Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Fleur blogger
Avatar
6825 příspěvků moje polička 23. května 2015 12:17
Reakce na Venea:

Dík za podrobnou analýzu! Kdysi jsem nosila Eau de Shalimar, teď mám Shalimar Souffle a mexický Shalimar, takže si můžu troufnout i na Shalimar Cologne.

Offline domenica blogger
Avatar
8034 příspěvků moje polička 23. května 2015 12:29
Reakce na Fleur:

Můžeš! 

Offline Fleur blogger
Avatar
6825 příspěvků moje polička 23. května 2015 12:52
Reakce na domenica:

Přesně to jsem chtěla slyšet !

Offline domenica blogger
Avatar
8034 příspěvků moje polička 23. května 2015 13:01
Reakce na Fleur:

Zřídka si dovoluju tvrdit, že nějaká vůně se bude někomu líbít, bez alibistických "asi" nebo "nejspíš", ale v tomto případě si to dovolím. 

Offline jerry
Avatar
11139 příspěvků moje polička 23. května 2015 17:53

Kisu (Tan Rokka) -  uhlazená dřevitá chyprovka se postupně začala měnit do podoby suché bylinné chypré ve stylu Aromatics Elixír či Yatagan, s postupně se zvýrazňujícím nasládlým heřmánkem. A vývoj pokračoval až k průsvitnému, nasládle zapudrovanému dřevu. Neuvěřitelná cesta od chyprovky ke klidné "meditační" vůni.

Azure Lime (Tom Ford) - svíravě nahořklý, přesto však sametový citrus se vším všudy - s kůrou, dužinou, větvičkami i listy. I několik drobných kvítků se nesměle ukázalo a zase zmizelo. Vůně mi připadá jako vysloveně pánská - v čemž mě utvrdil i konec v podobě velmi fádní a generické sladce teplé cedrovky.

Offline Fleur blogger
Avatar
6825 příspěvků moje polička 24. května 2015 18:18

Dnes jsem zkoušela Citiver a musím zkonstatovat, že jsem ještě nenarazila na vůni od Dueto, která by se mi líbila. Citiver je sice deklarován jako unisexová vůně, podle mě je to ovšem vyloženě pánská (a navíc kysele se rozkládající) vůně s dezinfekčním odérem.

Offline Miru
Avatar
16636 příspěvků moje polička 24. května 2015 19:03
Reakce na Fleur:

...ten název je jak na čisticí prostředek.

Tak asi podle toho pak teprve udělali vůni...

Offline jerry
Avatar
11139 příspěvků moje polička 24. května 2015 20:14

Energy C Grapefruit (Comme des Garçons) - kompletní grep - kůra, dužnina, šťáva, větvičky i rozemnuté listy - a neroli ve velmi příjemně nasládlé podobě.  výsledkem je lehká, chladivá a osvěžující chypré, ve které je patrný vliv pramáti všech kolínských 4711.  Vůně nakyslá, nahořklá i nasládlá zároveň...životabudič ve flakónku.

Amber & Patchouli (Jo Malone) -   prachově suchá pačuli naložená v přiměřeně sladké ambře (tedy spíš v méně sladké). Po úplném rozvonění ještě jemný semišový obláček. Vůně s puncem dokonalosti...  

Offline blackviolet
Avatar
3467 příspěvků moje polička 24. května 2015 22:17

Une Nuit à Bali Suma Oriental

Vůně je inspirovaná zápisky portugalského lékárníka Tomé Pirese, který působil v 16. století jako velvyslanec v Číně. Mají název Suma Oriental a pojednávají o ostrovech v jihovýchodní Asii a mimo jiné se zde zmiňuje i původ santalového dřeva na ostrovech Sumba a Timor (dnes Indonésie a Východní Timor).

Suma Oriental je v první řadě pačuliovka. Ale jaká pačuliovka! Jsou v ní důvěrně známé tóny, ale přesto není podobná žádné z pačuliovek, které znám, i když nad tím celou dobu přemýšlím.

Pačuli je ve vůni přítomné skoro od samého začátku, nejdříve s gurmánskými tóny rumu a kakaa. Ty se po nějaké době vytratí a úvodní sladkost ustoupí, ale pačuli zůstává. A pak, krok za krokem začíná vůně opět pomalu sládnout - objeví se mandlová tonka a krémový santal s pižmem a ... že by zase ten rum? Spíš mandlový likér s vanilkou. Pačuli a dřevo sladkost drží na uzdě, takže vůně ani na okamžik nepůsobí přeslazeně. 

Offline slniecko admin
Avatar
19507 příspěvků moje polička 24. května 2015 22:26
Reakce na blackviolet:

to znie úžasne...

Offline blackviolet
Avatar
3467 příspěvků moje polička 24. května 2015 22:29
Reakce na slniecko:

Moc se mi líbí . Asi půjde do tužebníku.

Offline slniecko admin
Avatar
19507 příspěvků moje polička 24. května 2015 22:57

no, práve som tie vzorky objednala...

Offline blackviolet
Avatar
3467 příspěvků moje polička 25. května 2015 11:17
Reakce na slniecko:

Však za 6 euro . A zjišťuju, že to jsou držáky, cítím je ještě dneska.

Offline slniecko admin
Avatar
19507 příspěvků moje polička 25. května 2015 11:26
Reakce na blackviolet:

Hej, lenže...ja mám vyše sto vzoriek, ktoré som ešte ani nestihla vyskúšať, tak som si dala bobríka, že musím naprv poskúšať tie a až potom nakupovať ďalšie a teraz som si objednala pred pár dňami ďalšie z toho môjho nového objavu (tuto ) teda pôvodne som si objednala iba vôňu, ale písali mi, že si mám vybrať 3 vzorky zdarmo, tak som bola rozhodnutá toto vydržať, no.

Tak nič teda...

Offline vanity
Avatar
19 příspěvků moje polička 25. května 2015 11:54
Reakce na jerry:

S podobným citrusovým  životabudičom od Comme des Garsons som sa stretla : Lemon and Lime .

Na svieže vône nie som , ale toto ma svojou jednoduchosťou dostalo. Spríjemnilo mi deň.

Len škoda tej slabšej výdrže.

Offline jerry
Avatar
11139 příspěvků moje polička 25. května 2015 13:53
Reakce na vanity:

Tak ty by mě zajímaly taky - svěží vůně mám ráda a citrusovky ve všech podobách obzvlášť (bohužel s tou výdrží máš pravdu...to platí o citrusovkách obecně).

Offline wendulka admin
Avatar
16642 příspěvků moje polička 25. května 2015 14:59
Reakce na blackviolet:

Mně obálka s jejich vzorky dorazila už minulý týden ve čtvrtek, za těch 6 euro se fakt nedalo odolat (i když jsem na tom podobně jak slniecko, mám tu hromadu asi 50 neodzkoušených vzorků a přesto furt šmejdím po dalších). Jenom jsem nevěděla, s kterou z nich začít, tak tohle dilema jsi mi už se svojí lákavou recenzí na Suma Oriental pomohla vyřešit,

Offline vanity
Avatar
19 příspěvků moje polička 25. května 2015 15:15
Reakce na jerry:

Tak ty by mě zajímaly taky - svěží vůně mám ráda a citrusovky ve všech podobách obzvlášť (bohužel s tou výdrží máš pravdu...to platí o citrusovkách obecně).

Tak táto stála za vyskúšanie. Limetky sú malý zelený zázrak s pikatne citrusovo - korenistou arómou. Jedinečné, však? Škoda , táto značka stojí nemálo peňazí   a výber v e- shopoch sa obmedzuje na pár vôní.

Offline jerry
Avatar
11139 příspěvků moje polička 25. května 2015 20:32

Champaca Absolute (Tom Ford) -  nasládlé okvětní plátky neidentifikovatelné květiny (něco jako velký bílý květ politý směsí oleje s medem) se sladkým pylem, nažluklým santalem a starým umělohmotným květináčem. Pro mě je to vůně a la "chytrá horákyně" - na pomezí zvláštnosti a divnosti, přitažlivosti a odpudivosti, snesitelnosti a nesnesitelnosti. Vůně je vytrvalá, až skoro na hranici otravnosti a mému žaludku po několika hodinách taky úplně nesedí...  

Blue Santal (Comme des Garçons) -  výrazný "olejový" santal v lehce okořeněné podobě. Ryzí santalovka, jakých moc není...

Offline slniecko admin
Avatar
19507 příspěvků moje polička 25. května 2015 22:11
Reakce na jerry:

"nasládlé okvětní plátky neidentifikovatelné květiny (něco jako velký bílý květ politý směsí oleje s medem) se sladkým pylem"

no, to je tá Champaca...môj syn ju miluje v olejčeku od Nematu