Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Sweet Potato
Avatar
40130 příspěvků moje polička 10. dubna 2024 21:50

Adina Meduňku hubím neustále, ani mi nechutná, kvůli pár lístkům sem tam na ozdobu nepotřebuju mít zamořenou celou zahradu. Bují i mezi dlažbou.

Mátoviště mám rozsáhlé, tu naopak miluju, jako každý rok plné mátové mandelinky, ale snad vítězím.

Offline Sweet Potato
Avatar
40130 příspěvků moje polička 10. dubna 2024 21:51


Offline Adina
Avatar
215 příspěvků moje polička 11. dubna 2024 11:56

Loni na podzim ve výprodeji koupený šeřík nakvétá, nemá ideální lokaci, ale těší mě moc 

Offline Adina
Avatar
215 příspěvků moje polička 11. dubna 2024 12:00

Pomněnkovce vsazené začátkem listopadu, těm místo (po psí boudě ) vyhovuje 

Offline Pinot Noir
Avatar
29756 příspěvků moje polička 11. dubna 2024 15:49

Adina pomněnkovce jsem měla tak krásný a normálně někam vymizely! Zbylo pár lístků, letos jsem je přesadila jinak, že jim to tam třeba půjde líp. Jsou boží, úplně ti je závidím!

Online RoSa
Avatar
10093 příspěvků moje polička 11. dubna 2024 15:53

barbucha tak ta kérie mi asi chcípla, dneska jsem se na ní byla podívat a jen suchý větve odkopek bohužel nebude... ale třeba vyrazí eště ze země něco?

Offline Sweet Potato
Avatar
40130 příspěvků moje polička 11. dubna 2024 15:58

Poslala mi dcéra...


Taková drzost. Každej přece  ví, že orchideje jsou divný!

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 11. dubna 2024 17:53

Sweet Potato Jsou, nechápu jejich oblibu, přitom toho má každá madam doma plný parapety! Jezdila jsem v zimě zalévat mojí mámě a že vyzkouším na ně negativní energii, tak jsem je zdravila: Čau svině. A nic. Některý jsou už po mamčiné mamce, tak by se mohly odebrat do věčných lovišť.

Online continuity
Avatar
42699 příspěvků moje polička 11. dubna 2024 18:15

Kan moji máme třeba ty parapety plně orchidejí nepřetržitě kvetou v podstatě bez péče. 

Mě doma nekvete nic (jakože nic, ani fialka), já chovám doma výhradně kytky ozdobné listem, abych předešla zbytečné frustraci. 

To mi připomíná, že věnuji dva vánoční kaktusy.

Offline Pinot Noir
Avatar
29756 příspěvků moje polička 11. dubna 2024 18:37

Zavíječ na buxusu v první polovině dubna! . Chudák čumil má teď trochu opelichané tělo. S takovou stihne zavíječ letos čtyři kola.

Online RoSa
Avatar
10093 příspěvků moje polička 11. dubna 2024 19:23

Pinot Noir hele ty moje už maj za sebou dva postřiky, začínám koncem února/začátkem března, pak se to po 2-3 týdnech opakuje... Sanium Ultra! ... jeden větší keř jsem už teda vzdala, podřízla a hodila na ohniště, ale ty malý stříkám, zatim...

Online continuity
Avatar
42699 příspěvků moje polička 11. dubna 2024 19:56

Pinot Noir ja jsem ho měla loni na buxusu ve druhém patře a kolem domu je v podstatě beton a žádný buxus. 

Letos mám už milion černých mšic.

Offline barbucha blogger
Avatar
35632 příspěvků moje polička 11. dubna 2024 21:00
Reakce na RoSa:

barbucha tak ta kérie mi asi chcípla, dneska jsem se na ní byla podívat a jen suchý větve odkopek bohužel nebude... ale třeba vyrazí eště ze země něco?

​No tohle!

Tak uvidíme... Kdyžtak koupím čerstvou, v Hornbachu určitě budou mít.

Offline barbucha blogger
Avatar
35632 příspěvků moje polička 11. dubna 2024 21:15

Jsem dneska byla u nedalekýho Vietnamce pro další kytky, anžto jarní truhlíky (narcisy a hyacinty, letos překrásný a dlouho kvetoucí, zdroj tamtéž) mi už odkvetly.

Vietnamec kolem mě skákal jak kolem tetičky z Ameriky, i naporoučela jsem si tohle a tamto... ukazovala jsem prstíkem a rovnou mi to skládal do tašek, přičemž já dbala na barevnou skladbu (pokračuju v žluto-modrý provokaci ), nakoupila jsem toho dost... teda nakoupila - u kasy jsem zjistila, že nemám peněženku

Nechala jsem tašky taškama a mazala zpátky do práce, kde - dle očekávání - se peněženka vypadlá z tašky válela na dně skříně. V obchodě byli nadšený: "my mysleli že vy už nevrátíte!" Kdepak, vrátíte, a už i nasázeno je! 

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 11. dubna 2024 21:18

barbucha No tetááá a gde maj foto? Sorry. :D

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 11. dubna 2024 21:21

continuity Fakt bez péče? Moje máma teda pravidelně přihnojuje a sprchuje.

Offline Janulik03
Avatar
20152 příspěvků moje polička 11. dubna 2024 21:24
Reakce na Pinot Noir:

Zavíječ na buxusu v první polovině dubna! . Chudák čumil má teď trochu opelichané tělo. S takovou stihne zavíječ letos čtyři kola.

​Odchadzam z tohoto vlákna

Offline Janulik03
Avatar
20152 příspěvků moje polička 11. dubna 2024 21:24

barbuchaukáž 

Offline barbucha blogger
Avatar
35632 příspěvků moje polička 11. dubna 2024 21:37

Kan Janulik03 

Foto bude, až to trochu povyroste! 

I ty jarní jsem fotila ještě než se rozbujely pořádně, a není to ono...

Online continuity
Avatar
42699 příspěvků moje polička 11. dubna 2024 21:37

Kan moje máma se o ty kytky stará hrozně. Maximálně je otáčí, aby byly natočené listy. 

Ale mají v bytě takové v podstatě tropické podnebí, vlhkost kolem 70% táta říká, že ještě chvíli a začne jim tam pršet.