Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Hanka H
Avatar
2914 příspěvků moje polička 10. října 2021 13:18

Mha Rýmovník tak nějak patří k rostlinám, které vyžadují trochu macešský přístup - občas nezalít, občas otužit. Takhle odolává větru a zimě ten můj koupelnový (před cca dvěma týdny přesazený a o více než polovinu zmenšený).

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 10. října 2021 13:22

Hanka H

Je krásný

Jsem čím dal spokojenější, že jsem ho koupila, protože už jsem měla na pokojové rostliny stop stav, ale tenhle byl tak opuštěný, chlupatý, za 30 korun... 

No a cibulky se do nákupu rostlin nepočítají

Děláš si i čaj? 

Offline Hanka H
Avatar
2914 příspěvků moje polička 10. října 2021 13:27

Mha Dávám ho podrcený třeba do magnesie, občas si i čaj udělám, ale zatím jsem ho nezkusila využít i jinak do jídla. Cibulky se nepočítají ani náhodou....

Offline Renusatko
Avatar
11684 příspěvků moje polička 10. října 2021 14:12

Hanka H Já tady mám jeden darovaný. Od jara jen ve sklenici s vodou. Asi před měsícem jsem ho ostříhala a vrátila zase do sklenice. Macešský přístup bych měla.

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 11. října 2021 15:25

Lúka stále kvitne. Dnes som odfotila túto oranžovú krásku.

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 11. října 2021 15:26

Hanka H ako ho používaš, prosím?

Offline Hanka H
Avatar
2914 příspěvků moje polička 11. října 2021 15:32

milacka Ten rýmovník? Naprosto brutálně mu utrhnu lístky, zajili horkou vodou, nechám chvíli odstát, někdy přidám limetku, citron, možno i osladit (čaj ani kafe nesladím).... Nebo podrcené do studených nápojů - minerálky, koly.... Slyšela jsem, že se může dávat i pod maso, případně z něj udělat pesto - to jsem zatím nezkoušela, ale na internetu o tom najdeš zmínky.

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 11. října 2021 15:42

Hanka H ďakujem. Dorastá rýchlo? Asi si ho kúpim. Prichádza jeho čas.

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 11. října 2021 15:42
Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 11. října 2021 15:50

Renusatko už keď si taká macocha, daj ho radšej do oleja a budeš mať macerát. Ale chápem ťa, moje cibuľoviny tiež čakajú v garáži, kým sa rozhýbem. 

Offline Renusatko
Avatar
11684 příspěvků moje polička 11. října 2021 15:59

milacka A já ho ještě utrhnu a trochu pomačkám a dávám ho klukům při rymě klidně i do nosu. Pochvalují si to, že je lepší než kapky. Ten odvar z něho opravdu ulevuje a přijde mi, že i urychlí léčbu. Není to uvaříš a seš zdravá, ale je to rychlejší. 

V té vodě se mu daří. Prostě se mi celé léto nechtělo do sklepa pro hlínu.

Offline Hanka H
Avatar
2914 příspěvků moje polička 11. října 2021 17:20

milacka Jak už jsem psala - je to trochu svéhlavá rostlinka, první cca dva roky mi vyváděla psí kusy, potom se do toho dala, a teď roste jako bambus. Vyloženě jí svědčí zastřihování a zkracování - krásně se větví. Zázračná bylina to rozhodně není - v tom smyslu, že by tě do druhého dne zbavila rýmy, ale je opravdu příjemně aromatická. Nemám přehled, zda ho mají v květinách nebo zahrcentrech, ale pozeptej se - třeba ho bude mít i někdo z okruhu tvých známých. 

A pořád mi v hlavě leží ta monstera....

Offline Kokoska
Avatar
34669 příspěvků moje polička 11. října 2021 18:37

Na me rymovnik funguje dobre. Kdyz citim, ze by na me mohla lezt ryma, delam si caj,  rozmackane listky cucham i si s nima vytiram nos, jen sirup jsem zatim nezkousela. Ale dokazu ty listky i jist, syrovy teda, do jidla by mi to asi neproslo.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 11. října 2021 19:21

Hanka H

Monstera je velké pokušení...

Já se přes léto vyřádím s dýněma nebo jinýma maxi přišerkama, ale teď s podzimem...

Pryč s minimalismem, monstery sem!

Nebo aspoň fíkus. Nebo co je ještě takový gigant? 

Offline continuity
Avatar
42727 příspěvků moje polička 11. října 2021 19:29

Mha fíkus může být velký, ale trvá mu to déle a snáze ho ukocirujes. 

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 11. října 2021 19:33

continuity

To já mám vždycky megalomanske sklony a pak přijdu do obchodu, prohlédnu cenovky a odejdu s cibulkama(to nejsou rostliny).

Ještě ze rostliny znají i jiné cesty, jak se propašovat do domácnosti. Nejsou pokojovky vlastně kočky v přestrojení? 

Offline vanilka
Avatar
2160 příspěvků moje polička 11. října 2021 19:42
Reakce na Mha:

Nebo co je ještě takový gigant? 

​Banánovník
Sousedka má přes půl obýváku zamiokulkas, to jsem ještě neviděla. 

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 11. října 2021 19:52

vanilka

Děkuji, to nutně potřebuju.

Napadá mě, že budou brzo vánoce...

Offline Kokoska
Avatar
34669 příspěvků moje polička 11. října 2021 20:05

Mha nechces kavovnik?

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 11. října 2021 20:09

Kokoska

Ano! Má takový tenký kmen... To asi ještě roste, že?