Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 14. října 2021 16:08

Hanka H Mám už dvě. 

Offline Hanka H
Avatar
2914 příspěvků moje polička 14. října 2021 18:10

Kan Tak je namnož a rozjeď byznys!

Offline Len
Avatar
2673 příspěvků moje polička 14. října 2021 22:11

Žumen je moje oblíbená pokojovka, úplně nenáročná a krásná. Přežije úplně všechno a hlavně jí nevadí tma. Exemplář co mám přes 10 let jsem letos konečně radikálně ostříhala a namnožila a hodlám v tom pokračovat.

Offline Pinot Noir
Avatar
29782 příspěvků moje polička 14. října 2021 22:33

Jé, mockrát děkuji za identifikaci žumenu. Nikdy jsem nevěděla, jak se ta kytka, kterou má máma už víc než 40 let, jmenuje. Teď si ji budu muset pořídit.

Offline Sweet Potato
Avatar
40146 příspěvků moje polička 14. října 2021 22:48

Už vím, já ji znala jako cissus! 

Offline Vilemina
Avatar
2360 příspěvků moje polička 14. října 2021 22:53

Pinot Noir klidně ti stříhnu odnož

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 15. října 2021 12:45

Hanka H Ne, díky. Ale kdybys chtěla řízek panašované monstery, tak na  www.kytkasem.cz  je aktuálně nějakej k mání.

Offline Sweet Potato
Avatar
40146 příspěvků moje polička 15. října 2021 12:58

Len Tak kdybys měla přebytky, ráda bych adoptovala.

Offline Hanka H
Avatar
2914 příspěvků moje polička 15. října 2021 13:19

Kan Díky - dobrý odkaz!

Offline Pinot Noir
Avatar
29782 příspěvků moje polička 15. října 2021 13:22

Vilemina děkuju, to by bylo super!

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 15. října 2021 14:45

Hanka H Řízky jsou nejlepší. Nemusíš si nutně kupovat krávu, když máš chuť na mlíko. 

Offline Hanka H
Avatar
2914 příspěvků moje polička 15. října 2021 14:50

Kan Jenom si říkám, co by s květinou udělal transport. Před lety jsem takhle koupila medvědí česnek, a katastrofa....

Offline ankou
Avatar
258 příspěvků moje polička 15. října 2021 15:47

Nemeli byste tip na stredne velkou rostlinu (aspon 40 cm), ktere nevadi pruvan? Moje oblibene jsou fikus lyrata, zamioculcas, sanseviera, yucca, monstera; ale ani jednu si netroufam postavit do pruvanu a cekat, jestli prezije

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 15. října 2021 16:14

ankou lopatkovec? Jinak bych se nebála toho zamia.

Offline ankou
Avatar
258 příspěvků moje polička 15. října 2021 17:25

Dekuji! Lopatkovec zkusim poridit. Zamio jsem chvili mela na jinem miste, kam trochu tahlo, a zacaly se mu delat cerne fleky  

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 15. října 2021 19:51

ankou Ještě si říkám, že by ten průvan mohl dát zelenec a poděnka. Zelenece mám dva a je to nesmrtelný šáší. Poděnku potkávám v čekárnách na oknech, tak by taky mohla něco ustát, líbí se mi ta s těma fialkovýma listama.

Offline Hanka H
Avatar
2914 příspěvků moje polička 15. října 2021 19:57

ankou Lopatkovce jsem takto zlikvidovala už dva - u občas otevřeného okénka v koupelně. To, že nekvetl, bych mu ještě odpustila, ale pak začal žloutnout, listy mu vyrůstaly takové zparchantělé. Zamio nevím, ale zelenec je superodolný - roste mi i u stropu (ve výšce nad tři metry). Ještě mě napadl scindapsus.

Offline continuity
Avatar
42727 příspěvků moje polička 15. října 2021 21:02

ankou průvan a to i studený dobře znasi araukárie. Dokonce ji prospívá. 

Offline Len
Avatar
2673 příspěvků moje polička 15. října 2021 21:44

Sweet Potato Teď zrovna nemám, tak moc jsem sloníka vychvalovala, až mi žádný nezbyl. Ale časem zase naostřím nůžky a ozvu se ti.

Offline ankou
Avatar
258 příspěvků moje polička 15. října 2021 22:01

Kan pravda, zelenec je dobrý nápad, ten přežije všechno a umí se rychle vzpamatovat, když je něco špatně; zkusím ho tam přidat.

Hanka H scindapsus jsem vůbec neznala, a líbí se mi! Vypadá, že má tlustý listy, mám ráda tučnolisté kytky

continuity arokarii se u mě nelíbilo. Dělala jsem jí pomyšlení, a stejně opadala :-(

Všem děkuji za tipy! Postupně vyzkouším.

Ještě mě napadl břečťan, doma jsem ho nikdy neměla, ale myslím, že by to mohl zvládnout...