Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 31. ledna 2020 14:30

Sweet Potato Děkuji. Nemám žádnou zkušenost. Nedala jsem ho na parapet, ale na komodu v pokoji na jižní straně. Myslím, že světla tam má dost. A asi méně zalívat, že? Aby cibule neuhnila. 

Takto krásně mi na té komodě kvete fialka ...

Offline Pinot Noir
Avatar
29768 příspěvků moje polička 31. ledna 2020 14:34

Dalia Krásná fialka . Ty já spolehlivě zahubím.

Offline Lamicka
Avatar
14161 příspěvků moje polička 31. ledna 2020 14:34

Nemáte někdo zkušenost s pěstováním mandloně na zahradě? Potřebuje hodně péče? Muž by ji chtěl na chalupu. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 31. ledna 2020 14:37

Pinot Noir Už takto kvete třetí týden. Děkuji! U mě se zase nedaří orchideím. Když jsem bydlela ve starém domě, tak stále znovu a znovu vykvétaly, ale v bytě už ne. Tak jsem je dala všechny pryč.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 31. ledna 2020 14:38

Lamicka my ji mame v recku...svagr pres ni hodil sit aby ptaci nehodovali na mandlich.To je veskera pece,kterou sem videla.:-)

Offline Sweet Potato
Avatar
40132 příspěvků moje polička 31. ledna 2020 14:42

Dalia Ty hyacinty se takhle prodávají jako jednorázovky. Vydrží déle než kytka řezaná, ale pořád nejvýš pár týdnů.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 31. ledna 2020 14:44

Sweet Potato ja je po odkvetu vyhazuju....to se doma neda pestovat.?

ale posledni dobou mi smrdi.tak uz to nekupuju.

Dalia hezka fialka.:-)

Offline baltik
Avatar
4964 příspěvků moje polička 31. ledna 2020 14:46

Lamicka mame ji na pozemku, hodne sucho, na jizni morave. Takze asi jen zohlednit misto, jestli je k vam vhodna. Pece veskera zadna, zacala plodit strasne brzo, snad v druhem roce, ale loni nam vsechny mandle nekdo nakloval, asi budeme muset pristuoupit k siti, jak pise Zarinya.

Offline Lamicka
Avatar
14161 příspěvků moje polička 31. ledna 2020 14:51

Zarinya baltik ja bych ji taky mela nejradsi v Recku nebo na te Jizni Morave ale musi stacit chalupa. Zimy tam nebyvaji chladne, sucho tam uplne neni. My meli na zahrade zelenou dzungli, i kdyz byla vloni ta strasna sucha. 

Diky moc. Sit si budu pamatovat.

 

Offline Sweet Potato
Avatar
40132 příspěvků moje polička 31. ledna 2020 14:56

Zarinya Nedá. Myslím, že většina po odkvětu končí v koši. Mně ty přesazené v zahradě obvykle druhý rok vykvetou, ale květů je mnohem méně a dalším rokem už jen málokdy.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 31. ledna 2020 15:25

Sweet Potato Zarinya V květinářství měli takto v květináčku i malé kosatce, bylo to moc pěkné. Kosatce já miluju, tak přemýšlím, že bych zkusila mít doma i je. Zatím jsem vždy na jaře kupovala pouze řezané do vázy.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 31. ledna 2020 15:44

Dalia kup si pro radost.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 31. ledna 2020 15:47

baltik na jinem stromu sit neni tak asi na tu mandlon jdou specielne.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 31. ledna 2020 15:54
Reakce na Zarinya:

Dalia kup si pro radost.

​Asi neodolám, až příště pojedu do města.

Offline Estara
Avatar
506 příspěvků moje polička 31. ledna 2020 16:02

Lamicka Ještě pokud by měla být jedna, tak samosprašnou odrůdu. Jestli to není vyloženě v teplé oblasti, tak vybrat nějaké chráněné místo. Jinak žádnou extra péči nepotřebuje.

Nám do mandlí zatím naštěstí nic neklovalo.

Offline Janulik03
Avatar
20155 příspěvků moje polička 31. ledna 2020 16:16

Dalia posledna fotka je pohlad z branky na cestu do civilizacie

hyacinty co si kupila vykvitnu dlho vydrzia a v byte zatiahnu. Potom ju kludne vyhod alebo pichni do zeme pred barak. 

Offline Lamicka
Avatar
14161 příspěvků moje polička 31. ledna 2020 16:17

Estara dekuji :)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 31. ledna 2020 16:24

Janulik03 Jsem zvědavá, jakou barvu budou květy mít. V obchodě bylo pár už kvetoucích a všechny fialové.

Offline Janulik03
Avatar
20155 příspěvků moje polička 31. ledna 2020 16:36

Dalia myslim ze fialova podla farby toho kvetinacika. Aspon ja som tak kupovala

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 31. ledna 2020 16:44

Janulik03 Aha, to by mě nenapadlo. Tak jsem napnutá a těším se.