Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline viktorka_od splavu
Avatar
49178 příspěvků moje polička 22. února 2018 13:23

Dadoo ale “kluk” uz je nejakou dobu plnolety, ze? tahle opici laska je strasna, matky jsou na to expertky

znama teda takhle doucovala chlapce zas na natlak tatinka, tam se to teda ale nastesti podarilo. kluk to dal a dnes se uspesne zivi rukama, je strasne sikovny.. maturita ale musela byt

Offline Janulik03
Avatar
20126 příspěvků moje polička 22. února 2018 13:27

viktorka_od splavu chlapec, ktorý celý život počúva matku, sa po dovršení plnoletosti zrazu matke nepostaví na odpor, dokonca niekedy ani v 30 rokoch. 

Offline Dadoo
Avatar
11615 příspěvků moje polička 22. února 2018 13:28

viktorka_od splavu Plnoletý dávno je, ale to nic neřeší. Matka ho opečovává dál, bydlí společně. Opečovává a chrání před životem.

On je přesvědčen o oprávněnosti svého nároku na maturitu. Posílali na výsledky několik stížností, ale nezabralo nic. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
49178 příspěvků moje polička 22. února 2018 13:28

Dadoo no ano, ja to bohuzel znam:-/

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 22. února 2018 13:41

Dadoo A až to dodělá, tak šup na UJAK

Offline Krehutka blogger
Avatar
3528 příspěvků moje polička 22. února 2018 13:52

Dadoo Jasně, že někdo na studium prostě nemá, je jedna vec. Mě spíš zarazila Viktorčina poznámka o tom, že je někdo schopen i jako negramotný vyjít zs, případně odmaturovat (při prvním zmínění jsem to brala jako nadsázku). Mám ve svém okolí několik pedagogů a občas si taky postěžují, ale tohle právě nikdo nezmiňoval, analfabeta neznám vůbec zadneho ani z doslechu.

Offline domenica blogger
Avatar
8034 příspěvků moje polička 22. února 2018 13:59
Reakce na Mutziputzi:

Dadoo A až to dodělá, tak šup na UJAK

Offline viktorka_od splavu
Avatar
49178 příspěvků moje polička 22. února 2018 14:06

Krehutka no cloveka ktery pri cteni slabikuje, nedokaze se vyjadrit... nepovazuju za negramotneho, ale nevzdelaneho. ovsem znam retardovaneho kluka ktery cist umi. knihy teda samozrejme nezvladne. cist ho ale v pomocne skole naucili. ten mel ovsem matku skvelou, vedla ho k samostatnosti.

sousedka, ktera skutecne cteni v skole (ani stredni) nezvladla, odmaturovala, bylo to ovsem jeste pred zavedenim statnich maturit. ta teda umela vse ozvanit i kdyz je totalne tupa. ted je to slozitejsi, ale pokrokem bych to zrovna nenazvala.

Offline nolita
Avatar
6513 příspěvků moje polička 22. února 2018 14:12

mně pořád není úplně jasné, co se přesně myslí tím, že někdo nezvládne čtení... padlo tady, že to není negramotnost - že by neuměl písmena. co teda? že neumí plynule nahlas číst? to teda neumí hodně lidí ... nebo něco jiného? možná to tu bylo řečeno, a nějak jsem to neviděla... 

Offline nolita
Avatar
6513 příspěvků moje polička 22. února 2018 14:13

Mutziputzi ty teda seš ale .... 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
49178 příspěvků moje polička 22. února 2018 14:14

nolita neumi plynule cist. nechape, co cte. to neumi hodne lidi? aha.

Offline nolita
Avatar
6513 příspěvků moje polička 22. února 2018 14:17

viktorka_od splavu ok, díky... no opravdu plynule nahlas číst fakt není tak easy, "v duchu" je to daleko jednodušší.. nechápe co čte - ano, to je probém, asi bych to přímo nenazvala, že neumí číst, ale problém to je dost rozšířený a vážný

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 22. února 2018 14:21

nolita Tam už to bude v pohodě, to bude dávat sám a máma si konečně odpočine!

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 22. února 2018 15:16
Reakce na Mutziputzi:

Dadoo A až to dodělá, tak šup na UJAK

 bozi

Offline continuity
Avatar
42660 příspěvků moje polička 22. února 2018 22:20

Dadoo tak ale o techto pripadech asi nemluvime, kdyz laterime, ze je malo remeselniku, protoze tito to vazne nevytrhnou. aby byl nekdo dobrej truhlar, musi si to umet predstavit, nakreslit, vymerit, s klientem se domluvit, email napsat a vykres precist a takovy clovek zvladne i maturitu vetsinou. 

Offline continuity
Avatar
42660 příspěvků moje polička 22. února 2018 22:24

nolita to cteni bych rozporovala, protoze deti se uci cist nahlas a dlouho si i pro sebe ctou nahlas. moje dite jeste ve treti trite u cteni septa a to uz jinak cte celkem plynule, dokonce intonuje.  ja si sama pamatuji, ze jsem se jeste jako docela velka ptala rodicu, jak to delaji, ze u toho nemluvi. 

Offline continuity
Avatar
42660 příspěvků moje polička 22. února 2018 22:43

Isca co je uci na informatice na ZS mam jenom z doslechu a nebudu to ted pitvat, protoze se mi na noc zas zvedne tlak a neusnu.

ale z VS potkavam dve skupiny lidi, bud velice motivovane ambiciozni lidi, kteri vymetli vsechny Erazmy a granty, nastuduji si, domluvi se, porad se v necem vrtaji, ptaji se. tech je jenom par a ne kazdy zamestnavatel je pro ne tak atraktivni, aby to alespon zkusili. (neresim opravdove geeky, ty s VS kolikrat seknou uz v prvnaku, nebo IT vubec studovat nejdou a zapisou se treba na prava).

a pak spoustu takovych medvidku, nejak prolezli, diplomku nekde opsali (kdysi jsem je docela ochotne oponovala, sekla jsem s tim pote, co mi pristala na stole diplomka, komplet az na 10 stran opsana z te moji), dalsi vykuk opsal interni predpisy sveho zamestnavatele a pospojoval to kouskama textu. za mne byla jeste diplomka vedecka prace a musela obsahovat byt kousicek nejakeho vlastniho vkladu - prezkoumana slepa ulicka uz byla na hrane. dnes je to bezne i jenom reserse internetovych zdroju. ted jsem potkala pracovne kluka, co nebyl schopen statisticky vyhodnotit zcela jednoduchy sobor dat, tam byly prasasny jakoze prumer pocital i z radku, kde data chybely (cele se mi to nezdalo, pozadali mne o interpretaci, ale nedavalo to vubec smysl. po dvou dnech a dvou urgencich jsem si ty data vyzadala a myslela jsem myslela, ze me vomejou.) 

v prvnim rocniku na VS maji predmet, kde se snazi naucit pracovat s Excelem a soubory, protoze to ze stredni neumi. 

Offline continuity
Avatar
42660 příspěvků moje polička 22. února 2018 22:46

jinak jsem ted slysela same chvaly na vzdelavaci system ve Finsku. za

a) maji ucebnice, ze kterych se dite bud muze ucit samo, pokud zustane nekde dva tydny zavato ve vesnici a do skoly se nedostane s mensi podporou rodice nebo pokud chodi do skoly a nestiha a rodice mu latku nejsou schopni vysvetlit, tak je schopne se v tom trochu zorientovat a nastupovat. 

b) kazdy pedagog uz od nejake zakladni skoly musi byt predne odbornik na danu oblast a az pak se resi pedagogicke vzdelani. 

Offline nolita
Avatar
6513 příspěvků moje polička 22. února 2018 22:48

continuity jj u dětí to tak je, ale tahle schopnost to plynule zvládat se ztrácí docela rychle, když právě člověk nahlas číst přestane, takže mi nepřijde nijak zvlášní, když to zadrhává středoškolákům (čímž myslím, že to není nijak příjemné  na poslech, mumlání, zadrhávaní se, špatně rozložený dech, atd. ne že by nebyli schopni nic přečít...) nevím teda, jak dlouho se čte nahlas na základce, ale hádám, že až do devítky to taky nebude ...

Offline barbucha blogger
Avatar
35599 příspěvků moje polička 23. února 2018 10:02
Reakce na domenica:

Fakt velké díky voličům Bureše a Zemana. 

"Podstatné je, že lidé komunisty do vlády neposílají. Jejich volební preference trvale klesají. V říjnu dosáhli historického minima. Lidé bolševiky ve vládě nechtějí. Tím, kdo je tam tahá, je jejich bývalý soudruh hrající si nyní na pravičáka Andrej Babiš. Miloš Zeman v této věci vystupuje jako jeho lobbista. Schází se s komunisty a Okamurou, členy ČSSD veřejně nabádá k tomu, abyBabiše podpořili."

http://forum24.cz/komunisty-k-moci-netahaji-volici-ale-babis-se-zemanem-osudova-chyba-na-kterou-doplatime/#

Ovar hlavně vystupuje jako lobbista rusáků a Nejedlýho. V tomto ohledu samozřejmě. Prostě legitimizovat komunisty, jakože patřej do slušný společnosti t.j. do vlády... a pak už to půjde samo. Podej čertu prst... 

Jinak už je dávno nad slunce jasný, že nebejt Ovara, není už ani Bureše! Dyk za něj bojuje jak za vlastního!

S těma komoušema je to ještě odpornější, když se podíváme do kalendáře. Ani k tomu výročí nebude mít žádnej projev - což už taky mnohé naznačuje!!

Prase jedno hnusný.