Já přihodím jenom dvě rychlorecenze na nové Guerlainy jako poděkování za možnost vyzkoušet 
Zkoušela jsem Shalimar Cologne i Mon exclusif. Na druhou jsem se těšila jednoznačně více, sladké to je moje
ale dopadlo to jak jinak než přesně naopak. Tak nevím jestli začít tou dobrou nebo špatnou zprávou, ale radši zvolím tu špatnou
Mon exclusif - podobu s Jicky nečekejte, prostě tam žádná není, byly to jenom fámy a domněnky :-), což byla asi jediná věc, která mě potěšila, jinak bohužel navzdory dvěma střikům na zápěstí byla vůně hodně slabá a to co se intenzity i výdrže týče, drží se hodně u těla, po cca třech hodinách se ztratila, pak se sice zase ještě objevila, ale není to úplně ono, když chvíli voníte a chvíli ne. Levandule je tam hlavně ze začátku, pak už ani ne, ale je tam jenom jako jedna ze složek, nijak nedominuje. Kromě levandule cítím hlavně slané máslo a karamel, ne příliš sladký Obecně je celá vůně méně sladká než byste podle takového složení čekali. V druhé fázi vůně se naopak dostane ke slovu vanilka podpořená tonkou, mám pocit, že tam trochu cítím i takový zvláštní ton a la vanilkový cukr s kapkou sladkého citronu. Typově podobný dojezd jako u svatebních vůní, jenom ta vanilka je tady maličko jiná, více umělá. Ze začátku jsem byla hodně zklamaná, trochu jako by pejsek s kočičkou vařili dort a jedna parfémová kamarádka, které jsem to stihla dát vyzkoušet, prohlásila, že se teda nepředvedli, že to na první přičichnutí voní jako vůně z drogerie :-). Nutno říct, že to bylo hodně ve spěchu, mě se až tak hrozná teda nezdá
. Kvůli té druhé fázi a kvůli flakonu jsem o ní ochotna uvažovat, ale budu ji muset ještě pořádně vyzkoušet.
Shalimar Cologne - tady budu o něco veselejší a kratší. Ano je to Shalimar, třikrát hurá
v konečném důsledku vcelku dobrý počin, zrušit odnože, které Shalimarem vůbec nejsou (myšleno Initial, Si Sensuelle) a uvést na trh toto. Přesně tak se podle mě dělá moderní podoba klasické vůně. Pro ty kdo rádi přibližení k jiným vůním tak je to podle mě něco jako 3 kousky Eau de Shalimar a 1 kousek Shalimar Souffle a 1 kousek citronovolimetkové šťávy. Tak jako si myslím, že Mon exclusif měli uvést na podzim, protože v dnešním jarním, avšak nikterak přehnaně teplém počasí už byla dost otravná. Tady se trefili úplně přesně. Jaro a léto jí bude svědčit, proto kdo uvažujete nad nákupem, už neváhejte, na podzim a v zimě to podle mě nebude ono. A k samotné vůni, podle složení se moc neorientujte, žádnou růži, frésii ani kosatcový kořen jsem nenašla. Začátek je opravdu hodně citronový, limetkový, malinko bergamotový a někde v pozadí tušíte zakouřený klasický Shalimar. Skoro bych řekla, že ty citrusy jsou i kyselé, pak se ovšem malinko zapudrují a přehoupnou se spíše do kandovaných citrusových plátků (a přichází fáze a la Shalimar Souffle). Více a více se přidává vanilka a "zakouřenost" až citrusy skoro utlačí a začne dominovat (tady už je to spíše Eau de Shalimar). A nakonec si připadáte, že na ruce máte vlastně spíše klasický Shalimar přetřený citrusovým pudrem (ne že by něco takového existovalo). Jednoznačně
a to jinak nejsem fanoušek klasického Shalimaru. Takže je to i pro Shalimarové zbabělce. A okolí rozhodně nebudete obtěžovat svou zakouřeností (což mi vadí třeba u klasiky, která i kdyby se líbila mě, tak si ji do společnosti prostě nevezmu).
A flakonek není tak růžový jako na promo fotkách, což bylo jediné, co mě asi trochu zklamalo.