Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Vilemina
Avatar
2360 příspěvků moje polička 24. ledna 2020 23:00

zelene.oko croton tuším

Offline zelene.oko
Avatar
650 příspěvků moje polička 27. ledna 2020 07:53

crazydaisy Ginger Vilemina Díky za odpověď. Kolegyně tady v práci taky říkala, že kroton, jenže pak přišla další s tím, že to určitě kroton není Ale z vygooglených obrázků bych se k tomu krotonu taky přiklonila. My ho s kolegyní nemáme moc rády, ale překvapil nás, protože i přes naši hroznou péči kvete, asi ho vezmeme na milost.

Offline Janulik03
Avatar
20155 příspěvků moje polička 29. ledna 2020 07:21

Dnes rano som vonku od siestej. To krasne svetlo ma donutilo fotit. 

Offline Janulik03
Avatar
20155 příspěvků moje polička 29. ledna 2020 07:23

Zatisie podla  mojho muza

Offline Janulik03
Avatar
20155 příspěvků moje polička 29. ledna 2020 07:45

Rozdiel na fotke je 15 minut, vyslo slnko

Online černá káva
Avatar
2114 příspěvků moje polička 29. ledna 2020 07:53

Janulik03 Tahle zátiší můj muž také vytváří ????

Offline Janulik03
Avatar
20155 příspěvků moje polička 29. ledna 2020 08:05

černá káva maju vkus

Online černá káva
Avatar
2114 příspěvků moje polička 29. ledna 2020 08:08

Janulik03 a estetické cítění

Offline ice
Avatar
1933 příspěvků moje polička 29. ledna 2020 09:11

Vypěstovala jsem si loni ze semínek granátový jablko, na podzim opadalo a tak šlo do chladu na chodbu. dá se mi, že začínají rašit nový lístky. Kdy ho mám vrátit do bytu do tepla? Asi ještě minimálně únor by mělo zimovat na chodbě ne?

Offline Potrefenáhusa
Avatar
38683 příspěvků moje polička 29. ledna 2020 09:33

Dostali jsme krásný starý koryto, původně jsem myslela, ze bych z nej udělala skalku, ale hrozne se v něm drží voda (a to u nás skoro neprší ani nesněží) - muž navrhuje do nej buď vyvrtat díru (to je mi líto) nebo z nej udělat jezírko s minilekninama apod, na to mi to přijde malý a mělký - nemáte s tím prosím někdo zkušenost?

Offline Mohučanka
Avatar
7353 příspěvků moje polička 29. ledna 2020 09:49

Potrefenáhusa to je krásný...

(Komentář k ničemu, vím )

Vlastně si myslím, že lekníny potřebují nějakou hloubku. Já bych to nechala jako pítko pro pejsky případně jako zásobník vody na zalejvání malých kytiček malou konvičkou.

Nebo pejskové potřebují čistou? Naše kočky pijou zásadně tu nejvíc ekl vodu, těm by se takové korejtko líbilo.

Offline Victoria
Avatar
1414 příspěvků moje polička 29. ledna 2020 10:04

Potrefenáhusa Mám na zahradě dvě pítka ze stejného materiálu (žula předpokládám), jen jiný tvar. Jezírko s lekníny také, ale toto je na lekníny hodně mělké, nejde to. Já jsem ty dvě pítka využila zahradnicky, mám je na zemi v záhonu, který je v polostínu, kolem jsou osázeny funkie, kapradí, modře kvetoucí orlíčky a kosatce (sibirica), chodí tam ptáci a pes pít. Ta voda se kazí, tak ji občas vyměním a často dolejvám, protože se mi víc líbí, když je to pítko naplněné vodou až po okraj. 

Když vidím to vaše místo, udělala bych něco podobného, zahradnicky bych ho využila, tedy osázela.

Offline Garfie
Avatar
28430 příspěvků moje polička 29. ledna 2020 10:07

Potrefenáhusa Lekníny ti tam asi růst nebudou, ale já jeden rok osázela něco podobného, ale ještě menšího, nějakýma vodníma rostlinama z Hornbachu, prostě jsem koupila ve slevě takovou malou sadu za si 50 korun a udělalo to hodně parády. Zimu to teda nepřežilo. Ale počítej s tím, že ta voda se ti tam bude asi kazit, musíš ji obměňovat. 

Offline Estara
Avatar
506 příspěvků moje polička 29. ledna 2020 10:19

ice Klidně nechat na chodbě, do toho března aspoň. Nemělo by se mu nic stát.

Offline ice
Avatar
1933 příspěvků moje polička 29. ledna 2020 10:20

Estara super, děkuju!

Offline ice
Avatar
1933 příspěvků moje polička 29. ledna 2020 10:22

Potrefenáhusa koupačka a pítko pro Trnku! Josef by z toho byl unešenej

Offline Vilemina
Avatar
2360 příspěvků moje polička 29. ledna 2020 11:04

Potrefenáhusa

Sezónní osazení. Ale já mám pískovec, navic prasklej, netřeba vrtat.

Offline Janulik03
Avatar
20155 příspěvků moje polička 29. ledna 2020 11:35

Potrefenáhusa myslim ze sa vam nehodi. Ale aby si ho tam zbytocne nemala tak sa ho ujmem cisto z ludskej stranky. Rada pomaham

ja by som vrtala teda a osadila bylinkami

Offline notna
Avatar
9382 příspěvků moje polička 29. ledna 2020 11:43

Potrefenáhusa Krásný! Já bych stejně jako Janulik03 vrtala a osazela. Pokud nechceš vrtat, zkusila bych bahenní rostliny. Těm nebude vadit mokro a sucho občas taky vydrží. My máme v takových podmínkách kosatce a daří se jim .

Online Pinot Noir
Avatar
29768 příspěvků moje polička 29. ledna 2020 12:04

Potrefenáhusa Vidím to na množírnu komárů ;) Vyvrtala bych a osázela.