Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Janulik03
Avatar
20143 příspěvků moje polička 07. března 2024 18:57

Pinot Noir no práve, akože mne sa páčia veľké rastliny, ale zaberal veľa miesta.

Ja skôr tie hortenzie chcem vychytať, aby boli také veľké. Su to moje naj kvety 

Offline Vilemina
Avatar
2360 příspěvků moje polička 08. března 2024 11:13

Cestou z Bulovky malá zastávka v Líbeznicích

Offline Pinot Noir
Avatar
29754 příspěvků moje polička 08. března 2024 11:15

Vilemina paráda! Jedu na Bulovku příští týden, bude na programu i odběr krve mladšího syna, tak myslím, že bych si zasloužila pak velkou zastávku v Líbeznicích! Akorát je to dost mimo trasu.

Offline Vilemina
Avatar
2360 příspěvků moje polička 08. března 2024 12:01

Pinot Noir ale výběr velkej, pravda, nejlevnější  nejsou, ale stejně  nikdy neodolám. Už  vyhlížím, až se otevře zahradnictví v Oboře (to v roubence), tam se těším moc!

Offline andulka01
Avatar
12785 příspěvků moje polička 08. března 2024 13:01

Vilemina Krásný!
Srdcovky mi už jedou ze Spomyšle, chci mít mix několika druhů. Mnohokvět jsem původně nechtěla, ale když vidím, jak bujně to roste u sousedů, asi neodolám.

Offline Vilemina
Avatar
2360 příspěvků moje polička 08. března 2024 13:13

andulka01 mám srdcovky bílý,  tak jsem to chtěla doplnit novou barvou, mám je ráda

Offline Pinot Noir
Avatar
29754 příspěvků moje polička 08. března 2024 13:21

andulka01 Vilemina mně srdcovky něco žere! . Každej rok, jak trochu povyrostou, něco je ožužlá a ty stonky rozžvýká, vypadá to, jako kdyby je někdo chtěl nastříhat tupými nůžkami. Nevím, kterej dacan tohle dělá. 

Offline andulka01
Avatar
12785 příspěvků moje polička 08. března 2024 13:39

Pinot Noir neeee... mám pro ně připravený tak pěkný místečko. Jako jestli letos zase nic neporoste a nepokvete, všechno sežerou slimáci a mravenci, tak to snad vyleju betonem a nabarvim nazeleno s barevnejma flekama

Offline Janulik03
Avatar
20143 příspěvků moje polička 08. března 2024 16:12

Vilemina krásny nákup , inak som rada, , že žiadne záhradníctvo nemam moc blízko.

Mne srdcovky vzdy vykapu, fakt myslím že to niečo zožerie. A tak su krásne. 

Asi dám ešte jedno kolo tento rok 

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 08. března 2024 16:15

Janulik03 mne takhle vubec nejdou ostrozky. Uz jsem je vzdala

Offline Janulik03
Avatar
20143 příspěvků moje polička 08. března 2024 16:21

moora no tie už som vzdala.

Offline brrr
Avatar
12301 příspěvků moje polička 10. března 2024 15:27

Na jaře si kupuju ty malé narcisy v květináčcích a po odkvětu je vysazuju v sadu

Offline Pinot Noir
Avatar
29754 příspěvků moje polička 13. března 2024 11:07

Zprávy ze zahrady:

1) včera mě nepěkně pořezala suchá ozdobnice, vyhmátla mrcha to jediné odhalené místo na těle - asi 2 cm proużek kůže mezi ponožkou a legínami! Netušila jsem, že ty listy jsou tak ostré!

2) pustila jsem se do projektu zvětšení záhonů a jednoho nového záhonu. Za prvé se asi oddělám při odstraňování trávníku a za druhé mě to finančně zruinuje! Plán byl kromě nového záhonu nepořizovat nové druhy, jen zvětšit skupiny rostlin, které už na místě jsou. Samozřejmě jsem se už několikrát přistihla, jak prolézám nabídky raritních rostlin a studuju kytky, o kterých jsem dosud nevěděla. Mně fakt není pomoci.

3) Po loňských a současných zkušenostech už opravdu kašlu na semínka z loukykvětů a podobných hipsterských podniků, ta klíčivost je zoufalá. Se semínky z OBI, nebo od pokladny z drogerie nikdy nebyl problém. 

Offline černá káva
Avatar
2114 příspěvků moje polička 13. března 2024 11:44

Pinot Noir Věř mi, že  ti držím palce. Také jsem mela toto období . Dnes je mi sedmdesat pryč. Denne vařím oběd i s polévkou a ze zahrádky po dvou hodinach odchazim hotová.

Offline Janulik03
Avatar
20143 příspěvků moje polička 13. března 2024 11:49

Pinot Noir presne takuto cestu do "pekla" som urobila aj ja. A teraz si stále vravím ze zredukujem, namiesto toho vidim nové a iné možnosti. Niet nám pomoci. Len uz nepredpestujem, vysypem to rovno do zahonu a bude ako bude.

Držím nám palce.

Offline Janulik03
Avatar
20143 příspěvků moje polička 13. března 2024 11:50

černá káva ale vyzerá to potom krásne, že?

Offline černá káva
Avatar
2114 příspěvků moje polička 13. března 2024 11:57

Janulik03 To tedy ano.

Offline Pinot Noir
Avatar
29754 příspěvků moje polička 13. března 2024 12:13

černá káva no vždyť dvě hodiny práce na zahradě jsou hodně! A děkuji.

Nedávno jsem si libovala, že mě vůbec nebolí záda, že to je super, jak zdravě žiju a cvičím... A pak mi došlo, že je to tím, že jsem nebyla tři měsíce na zahradě.

Offline Camellia
Avatar
49 příspěvků moje polička 13. března 2024 14:47

Pinot Noir Taky mě ti přeprodejci štvou. Do hezkých pytlíčků odpočítají 30 seminek a z toho vyklíčí 5. Ale letos jsem nakoupila semínka na allegru, většina z objednaných klíčí výborně, plus ty ceny jsou fakt za hubičku a jsou to originál balení. A jako bonus se pobavíš při čtení názvů, protože google překladač umí neuvěřitelný věci https://allegro.cz/vyhledavani?string=semena%20dekorativn%C3%AD%20rostliny

Offline Zu
Avatar
2767 příspěvků moje polička 14. března 2024 20:01

Pinot Noir

a ještě jsi trensetter, klíčím doma mučenky. Mám k nim dotaz - stačí je v květnu zasadit někam ke zdi nebo jsi jim dělala nějakou oporu?

a vlastně ještě semínka aster jsem pořídila díky tvým fotkám, sice nemám záhon žádnej, ale to bude řešit moje budoucí já