Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline Ounz
Avatar
20474 příspěvků moje polička 22. července 2018 10:37

Jinak teda, děj knih si pamatuju, aspoň rámcově (necituju odstavce, ale řeknu o čem to je) jen třeba nesbo se mi slejvá, děje těch jednotlivých dílů..

Offline Ronna
Avatar
1088 příspěvků moje polička 22. července 2018 15:59
Reakce na Proč ne Eva:

Po letech jsem se vrátila k Jamesi Clavellovi a jeho Král Krysa. 

​Tuhle knížku máme léta zaprášenou v knihovně a nikdy jsem na ni nesáhla. O čem je?

Offline Ounz
Avatar
20474 příspěvků moje polička 22. července 2018 16:06

Ronna krále krysu já taky můžu doporučit, je to ze zajateckýho tábora (tušim japonskej) a je to o tom jaký lidi sou a jak se chovaj a tak (hrozně zobecňuju, ale nechci prozradit nic) ten název je alegorie hned ve dvou rovinách, bych řekla

Offline Ronna
Avatar
1088 příspěvků moje polička 22. července 2018 16:18

Ounz No teda, a já myslela, že jde o něco hodně historickýho. Tak děkuji za tip.

Offline Ounz
Avatar
20474 příspěvků moje polička 22. července 2018 16:22

Ronna no je to válečný, četla sem to kdysi (dokonce sem z toho měla referát do češtiny), ale utkvělo mi to.

Offline nolita
Avatar
6513 příspěvků moje polička 22. července 2018 21:29

král krysa je super kniha....

Offline Potrefenáhusa
Avatar
38676 příspěvků moje polička 23. července 2018 05:41

Ronna Král krysa je skvělá kniha.

a Šógun sice historickej, ale skvelej mi prisel taky

Offline Proč ne Eva
Avatar
408 příspěvků moje polička 23. července 2018 06:32

Ronna ano, japonský zajatecký tábor za druhé světové války. Takže ne současný, ale úplně hodně historický taky ne.

Offline Magráta
Avatar
8114 příspěvků moje polička 23. července 2018 08:54

Potrefenáhusa Šógun je skvělá kniha, dodnes se k ní vracím (kdysi v mládí jsem to viděla i jako seriál s R. Chamberlainem)

Offline Fakirka
Avatar
2224 příspěvků moje polička 23. července 2018 16:20

Magráta ten seriál jsem si nedávno stáhla a koukali jsme na něj se synem. Pořád se mi to líbilo, což nebývá pravidlem. Kniha je skvělá.

Online dzizisketa
Avatar
8915 příspěvků moje polička 23. července 2018 16:41

Máte-li rádi biografie, doporučuju Josefa Němce od Magdaleny Pokorné. Je to sice vědecká práce s poznámkovým aparátem, ale krásně se čte a poskytne člověku vhled do života v 19. století.

Offline brrr
Avatar
12301 příspěvků moje polička 23. července 2018 19:33

dzizisketa Němec od Boženy? Myslela jsem totiž nejdřív toho botanika, ale to byl Bohumil (o něm náš profesor biologie říkal "Němec, to byl správný Čech", mj. kandidoval ve 35tém na prezidenta proti Benešovi).

Offline brrr
Avatar
12301 příspěvků moje polička 23. července 2018 19:36

Proč ne Eva Král Krysa je perfektní, kdybys chtěla jještě něco ze zajateckých tábprů, tak doporučuju tohle:

Online continuity
Avatar
42695 příspěvků moje polička 23. července 2018 20:41

James Clavell je celý perfektny.  Kromě šóguna ještě můžu doporučit smršť. Je to z Íránu v období revoluce. 

Z japonského zajateckého Tábora je výborná kniha Most přes řeku Kwai. Máme to v jednom svazku s planetou opic a to je nářez.

Offline Proč ne Eva
Avatar
408 příspěvků moje polička 23. července 2018 21:00

brrr děkuji za tip. Vyzkouším.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 24. července 2018 13:05

pro mě skvělá zpráva!

Offline brrr
Avatar
12301 příspěvků moje polička 24. července 2018 13:14

Mutziputzi Super, ale vyjde až někdy v srpnu nebo září, ne? Se těším, protože mě štvali, když ji avizovali už loni a pořád nic.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 24. července 2018 13:14

brrr září

Offline brrr
Avatar
12301 příspěvků moje polička 24. července 2018 13:16

Mutziputzi Teď ještě doufát, že ji v září budou mít i u nás, ale třeba Martinus ji avizuje už dost dlouho, tak se snad pochlapí a seženou ji do skladu.

Online dzizisketa
Avatar
8915 příspěvků moje polička 24. července 2018 13:22

brrr 

Jj, ten od Boženy.