Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Adina
Avatar
215 příspěvků moje polička 08. dubna 2024 13:48

@Magráta

meduňka, říkáš ,chápu, o čem je řečMagráta meduňka, říkáš ...mám ji skoro všude, máta se mi drží urputně v levandulích, viz.foto výše

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 08. dubna 2024 14:04

Adina tipuju to na tařici, miluje vysloveně chudé podmínky, skály, praskliny ve zdech. 

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 08. dubna 2024 14:09

Adina mě se máta stěhuje do šnytlíku a meduňka zatím dělá mrtvou, ale to loni bylo stejné. Z čeho mám radost, vyrazila mi majoránka, tak doufám, že poroste pořádně, máme fakt spotřebu.

Offline Adina
Avatar
215 příspěvků moje polička 08. dubna 2024 14:56

andulka01 jj, je to tařice skalní, kvete teď krásně, naprosto nenáročná na závlahu (to přesně potřebuju), ale po odkvětu už příliš vzhledná není, vůbec si nepamatuji, že bych si ji kupovala..

Offline Pinot Noir
Avatar
29756 příspěvků moje polička 09. dubna 2024 00:02

Dnes rozkvetly tyhle tulipány. Vůbec si nepamatuju, že bych takové kupovala. Jsou boží.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 09. dubna 2024 12:54

Pinot Noir

Ty jsou obzvlášť krásné. 

Online continuity
Avatar
42699 příspěvků moje polička 09. dubna 2024 12:58

Pinot Noir jsou nádherné 

Offline DruI
Avatar
5556 příspěvků moje polička 09. dubna 2024 13:24

Pinot Noir Možná ti je zahrada vyrobila jako odměnu za to, že se o ni dobře staráš :) jsou krásné.

Offline Vilemina
Avatar
2360 příspěvků moje polička 09. dubna 2024 14:30

Konečně!!!

Offline Friga
Avatar
2081 příspěvků moje polička 09. dubna 2024 15:28

U nas uz to taky zacina! Doufam, ze mi to zase nesezerou srny

Offline brrr
Avatar
12301 příspěvků moje polička 09. dubna 2024 18:56

U nás už kvete i mech

Offline Pinot Noir
Avatar
29756 příspěvků moje polička 09. dubna 2024 19:18

brrr to je lomikámen a flox, ne?

Offline notna
Avatar
9366 příspěvků moje polička 09. dubna 2024 19:27

Friga Moc ti držím palce, aby srny nesežraly. Ale z vlastní zkušenosti vím, ze asi sežerou. Taky jsme je měli na pozemku. A byla jsem z nich ze začátku nadšena. Ale žraly všechno. Asi po 3 letech jsme to vzdali a udělali plot. Je mi to lito, bylo to hezké je pozorovat na zahradě. Ale neměli jsme vůbec nic z úrody. Nebo teda jo, měli jsme česnek a nějaký jablka ze špičky stromu. 

Offline brrr
Avatar
12301 příspěvků moje polička 09. dubna 2024 19:33

Pinot Noir Nevím, co to je, ale vím, že to není flox. V těch jede mamka a ty ještě chvíli nepokvetou.

My všemu v tom truhlíku říkáme mech

Offline brrr
Avatar
12301 příspěvků moje polička 09. dubna 2024 19:34

Fotky zdejších tulipánů mě utvrzují v názoru, že je to jedna z nejhezčích kytek. Mate je všechny krásné.

Offline Pinot Noir
Avatar
29756 příspěvků moje polička 09. dubna 2024 19:35

brrr moje skalkové floxy už pár dní kvetou, jsem si téměř jistá, že to růžové jsou plamenky, čili floxy.

Offline brrr
Avatar
12301 příspěvků moje polička 09. dubna 2024 20:23

Pinot Noir Hele, klidně. Ja totiž znám jen ty klasické, alias plaménky latnaté, jak tvrdí google.

Offline Pinot Noir
Avatar
29756 příspěvků moje polička 09. dubna 2024 20:38

brrr jo, tyhle jsou šídlovité. 

Offline Friga
Avatar
2081 příspěvků moje polička 10. dubna 2024 08:17

notna tak uz ty kvety krokusu nejsou ale listy tulipanu i jinych cibulovin jsou zatim neokousane, tak snad aspon neco vykvete. Mame nizky plot a ne okolo celeho pozemku, takze to srny i zajici v pohode preskoci ci obejdou. Bydlime kousek od lesa a celkove je tu dost zelene, takze i dost zvirat.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 10. dubna 2024 09:48

Friga Mne chodil srnec na listopadky. Byly uplne precizne zacistene. U nas azalka a narcisy. Ty prezivaji i do dalsich let, tulipany postupne mene kvetou. Co se zatim tri roky drzi jsou hyacinty, mam jich jen par, ale asi koupim dalsi. U nas co je mimo plot, sezraly srny a co je za plotem udupali psi. Takze jsem se presunula na placek u silnice, kam zatim chodil jen ten jeden srnec na listopadky, ale loni uz neprisel...