meduňka, říkáš
,chápu, o čem je řeč
Magráta meduňka, říkáš
...mám ji skoro všude, máta se mi drží urputně v levandulích, viz.foto výše
Kytičky aneb zelené prsty...
Adina tipuju to na tařici, miluje vysloveně chudé podmínky, skály, praskliny ve zdech.
Adina mě se máta stěhuje do šnytlíku a meduňka zatím dělá mrtvou, ale to loni bylo stejné. Z čeho mám radost, vyrazila mi majoránka, tak doufám, že poroste pořádně, máme fakt spotřebu.
andulka01 jj, je to tařice skalní, kvete teď krásně, naprosto nenáročná na závlahu (to přesně potřebuju), ale po odkvětu už příliš vzhledná není, vůbec si nepamatuji, že bych si ji kupovala..
Dnes rozkvetly tyhle tulipány. Vůbec si nepamatuju, že bych takové kupovala. Jsou boží. ![]()


Ty jsou obzvlášť krásné.
Pinot Noir jsou nádherné
Pinot Noir Možná ti je zahrada vyrobila jako odměnu za to, že se o ni dobře staráš :) jsou krásné.

Konečně!!!
U nas uz to taky zacina! Doufam, ze mi to zase nesezerou srny

U nás už kvete i mech

brrr to je lomikámen a flox, ne?
Friga Moc ti držím palce, aby srny nesežraly. Ale z vlastní zkušenosti vím, ze asi sežerou. Taky jsme je měli na pozemku. A byla jsem z nich ze začátku nadšena. Ale žraly všechno. Asi po 3 letech jsme to vzdali a udělali plot. Je mi to lito, bylo to hezké je pozorovat na zahradě. Ale neměli jsme vůbec nic z úrody. Nebo teda jo, měli jsme česnek a nějaký jablka ze špičky stromu.
Pinot Noir Nevím, co to je, ale vím, že to není flox. V těch jede mamka a ty ještě chvíli nepokvetou.
My všemu v tom truhlíku říkáme mech ![]()
Fotky zdejších tulipánů mě utvrzují v názoru, že je to jedna z nejhezčích kytek. Mate je všechny krásné.
brrr moje skalkové floxy už pár dní kvetou, jsem si téměř jistá, že to růžové jsou plamenky, čili floxy.
Pinot Noir Hele, klidně. Ja totiž znám jen ty klasické, alias plaménky latnaté, jak tvrdí google.
brrr jo, tyhle jsou šídlovité.
notna tak uz ty kvety krokusu nejsou
ale listy tulipanu i jinych cibulovin jsou zatim neokousane, tak snad aspon neco vykvete. Mame nizky plot a ne okolo celeho pozemku, takze to srny i zajici v pohode preskoci ci obejdou. Bydlime kousek od lesa a celkove je tu dost zelene, takze i dost zvirat.
Friga Mne chodil srnec na listopadky. Byly uplne precizne zacistene. U nas azalka a narcisy. Ty prezivaji i do dalsich let, tulipany postupne mene kvetou. Co se zatim tri roky drzi jsou hyacinty, mam jich jen par, ale asi koupim dalsi. U nas co je mimo plot, sezraly srny a co je za plotem udupali psi. Takze jsem se presunula na placek u silnice, kam zatim chodil jen ten jeden srnec na listopadky, ale loni uz neprisel...

Nejnovější komentáře k vůním
Nejnovější články
Esxence 2026: Podruhé. Teda pokračování.
Esxence 2026: Poprvé. Doslova.
Guerlain Masterclass a my

