Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Online jerry
Avatar
11139 příspěvků moje polička 02. června 2015 11:19

L'Eau de Jatamansi (L'Artisan) - citronová tráva - částečně čerstvá, z části už uschlá. Posléze citronové Lipo v kamenném sklepě s několika snítkami pelyňku. Zejména po rozvonění jsou patrné styčné body s Dzongkhou. Zní to prapodivně, ale voní to zajímavě - mohla by to být příjemná vůně do horka.

Lux (Mona di Orio) - masitými žlutými citrony obsypaný citronovník včetně větviček, lístků a mízy, postupně nasládlé suché dřevo s trochou pudrového pižma a zakouřené pryskyřice. Po několika hodinách sladkou ambrou nasáklé dřevo. Vůně působí dojmem vysloveně "husté" konzistence.

Offline derad
Avatar
40 příspěvků moje polička 02. června 2015 20:57

wendulko, ten Sable Or je opravdu nádherný. I Lyric vedle něj zbledl.

Online jerry
Avatar
11139 příspěvků moje polička 02. června 2015 21:32
Reakce na derad:

Jo!!!

Wendulko, naprosto chápu, žes ho MUSELA mít.

Online jerry
Avatar
11139 příspěvků moje polička 03. června 2015 13:00

Melkmeisje (Baruti) - žádný šeřík, žádná lípa...nýbrž zelená zanedbaná zahrada, ve které si hraje na schovávanou malý zapařený živočich.

Armani Privé Sable Or (Armani) - už počáteční suchý nasládlý kosatcový soliflor je dokonalý sám o sobě...a což teprve, když se do něj pomalu začala prolínat pudrově sladká semišová kůže, následovaná sladkým sametovým kadidlem. Lehký akorát tak sladký dřevitě tonkový prach je jen třešinkou na dokonalém dortu.  

Za poskytnutí studijního materiálu děkuji Wendulce.  

Offline wendulka admin
Avatar
16642 příspěvků moje polička 03. června 2015 17:59
Reakce na derad:

Já vím, tohle srovnání už mám též za sebou.

jerry: Uznávám, Melkmeisje se na tobě úplně nevyvedla a byla hodně zelená.

Offline andry spravce
Avatar
2954 příspěvků moje polička 04. června 2015 01:12

vzorky Une Nuit a Bali opět skladem, akorát už si počítají 2€ za poštu.

Offline Ayuri
Avatar
669 příspěvků moje polička 04. června 2015 10:41
Reakce na andry:

vzorky Une Nuit a Bali opět skladem, akorát už si počítají 2€ za poštu.

...a kde sú skladom?

Offline andry spravce
Avatar
2954 příspěvků moje polička 04. června 2015 10:51
Offline Ayuri
Avatar
669 příspěvků moje polička 04. června 2015 10:53
Reakce na andry:

Ďakujem        

                  

                          ...a už sú na ceste ku mne

Offline andry spravce
Avatar
2954 příspěvků moje polička 04. června 2015 11:27
Reakce na Ayuri:

taky jsem včera objednala

Online jerry
Avatar
11139 příspěvků moje polička 05. června 2015 10:44

London (Tom Ford) - sladké koření v čele s "perníčkovým" kardamomem a příjemná lehce zakouřená kůže - a kdyby tak u toho chtělo zůstat, byla by to moc pěkná vůně. Jenže nezůstalo, protože velmi výrazný oud fekálního ražení odeslal vůni do kategorie nelibých pachů. Pokud má vůně vystihovat představu Londýna před vybudováním městské kanalizace, tak se v mém případě záměr zdařil dokonale...

The Infidels (Agonist) -   sladce kořeněné balzámy všeho druhu, velká hromada santalového dřeva a zapálené vonné tyčinky. Autentická vůně obchůdku s indickými suvenýry.....a zároveň bohužel přesně to, co mému žaludku v blízkosti takových obchodů nedělá příliš dobře.

Offline Miru
Avatar
16636 příspěvků moje polička 05. června 2015 14:57
Reakce na jerry:

...ten London - ách.!, beztak by na mně ty fekálie nevyskočily, ale jen to krásné, co popisuješ v začátku

Online jerry
Avatar
11139 příspěvků moje polička 05. června 2015 15:36
Reakce na Miru:

Jsi dítě štěstěny - mě se ten začátek taky tolik líbil

Offline Miru
Avatar
16636 příspěvků moje polička 06. června 2015 17:13

Eau Duelle Dyptique

Hustá voda - voní to, krémové to není, ale řídké také ne

Gin s tonicem ochucený nasládlou vanilkou - hladce jehličnatá vůně jalovce s velejemným poštipkáváním lesních pryskyřic

Čaj - velmi kvalitní černý čaj se zrnkem kardamonu ve velkém množství vody...

Tohle je voňavá laskomina,

zavřete oči a pomalu dlaní hlaďte, kopírujte tvar flakonu, ve kterém tohle zelenkavě zlatavé voňavo bydlí, protože tak nejlépe se dá přiblížit konzistence vůně...

...jo, a udělejte někdo zázrak a aspoň o 50% zesilte intenzitu i výdrž..!

(Eau Duelle voní z kůže jak líbání s chlapem, který právě dokouřený vanilkový doutník spláchnul lokem ginu s tonicem...

...ještě, prosím...)

Offline Miru
Avatar
16636 příspěvků moje polička 06. června 2015 22:33

Mare Nostrum: Aura Maris Lorenzo Villoresi

Zlatě nasládlý bergamot se sluncem prozářeným a provzdušněným pačuli.

Ambra, jasmín ochucený narciskou

(teda - vyloženě narcisovou vůni nevnímám, ale je pravda, že jasmín zde má jakousi příchuť, a ano, mohla by to právě narciska být - je to žlutavé, slámové, měkké, pylově nasládlé...),

a vzduch...

...vzduch prosycený kapkami vody, pomalu zrajícími citrusovníky a jakousi bylinnou čistotou.

Zlatavé hladké lehce dřevnaté celé citrony hebce přicukrované saténovým pižmem.

Osvěžující...

Offline Miru
Avatar
16636 příspěvků moje polička 07. června 2015 14:13

Life Still Olfactive Studio

Mírně sladká citronáda.

Osvěžující.

Po chvíli ale vůně lehce zdřevnatí a zpižmovatí a už je nějak divná...

...škoda.

Offline barbucha blogger
Avatar
35621 příspěvků moje polička 07. června 2015 16:47

Armani Privé (studijní materiál taktéž, tradičně, od wendulky )

Figuier Eden

Svěží úder citrusů rychle přechází do šťavnatého fíku, odlehčeného zelení a kosatcem. V závěru přibyde čaj... možná s kapkou pižma.

Pěkná - nepřeslazená, "středozemní", velmi nositelná. Palec hore.

Oud Royal

Co na to říct... typická oudovka, jakých se poslední dobou vyrojilo mraky. S přídavkem ambry a santalu (později snad - jedné - růže)  máme co? Sladkou oudovku. Hm.

Myrrhe Imperiale

Myrha tam je... ale plus ambra s vanilkou, a to znamená co? Lehce kořeněnou, teplou sladkou pecku.

Bois d' Encens

Encens... koření? Proč neřeknou rovnou, že se jedná především (aspoň na samým začátku) o nálož kardamomu? Super! Spolu s dřevem a vetiverem a pryskyřičnatým závanem vysoce sofistikovaná záležitost (byť i ta jde ve finále  trošku do sladka)! Dva palce hore.

Cuir Noir

A tady máme skoro všechno z výše uvedených dohromady: oud, dřevo, koření... pryskyřici... a ovšem též mocnou nálož sladký ambry a sladký růže. Samozřejmě, vanilku taky. Jo pak a kousek kůže. Takže máme, pro změnu, další hodně sladkou, lehce koženou, pecku.

Až na první jmenovanou bych ale, značky neznajíc, klidně tipovala něco jako Byredo v jeho počáteční (t.j. nejlepší) formě. Tak mi chrlení v podstatě dalších, obtížně rozeznatelných kousků připadá skoro zbytečný. Kvalita je nesporná, ale kde zůstala - za ty nekřesťanský peníze - individualita? Nový nápady? Originalita?! 

Offline Miru
Avatar
16636 příspěvků moje polička 07. června 2015 17:14
Reakce na barbucha:

...tak ta Myrha a Koření - to může být opravdu moc pěkné.!

Online jerry
Avatar
11139 příspěvků moje polička 08. června 2015 21:28

Privé Vetiver Babylone (Armani) - pánská svěží, orosená, uhlazeně zelená vůně se strouhnutou limetkou, později s čerstvě vymačkanou citrónovou šťávou, následně ještě přislazenou a dovedenou do hladce pižmové dokonalosti. Vetiver ale bohužel zůstal skryt v hluboké ilegalitě. Jako citrusová vůně je sice pěkná, ale s ohledem na zařazení do exkluzívní řady jsem čekala podstatně víc.

Fleur de Chine (Tom Ford) - Llsované květy z herbáře, zakápnuté teplým voskem. Postupně se začaly zvýrazňovat bílé květiny, ovšem do stadia údernosti se nedostaly - zaobalily se do nasládlé pryskyřičnaté dřevitosti s jemným nádechem ovocného čaje.  

Offline wendulka admin
Avatar
16642 příspěvků moje polička 08. června 2015 22:15
Reakce na barbucha:

Jsem to věděla, že zákon schválnosti zafunguje a ty tu Figuier Eden budeš mít na rozdíl ode mě bez omítky, co mě tam prudí. Závist, protože to všechno ostatní je krásné, jak popisuješ vč toho fíku.