Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Zu
Avatar
2767 příspěvků moje polička 22. února 2024 16:11

Ronna weiki - probiotika? Zkusím, já tu chuděru musím zachránit!

A chudákem eukalyptem se tu taky radši chlubit nebudu

Offline RoSa
Avatar
10089 příspěvků moje polička 24. února 2024 17:35

Mám semínka (kuličky červený, v každý jsou 4 semínka) a větvičku cesmíny paraguayské...

Na wiki píšou, že semínka musej projít trávicím traktem ptáka - nevíte, jak by se to dalo nasimulovat? papoušky ani slepice nemám...

... a ta větvička by se myslíte nechytila? třeba jako růže, zapíchnout do země a dát na to zavařovačku? nebo do vody?

Offline Allysa
Avatar
893 příspěvků moje polička 24. února 2024 18:11

RoSa A musí to být jenom pták?

Offline RoSa
Avatar
10089 příspěvků moje polička 24. února 2024 18:45

Allysa no já bych to radši nepokoušela, abych taky neskončila na pohotovosti ty bobule jsou jedovatý - ale ptáci to přežijou... nepučil by mi někdo papouška na ten experiment? semen je dost, bych se pak podělila

no a nebo nějaký prostředí trávicí ptačí vytvořit - je to tam kyselý? nebo jak to napodobit?

711990 je myslim ptákolog, nebo?

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 24. února 2024 19:56

RoSa

Zkus moora 

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 25. února 2024 10:50

RoSa Těch Illexu je hodně druhů, ale pokud chceš řízkovat, tak asi jedině letorost, 10 cm, no a jak to vidím doma, mám na zahradě dva, tak za rok vyroste max o 5 cm, tak to raději koupím sazenice. Ze semene nemám zkušenost, teda mám, ale s Mahonkou a nevzešlo nic.

Offline brrr
Avatar
12301 příspěvků moje polička 25. února 2024 11:26

Nakoupila jsem na podzim v rámci akce 20+20 asi šedesát cibulek narcisů a tulipánů a zatím jich vylezlo tak deset. Vzhledem k tomu, že mají být rané, už jim moc šancí nedávám

Jo a už raší i růže, orlíčky, kvete taky kde co.

Offline RoSa
Avatar
10089 příspěvků moje polička 25. února 2024 11:33

brrr ehm... já jsem cibulky narcisů sázela překotně včera - koupila jsem na podzim směs 2kg a zapomněla jsem je ve sklepě... teď začaly vylejzat, tak to byl fofr - snad z toho něco bude, když ne letos, tak třeba za rok...?

Offline RoSa
Avatar
10089 příspěvků moje polička 25. února 2024 11:36

Kan už jsou v truhlíku a zadeklovaný zavařovačkou... před vpichem jsem řez potřela tím práškem/stimulátorem... na větvičce jsem nechala vždy jeden list, který jsem zkrátila vejpůl

Offline 711990
Avatar
18311 příspěvků moje polička 25. února 2024 17:55

RoSa ja si tipuju ze se tim nejak vyuzijou travici enzymy, ale googlovala jsem cizi zdroje a prej staci na 24h namocit seminka do vody a pak zasadit.

Offline brrr
Avatar
12301 příspěvků moje polička 25. února 2024 18:02

RoSa Jestli teprve začaly klíčit, tak by to mohlo klapnout. Bojím se, že jsem ty svoje strčila do hlíny mělce a jak byly v lednu ty mmrazy, tak zmrzly.

Offline RoSa
Avatar
10089 příspěvků moje polička 25. února 2024 18:38

711990 enzymy, hmm... možná v tý vodě rozpustit pancreolan? nebo lactobacillus

Offline Sweet Potato
Avatar
40110 příspěvků moje polička 25. února 2024 19:00

Vysívat a předpěstovávat mne moc nebaví. Čti: neumim to.

Takže si koupim jen pár pytlíčků... je osmnáct pár?

Offline Pinot Noir
Avatar
29746 příspěvků moje polička 25. února 2024 19:04

Sweet Potato nevím, no. Mám zaseto 600 cínií, to je podobně "pár". Reálně mám místo na zahradě tak pro deset kusů.

Offline 711990
Avatar
18311 příspěvků moje polička 25. února 2024 19:52

RoSa zrovna tady u toho jde prej jen o extra tlustou slupku toho seminka

Offline RoSa
Avatar
10089 příspěvků moje polička 25. února 2024 19:56

711990 aha, tak já s tím něco provedu... a díky, žes tomu věnovala čas!

Offline Sweet Potato
Avatar
40110 příspěvků moje polička 25. února 2024 21:00

Pinot Noir No místo na zahradě je další věc...

Ale jsem klidná, ono mi toho moc nevyroste.

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 25. února 2024 21:28

Sweet Potato Pár to jsou dva. Ale schvaluju, pro mě je to taky relax a jestli vysadím všechny okrasné dýně, tak nás to zaroste.

Offline Ginger
Avatar
1216 příspěvků moje polička 26. února 2024 19:50

V praci mi vykvetla dracena a pro tu vuni/puch se s ni neda bez otevreneho okna vydrzet. Ma stesti, ze to je poprve, jinak by ten kvet letel do kose. 

Online Garfie
Avatar
28426 příspěvků moje polička 26. února 2024 23:27

Moje zahrádka a u nás v parku....