickou Niveu. 

Paris Seychelles

slunce a pláž, kokos, lilie a olej monoi. kterým se natřeme a lehneme si do horkého písku. 

Jangala

pánská kolínská s bonusem - eukalyptem, zázvorem, kokosem a dřevem z tropického pralesa.

 Long Courrier

sladko slaná gurmánka s kakaem a pudrem.

Offline slniecko admin
Avatar
19507 příspěvků moje polička 09. května 2015 23:11
Reakce na wendulka:

Blasfémia toto!!! Rúhačstvo !!!

Tobacco Vanille a Santal Blush! Jedny z mála vôní od majstra Thomasa, ktoré mi sadnú ako...ehm...toto...na ...toto...

Ešte mi poohováraj White Suede a  ...

Online Miru
Avatar
16636 příspěvků moje polička 10. května 2015 08:50
Reakce na slniecko:

...MNĚ to nevzrušuje, ony NEVÍ, o čem mluví.

Tom Ford je mág. A basta.!

White Suede je skvost.!, nádherná...

(brala bych ji okamžitě. Škoda, ta cena... A ještě Café Rose...)

Offline Mitchell
Avatar
96 příspěvků moje polička 10. května 2015 08:51

Misia -druhá zkouška za vlhkého počasí - fialky uhlezené, nepříjemný třešňový tón zmizel, více pudru a hlavně mnohem lepší výdrž, na kůži do druhého dne. Odstřik jsem chtěla prodat, ale zůstane.

Offline wendulka admin
Avatar
16642 příspěvků moje polička 10. května 2015 09:11
Reakce na slniecko:

To by mi teď už ani strach po takovém smajlíkovi nedovolil. Ne, teď vážně. White Suede jsem přece měla flakon, to JE emočně nabitá vůně.

jerry: Na mně Black stejně jako na domenice vyzní dost pánsky. Nepřijde ti? Na mně se tedy především drží drcený černý pepř a tmavá dřeva.

Offline andry spravce
Avatar
2954 příspěvků moje polička 10. května 2015 10:53
Reakce na slniecko:

ehm, souhlasím s wendulkou pokud jde o TV a SB (i když SB na vhodnější osobě hodnotím podstatně lépe - kvalitativně, emočně ani ne) a ve White Suede mám zatuchlej hadr...

Offline andry spravce
Avatar
2954 příspěvků moje polička 10. května 2015 10:55
Reakce na wendulka:

myslím, že jsem tě právě zachránila od všech zuřivých smajlíků světa

Offline jerry
Avatar
11139 příspěvků moje polička 10. května 2015 10:57
Reakce na wendulka:

Na mě zas až tak úplně pánsky ne - spíš bych to charakterizovala jako "unisex na cestě k pánské vůni" (mj. i tím mi připomíná zmiňovaný Kalemat Black).  Ale vzhledem k mojí náklonnosti k pánským vůním je to pro mě spíš přednost.

Offline andry spravce
Avatar
2954 příspěvků moje polička 10. května 2015 10:58
Reakce na blackviolet:

a kterou hodnotíš jako nejlepší/nejzajímavější?

Offline slniecko admin
Avatar
19507 příspěvků moje polička 10. května 2015 12:00
Reakce na Miru:

...MNĚ to nevzrušuje, ony NEVÍ, o čem mluví.

Tom Ford je mág. A basta.!

White Suede je skvost.!, nádherná...

(brala bych ji okamžitě. Škoda, ta cena... A ještě Café Rose...)

Presne...ničomu nerozumejú...pffff...

Offline slniecko admin
Avatar
19507 příspěvků moje polička 10. května 2015 12:02
Reakce na andry:

Len aby...len aby.... ... ...

Že málo emočného náboja...toto...toto !!!

Offline andry spravce
Avatar
2954 příspěvků moje polička 10. května 2015 12:34
Reakce na slniecko:

tak třeba Tobacco Vanille jsem vrstvila s Amber Absolute a bylo to hned lepšejší

Offline blackviolet
Avatar
3467 příspěvků moje polička 10. května 2015 12:51
Reakce na andry:

Nejzajímavější mi přijde Jangala, ale přijde mi spíš pro pány.

Líbila se mi Long Courrier, ale pro mě by byla na nošení moc gurmánská.

Entre Ciel et Mer a Paris Seycheles mi nepřijdou nijak převratné, i když nezapřou kvalitní ingredience.

Zkusila jsem na papírku i na kůži, výdrž na kůži 4 - 5 hodin.

Dám Pierrovi ještě jednu šanci.

Offline Foteini
Avatar
234 příspěvků moje polička 10. května 2015 18:17

Od Toma Forda zatím nemám vyzkoušené vše, ale nejvíce se mi líbí Noir de Noir, na druhém místě White Suede (kdo to psal o tom mokrém hadru?) a na třetím Plum Japonais.

Naopak ze Santal Blush se mi regulérně navaluje a Tobacco Vanille mi připadá nudná. Každý to holt máme jinak.

Offline andry spravce
Avatar
2954 příspěvků moje polička 10. května 2015 19:58
Reakce na Foteini:

já. vydrž pár dní, vyhrabu vzorek a napíšu víc

(a kdybych měla říct tři nej exkluzivní fordovky, tak Noir de Noir, Japon Noir - se kterou už máme smůlu - a Black Violet. a tohle by mi Miru mohla schválit )

Offline Foteini
Avatar
234 příspěvků moje polička 10. května 2015 20:09
Reakce na andry:

já. vydrž pár dní, vyhrabu vzorek a napíšu víc

(a kdybych měla říct tři nej exkluzivní fordovky, tak Noir de Noir, Japon Noir - se kterou už máme smůlu - a Black Violet. a tohle by mi Miru mohla schválit )

Tu Japon Noir bych měla taky vyzkoušet, ta mi ještě chybí. Black Violet se raději trýznit nebudu, co kdyby se mi líbila a k sehnání není,

Offline andry spravce
Avatar
2954 příspěvků moje polička 10. května 2015 20:10
Reakce na Foteini:

Black Violet už se taky nevyrábí? no Japon Noir taky ne..

Offline Foteini
Avatar
234 příspěvků moje polička 10. května 2015 20:14
Reakce na andry:

Někde jsem četla, že ne a našla jsem ji jen na tuccu.com asi za 350 USD 50 mlByly to odkazy na ebay.

Edit. odkaz nefungoval

Offline slniecko admin
Avatar
19507 příspěvků moje polička 10. května 2015 21:12
Reakce na andry:

nevyrába ...a môjmu mužovi tak pristane!