Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Hanka H
Avatar
2914 příspěvků moje polička 21. zaří 2021 22:23

0zero7 Parapet severovýchod - ale tam už je fakt obsazeno... i když - orchidea mi už téměř rok nekvetla, teď jsem koukala, že je tam i nějaké plíseň, asi bude nahrazena něčím vděčnějším.

Offline 0zero7
Avatar
11736 příspěvků moje polička 21. zaří 2021 22:33

Hanka H a nejaky svetly misto v byte nemas? To by slo, muze to byt i dal od okna, pokud je tam dost svetlo. 

Offline Hanka H
Avatar
2914 příspěvků moje polička 21. zaří 2021 22:54

0zero7 Už mám dost stanovišť obsazených, mám v úmyslu pořídit si na kytky nějaké záchytné odkládací konstrukce - libí se mi to tvé "žehlicí prkno". 

Offline eM
Avatar
1740 příspěvků moje polička 21. zaří 2021 22:54

0zero7 he, v první chvíli jsem říkala, ty jo, kytka má místo na gauci - a on je to polštář

Online Pinot Noir
Avatar
29781 příspěvků moje polička 21. zaří 2021 23:07

Janulik03 nádherné ty cínie. Máš je ze semínek? A zasela jsi je přímo do záhonu?

Online Pinot Noir
Avatar
29781 příspěvků moje polička 21. zaří 2021 23:11

moora sehnala jsi tu mavuň? Jestli ne, tak to vypadá, že příští rok budu mít dost sazeniček. A další rok budu nejspíš nadávat, že mi zamořila zahradu.

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 21. zaří 2021 23:25

Pinot Noir oooo, nesehnala, rada si vezmu!

Online Pinot Noir
Avatar
29781 příspěvků moje polička 21. zaří 2021 23:26

moora ok, na jaře to vytěžím

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 21. zaří 2021 23:27
Reakce na Akras:

moora zelená karta?

​ten film? Ne, Past na rodice :)) (adaptace Luisy a Lotky)

Offline 0zero7
Avatar
11736 příspěvků moje polička 21. zaří 2021 23:28

Hanka H to je ale dobrej napad, zrovna jsem videla dost dobrou kytko polici, teakovy drevo, mid-century design a bylo to moc hezky. Jeste se mi libi takovy ty vznasejici se na zed (police) no ale to nemam kam dat, prave premyslim, jak narvat vic kytek do loznice. A dik! Prkno je pry nekdy okolo 1940, ja nezehlim, ale na kytky se mi libilo, hehe.

eM JJ, prehodila jsem sardinky a listy naopak

A davam do placu jedno uzasny sloni ucho, nemecky, trochu se teda dnesniho prirustku desim lol

https://www.instagram.com/my_green_home_and_me/?hl=en

Offline 0zero7
Avatar
11736 příspěvků moje polička 21. zaří 2021 23:30

Pinot Noir ja jenom dekuju bohu, ze mam jenom balkon, protoze ten tvuj insta, to je neco. Nastesti to nemam kam rvat, mas to moc hezky a desna pohoda, chci na houpacku a pit vino!

Online Pinot Noir
Avatar
29781 příspěvků moje polička 21. zaří 2021 23:31

0zero7 ty kytky máš krásný! A tolik druhů.

Online Pinot Noir
Avatar
29781 příspěvků moje polička 21. zaří 2021 23:32

0zero7 haha, jsme si napsaly vzájemně současně

Offline 0zero7
Avatar
11736 příspěvků moje polička 21. zaří 2021 23:34

Pinot Noir soul mates... nene vlastne, wine mates!!

Offline 0zero7
Avatar
11736 příspěvků moje polička 21. zaří 2021 23:35

Pinot Noir dekuju, me se desne libi nektery philodendrony ted a vsechny alokacie a to je mor proste. Chjo, ale zas mi to dela radost kazdej den (kdo mi to zaleje az se bude moct poradne cestovatto fakt NEVIM hahaha)

Online Pinot Noir
Avatar
29781 příspěvků moje polička 21. zaří 2021 23:39

0zero7 děkuju. Musím říct, že tu naši zahradu miluju, začala prostě fungovat. Částečně za to samozřejmě můžou děti, ale dost udělaly ty kytky a hlavně to, že jsem se postupně pustila do takových těch koutů, kam jsem se štítila sáhnout, kde bylo jakési křoví a bordel ze stavby, slimáci a havěť. Už tam žádné takové místo není, poslední hnusný kus jsem nedávno zrušila a osázela. Hrozně mě to nabíjí a jako asi naplňuje? Je něco zkrátka vidět, na rozdíl od výchovy dětí, která se jeví bezvýsledně, i když je to samozřejmě blbost.

Offline 0zero7
Avatar
11736 příspěvků moje polička 21. zaří 2021 23:42

Pinot Noir HAHA, to srovnani! Ja toto uplne chapu, nejsem teda micurin na zahradu (i kdyz tady to vlakno by me asi nakoplo), ale citim to uplne stejne. Plus je to dobrej anti stress - po ukonceni prace s tim vinem samo :)

Offline Hanka H
Avatar
2914 příspěvků moje polička 21. zaří 2021 23:52

Pinot Noir 0zero7 Za každýho zlikvidovanýho slimáka jeden doušek vína!

Krásný zahrady obdivuju, protože vím, co je za tím práce - a rovnou říkám, že na to bych si netroufla. Úplně ke štěstí by mi stačil větší balkon, terasa ...

O tom sloním uchu jsem už také uvažovala, ale když jsem viděla ten insta.... Mám zhruba stejně velkou palmu, je jí více než 50 let a uzurpuje si značnou část obýváku - vyfotila bych ji, ale nutně potřebuje převázat a trochu ukáznit.

Offline 0zero7
Avatar
11736 příspěvků moje polička 22. zaří 2021 00:06

Hanka H Jee, no to nam sem ale urcite musis vyfotit, treba te to nakopne k prevazani! Jaka je to palma? Uz se tesim!! 

Offline vanilka
Avatar
2160 příspěvků moje polička 22. zaří 2021 06:32

Pinot Noir Přesně tak. Zahrada a práce na ní mě naplňuje, uspokojuje, přináší mi fakt velkou radost. Mám vlastní zahradu asi 15 let a fakt už si neumím a ani nechci představovat, že bych bydlela někde v bytě bez zahrady. Kromě toho, že jsou na ní výsledky práce ihned viditelné (narozdíl od té doma ), tak je to pro mě hlavně obrovský psychický ventil. Kdykoliv mám nějaký splín, nervy, starosti....vezmu nůžky, hrábě, NĚCO....a jdu prostě dělat na zahradu. Tam na všechno (i kdyby jen na tu chvílí) zapomenu.