Jako premejslela jsem, jestli se k tomu ještě vyjadřovat ... fakt ty situace nejsou černobílý, to není (většinou) o tom, ze někdo odmavne něco protiprávního. Jde o to, ze jsou nějaký limity, v rámci kterej se lze pohybovat a někdy by se se člověk třeba rozhodl pro variantu A, ale někdo zatlači, aby zvolil spis variantu B, přičemž ale obě jsou podle pravidel, jen je třeba těm duvtipnejsim jasný, ze varianta B prospěje někomu konkrétnímu, ale méně duvtipnym to třeba ani nedojde. To se pak těžko dělá ramena a dává výpověď.
V dotacích, tedy přímo u zdroje, pracuju celej svůj profesní život. A muzu s klidným svědomím říct, ze jsem se nikdy nesetkala s korupcí, jak si asi někteří představují, ze je to denní chleba úředníka. S neznalosti, odflaknutejma podkladama, blbejma nápadama, naivitou, chybným usudkem, snahama ruznejch zájmovejch skupin urvat co nejvíc ... s tím se samozřejmě setkávám pořád. Ale s lhaním, podváděním, podplacenim a podobně ne.
A ještě dodatek - představa, ze dotaci priklepava nějaký jeden úředník je opravdu úsměvná. To neplatí ani v komunále, natož u evropských dotací, kde je na to celej nezávislej aparát.