Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Offline Tana1112
Avatar
303 příspěvků moje polička 24. června 2025 06:51

Prosím znalkyně o pomoc. Kamarádka se rozhoduje mezi Love don't be shy Eau Fraiche (By Kilian) a Honore Delights (Ex Nihilo). Protože první neznám a druhou jen z malého vzorečku, nedokážu jí poradit...Děkuji za případnou radu.

Online Miru
Avatar
16629 příspěvků moje polička 24. června 2025 07:25

Tana1112 

...jsem pro Honoré Delights.

Je to krásná, nagurmánštělá pudrovka.

Kiliana neznám, ale dle toho, že je to "fraiche" a dle složení, to bude, podle mne, neškodná líbivá vůňka, kdy podobné sežene levněji.

Pokud ovšem je na kompozici vůně nenáročná, ale chce Kiliana...

Offline Tana1112
Avatar
303 příspěvků moje polička 24. června 2025 07:46

Miru Děkuji. Taky si to myslím, jsem ráda, že jsi mi potvrdila můj názor :-)

Online Miru
Avatar
16629 příspěvků moje polička 24. června 2025 08:08
Offline Isca
Avatar
4888 příspěvků moje polička 24. června 2025 20:43
Offline andry spravce
Avatar
2952 příspěvků moje polička 26. června 2025 08:13

Tana1112 ja znam obe a souhlasim s Miru . Honore Delights je dospela, z meho pohledu docela sladka, povedena vune. Croissanty s mandlovou naplni z "lepsi" pekarny, santal a kvetinovy pudr. LDBS Fraiche je jak marsmelaky ve zlutem sacku (myslim tu konkretni znacku) - tady bych za sebe volila spis klasickou LDBS, pokud bych chtela vuni v tomto stylu, pripadne Memo Sintra (zelenejsi se spetkou koreni).

Online Miru
Avatar
16629 příspěvků moje polička 26. června 2025 08:16

andry 

Offline Tana1112
Avatar
303 příspěvků moje polička 26. června 2025 08:50

andry Děkuji

Online Miru
Avatar
16629 příspěvků moje polička 27. června 2025 08:32

Napadla by vás, prosím, vůně s následujícím zadáním?

Nasládlé, nebo i sladké balzámy z jehličí, houby, vlhké nasládlé mechy, jiskřivost, hladkost, měkkost, voda/rosa, mlha, kadidlo třeba nebo jiná vzdušná pryskyřice...

Offline andry spravce
Avatar
2952 příspěvků moje polička 27. června 2025 20:18

Miru dohromady (les po desti) ne. Zvlast jo.

Senyoko Une Ile Pluvieuse - po desti/za deste

January Burvuvu - houby a vlhka zem

Papillon Spell 125 - nasladla pryskyrice z jehlicnanu, kadidlo

Pineward Fanghorn II - temny vlhky les i s tim mechem

Le Labo Baie 19 - petrichor

Online Miru
Avatar
16629 příspěvků moje polička 28. června 2025 04:11

andry 

...děkuju, prozkoumám

Offline slniecko admin
Avatar
19500 příspěvků moje polička 28. června 2025 22:03

Miru tiež mi prvá napadla značka Pineward

Online Miru
Avatar
16629 příspěvků moje polička 29. června 2025 04:58

slniecko andry 

...joo, však než mi andry napsala doporučení, konkrétně Fanghorn II bych měla mít už na cestě. Na ten se těším moc

Děkuju za potvrzení...

Online Miru
Avatar
16629 příspěvků moje polička 09. července 2025 15:40

...zase jeden dotaz -

kdo máte vůní od značky Le Labo -

jakou máte, prosím, zkušenost s výdrží?..

Online Miru
Avatar
16629 příspěvků moje polička 10. července 2025 10:47

...a ještě -

Jak vnímáte vůně 

Lys Le Labo

a

Tubereuse Nue.?..

(víc se mi líbí svoji lakonicky krémovou máslovosti Lys, ale Tubereuse lépe drží...)

Online Miru
Avatar
16629 příspěvků moje polička 11. července 2025 10:25

...tak nic, noo...

Tak jinak

prosím, kdo znáte vůni Anais Anais Cacharel původní,

je jí ta verze "L´Original 2014" podobna.?

Nebo znáte, poraďte, prosím, nějakou vůni s liliemi, případně dalšími bílými květinami(nejraději tuberoza, gardenie),

a když to bude hutný, jen dobře...

(vůně MyLo Laboratorio Olfattivo jsem zkoušela jen tělové mléko a líbilo se mi moc. Ale už je to více jak dva roky asi a vůni neznám. Někdo ji znáte.?.)

Offline jerry
Avatar
11134 příspěvků moje polička 11. července 2025 10:34

Miru

Gardenia Elizabeth Taylor - hutnější a autentičtější gardénii neznám.

Online Fleur blogger
Avatar
6825 příspěvků moje polička 11. července 2025 10:36

Miru French Flower, ale to určitě znáš.

Online Miru
Avatar
16629 příspěvků moje polička 11. července 2025 10:39

jerry 

...ta mi nevoněla. Nebo jo, ale něco mi v ní vadilo...

Fleur 

...znám, zkoušela jsem ji už víckrát. A asi budu muset znovu. Jediné, co mi na ní "vadí", že je jakoby moc pěkná, takový ten styl My Way Armani - jako do "líbivkova"... Ale asi zkusím znovu

Děkuju Vám

Offline Korsičanka blogger
Avatar
13448 příspěvků moje polička 11. července 2025 10:49

Miru Gardénia od Isabey je pro mě nejsilnější:) Její parfémova podoba-Perle de Gardénia je kupodivu slabší= drží víc u kůže.