Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline brrr
Avatar
12301 příspěvků moje polička 28. července 2018 16:48

Anwen Černobílý svět i Podivuhodný případ se psem jsem četla a můžu doporučit.

Online Potrefenáhusa
Avatar
38676 příspěvků moje polička 28. července 2018 16:49

brrr černobílý svět se mi líbil i film

Offline Anwen
Avatar
34 příspěvků moje polička 28. července 2018 16:51

Za poslední dobu mě asi nejvíc zasáhlo Skoncovat s Eddym B. Znáte takový pocit, kdy prostě nemůžete číst dál, musíte se odtrhnout a chce se vám hrozně hrozně brečet? Přesně tohle v mě vyvolal Eddy, začala jsem ho číst ve vlaku a měla jsem co délat, abych se ovládla. 

Není to prvoplánové, nestěžuje si na svůj úděl, jen popisuje, jaký jeho život byl. Dlouho jsem se tak neztotožnila s postavou, ne kvůli sexuální oroentace, ale toho, jak vnímal okolí, jak hrozně ubíjející mu přišli někteří lidé na malém městě...Některé vzpomínky máme stejné, třeba jak část rodiny se kterou se už nestýkám, pokaždé, když byl v televizi gay nebo černoch spustili záolavu nadávek toho nejhrubšího zrna.

Offline Dadoo
Avatar
11615 příspěvků moje polička 28. července 2018 20:00

Tak jsem si právě koupila Božskou lásku přes Databázi knih  Ale toho Zeleného delfína už asi nikdy neseženu 

Král musí zemřít/Býk přichází z moře je na ulož.to ve formátu .doc Já tu knihu mám v salátovém vydání, našla jsem ji kdysi na chodbě domu na výstavce nepotřebných knih. Dodnes mě to těší 

Online 999
Avatar
19695 příspěvků moje polička 29. července 2018 08:42

baltik Díky, Dej mi své jméno si asi přečtu i já :-).

Online 999
Avatar
19695 příspěvků moje polička 29. července 2018 08:43

Anwen Moc děkuju za tipy.

Offline baltik
Avatar
4963 příspěvků moje polička 29. července 2018 10:41

Anwen jo, skoncovat s eddym se mi taky libilo, presne vystihnute pocity, jake to je byt jiny na malomeste, jen skoda, ze to nebylo delsi, podrobnejsim o tom dalsim zivote

Offline baltik
Avatar
4963 příspěvků moje polička 29. července 2018 10:42

999 prectete a jeste v lete, z toho to leto uplne sala :)

Offline baltik
Avatar
4963 příspěvků moje polička 29. července 2018 10:47

999 jo a jeste jsem si vzpomnela na Cekani na Bojanglese, je to takova blbinka ve stylu borise viana

Online 999
Avatar
19695 příspěvků moje polička 29. července 2018 10:48

baltik Tak to je taky knížka pro mě...:-)

Offline Zina
Avatar
6322 příspěvků moje polička 29. července 2018 10:48

999 K tomu, co tu padlo, mě ještě napadlo Zátiší s kousky chleba.

Offline Zina
Avatar
6322 příspěvků moje polička 29. července 2018 10:49

Až budee nová parfumanie, jestli teda někdy bude, tak by se v týhle diskuzi hodilo tlačítko "uložit tip na knihu"!

Online 999
Avatar
19695 příspěvků moje polička 29. července 2018 10:56

Zina Díky, rovnou jsem to objednala :-).

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 29. července 2018 11:08
Reakce na Zina:

Až budee nová parfumanie, jestli teda někdy bude, tak by se v týhle diskuzi hodilo tlačítko "uložit tip na knihu"!

​Dobrý nápad! Takovou možnost bych určitě využívala. 

Offline Ounz
Avatar
20474 příspěvků moje polička 29. července 2018 11:20

Já bych se dovolila připomenout Malinkou a Běsy, četl někdo? Díky..

Offline nolita
Avatar
6513 příspěvků moje polička 29. července 2018 13:14

Ounz malinku jsem si teď  koupila, tak až přečtu dám vědět...

Offline Lilly_Ku
Avatar
4508 příspěvků moje polička 29. července 2018 16:47

Ounz ja jsem ted cetla malinku. Zvlastni, pribeh mi misty prisel takovy nepravdepodobny, ale celkove spis jo, rozhodne lepsi nez anzeka treba. Zajimavy prokresleni charakteru, trefne popsany nasledky vykorenenosti, jak se tezce proplouva zivotem, kdyz clovek nema sam v sobe pevny stred.

Offline Ounz
Avatar
20474 příspěvků moje polička 29. července 2018 16:57

Lilly_Ku děkuju. Anežka mi přišla zvláštní, ale úplně mimo ne.. nolita taky děkuju, dej vědět dojmy, budu ráda..

Offline Lilly_Ku
Avatar
4508 příspěvků moje polička 29. července 2018 17:08

Ounz mi prislo, ze anezka byla literarne hodne nedotazena, mam pocit, ze to byla prvotina? Houbarka mi prisla lepsi, sle predtim jsem myslim zeovna cetla genialni pritelkyni, tak to byla hodne vysoka latka.

Ted pomalu vybiram ctivo na dovolenou. Potrebovala bych neco, co neni uplna drasava traga, ale mam problemcs tim, ze co neni traga, to mi vetsinou pripada povrchni... to zas bude vybirani ;)

Jo a cetla jsem severni vody, tos tu myslim doporucovala ty, to se mi libilo.

Offline Ounz
Avatar
20474 příspěvků moje polička 29. července 2018 17:15

Lilly_Ku no to máš pravdu, ta Houbařka mi taky přišla lepší, a děsně smutná teda, když mi konečně došlo, o čem to je....jo Severní vody byly dobrý, myslím, že je tu čtlo víc lidí..já ty svoje půjčila i svýmu staršímu kolegovi, no vysloužila sem si zkoumavej pohled pak  

jestli si nečetla Gentleman v Moskvě tak to na dovolenou hodně doporučuju, za mě boží kniha..jinak já teď ulpívám na čtvrtým dílu Mycelia, nemůžu se přes to dostat a doma mi leží další knihy ke čtení (a určitě lepší), čeká me mimojiné Námořníkova píseň od Keeseyho, na to sem hodně zvědavá..