Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Online Miru
Avatar
16640 příspěvků moje polička 12. dubna 2016 11:46

Chocolat Frais Il Profumo

Pánská vůně.

Svěže gurmánská.

Plná ale čerstvě osvěžující.

Vůně pro globetrottera...

Online Miru
Avatar
16640 příspěvků moje polička 12. dubna 2016 12:07

...héééj!,

kdo mi namočil čumák do téhle L U X U S N Í

husté kávy?!

Espresso Royal Sebastiane

...tak, pokud chce človvěk přežít, kdekoliv,

moc toho v batohu nemá a potřebuje energii vlít do žil, tak,

tak musí uvařit následující hustý lektvar -

do hrnce naleje poslední láhev rumu,

nasype zrnkovou kávu,

přidá pár opražených jader z lískových oříšků posléze obalených tuhým karamelem

(ano, právě tím karamelem, který tak báječně tahá plomby odkud nemá...).

A tonkou vmíchá nádech vanilky a blíže neurčitelného rostlinstva,

a ještě k tomu i chladnoucí kouř vznášející se nad ohněm.

Všechno se dlouze a táhle vaří do doby, až v nádobě zůstane velmi hustá a skoro hutná masa,

něco jako espresso konzistence poctivého medu.

Espresso Royal není vůně pro žádná vořezávátka,

ale je cloumákem pro chapy, co se nebojí

skály lámat,

a z ničeho se nelámou ani oni sami...

Tenhle odér není sladký, tedy na mně ne,

je extrémně hustý, krémově hořký, delikátně kouřový,

prostě

volume při točení doprava někdo urval.

Koncentrát energy drinku ve flakonu.

Proč ne.

Člověk se může rozsekat různými způsoby...

Stručně?

Studený kávový lógr, velka vrstva, macerovaná v rumu.

Online Miru
Avatar
16640 příspěvků moje polička 12. dubna 2016 12:14

Moon Dance Juliette has a Gun

Tahle vůně je

proradná ale sofistikovaná

děvka...

Krásná!.

...Coco Chanel x Narciso Rodriguez For Her EdP x Anonimo Veneziano.

Na Moon Dance bude mít málokterá žena

koule...

...tohle je 

WOMAN.

(nedělal ji naaahodou zas Francis K. .?..)

Offline wendulka admin
Avatar
16642 příspěvků moje polička 12. dubna 2016 13:16
Reakce na Miru:

To s Biancolatte je přesné. Mně se s Nerocacao líbily obě moc.

Chocolat Frais na mě sice pánsky nepůsobila, ale zarazilo mě při tom názvu, že až na malinký ždibíček kakaa nebyla ani trochu čokoládová. Na mojí kůži vyzněla asi tou broskví a jablečným absintem tak jako svěže avivážově.

Ha, že v Moon Dance ta Coco je? Podle mě je akorát totálně přešvihnutá ta exkluzivní cena, kterou u ní nasadili vzhledem k tomu příbuzenství, i když povedená je.

Jinak tu Espresso Royale mě ohromně bavilo zkoušet. I mě nejvíc dostala, jak je HUSTÁ. Super rozebrané.

Online Miru
Avatar
16640 příspěvků moje polička 12. dubna 2016 13:35
Reakce na wendulka:

...DĚKUJI...

...jo, ty dvě kakao/čoko vůně jsou moc dobré!.,

a jaká je ta exclusivní cena.?

Offline wendulka admin
Avatar
16642 příspěvků moje polička 12. dubna 2016 14:10
Reakce na Miru:

Ani se neptej. Kvůli exkluzivnímu balení 195 euro za 75 ml. Přitom běžně mají stovkové flakony za poloviční cenu. Za tu bych Moon Dance brala, protože na mně nejde po rozvonění tak do sladce mléčna jako Coco, ale takhle jsem si raději nechala zajít chuť.

Online Miru
Avatar
16640 příspěvků moje polička 12. dubna 2016 15:38
Reakce na wendulka:

...hm, tak to je trapné.

No, za polovic, a pokud má někdo rad Anonimo a Narciso(ty na mně nakonec vyskočily nejvic),

tak i jo...

Online Miru
Avatar
16640 příspěvků moje polička 12. dubna 2016 16:43

Cassiopea Tiziana Terenzi

Nuda.

Po určité době i otravná...

Online Miru
Avatar
16640 příspěvků moje polička 12. dubna 2016 16:47

Clive Christian No.1 for Women

Zpočátku neuvěřitelná a nepříjemná spleskanina.

Po skoro víc jak dvou hodinách(a to se projdeme i jakousi lehce navalující balzamickou mýdlovostí)

se vůně(?) usadí do pěkné polohy,

komfortní, sympaticky lahodné, decentně luxusní.

Ale že bych si z toho sedla na zadek.?...

Offline wendulka admin
Avatar
16642 příspěvků moje polička 12. dubna 2016 19:59
Reakce na Miru:

Clive Christian No.1 for Women

Zpočátku neuvěřitelná a nepříjemná spleskanina.

Po skoro víc jak dvou hodinách(a to se projdeme i jakousi lehce navalující balzamickou mýdlovostí)

se vůně(?) usadí do pěkné polohy,

komfortní, sympaticky lahodné, decentně luxusní.

Ale že bych si z toho sedla na zadek.?...

Taky je ti záhadou, jak se zrovna taková vůně může prodávat jako druhá nejdražší na světě? Člověk by čekal něco na úrovni exkluzivek Guerlain nebo tak - nemyslím styl, spíš to, že to nemá v sobě ani kapku emocí.

Online Miru
Avatar
16640 příspěvků moje polička 12. dubna 2016 20:34
Reakce na wendulka:

Ano, máš pravdu vlastně - emoce...

...je to jak studený psí čumák.

Ta vůně ve mně nevzbuzuje nic, vůbec.

Ani ale záporné emoce...

...no, nejspíš i parfemářství má své "císařovy nové šaty"...

Aneb snobismus za hodně peněz...

Online Miru
Avatar
16640 příspěvků moje polička 12. dubna 2016 21:28

ad Biancolatte

...sice bez gurmánského začátku a v luxusnějšímprovedení, ale v podstatě

Reveal Calvin Klein.

Offline Fleur blogger
Avatar
6825 příspěvků moje polička 14. dubna 2016 10:54
Reakce na Miru:

Cassiopea Tiziana Terenzi

Nuda.

Po určité době i otravná...

Na tuhle vůni jsem byla velmi zvědavá, ale zklamala mě. Od začátku do konce poměrně lineární, jenom občas se zavlnila, jak se v ní přes květiny přelily vrstvy sladkého tropického ovoce s pikantní rybízovou šťávou. Ukotvené ve sladkém pižmovém obláčku a držící s angelovskou otravností.

Přesně ten typ vůně, který by mě potěšil při letmém míjení se s navoněnou osobou, ale prožít vedle ní (či dokonce přímo s ní) celý den, to bych nezvládla.

Offline wendulka admin
Avatar
16642 příspěvků moje polička 14. dubna 2016 22:05

Tauerville: Amber Flash

Ačkoliv se mi předchozí Tauerova Incense Flash líbila, přece jen v sobě nezapřela určitou strohost. A stejně působí i Amber Flash. Andy pochopitelně použil ambrein, syntetickou náhražku ambry, takže už od počátku voní hodně pryskyřičnatě, je až lehce štiplavá. Mně osobně evokuje spíš uhelný prach. Po pár minutách se přidá labdanum s koženým podtónem společně s mentolově želatinovým kašmeranem, který vůni zlehka osvěží.

Dost neobvyklé je i to, že na "nepravou" ambrovku působí poměrně nesladce. Andy totiž použil jen minimální množství vanilky, která se objeví společně s jemně kořenitým santalem až po delším rozvonění. V drydownu pak už ambru prohloubí prašná zemitost pačuli. Jak jsem řekla, je to sice povedená vůně, ale jestli pan Tauer hodlá v tomhle stylu pokračovat, asi řadu Tauerville přestanu sledovat.

Online Miru
Avatar
16640 příspěvků moje polička 15. dubna 2016 10:53

...tak já to zkusím...

(na první nadechnutí a je jasné, kdo tady tvořil...)

Plum Japonais Tom Ford

Šafrán a švestky.

Cvak.

Skořice v chlastu.

Cvak a

 - je čerstvá, ta skořice,

ale měkká, svěží a s ohnivým pitím prohřívá každou buňku, díky které a  každé jediné vsakujete

narkotikum do celého těla...

Propadám se do vůně, do maximálně hlubokých, prachových podušek a polštářů,

padám jak ve zpomaleném filmu a

nořím se do nich ...

...kolem uší, tváře, rtů, přivřených očí, chřípí, motá, vplétá se do vlasů

a hladí mě

SLAST.

Ambra tak měkká a vláčná, jak správně nadržená děvka,

sotva drží tvar,

jak tělo bezvládné rozkoší...,

a je jí moc,

a je to jak tuna amorfního vosku postupně zachvacujícho všechno, co mu, vlastně ambře, přijde do cesty...

Cvak.

Slaďoučká pryskyřice,

hedvábně mazlivá, hustá ale   t i ch o u č k á, jak opatrné našlapování kočky při lovu,

včetně onoho nebezpečí, jež s lovem souvisí...

Cvak.

Med.

Je v Plum Japonais med.?

Nevím,

jen cítím benzoin vyšlehaný do podoby medové zlatisté pěny s kakaovými doteky...

A kde je oud nebo kadidlo.?

Cha chá, zvrácená rozkoši!...

...za spuštěnými řasami se jako zloděj mihne odér temného hlubokého jedlového lesa a

pak natáhnout vší silou do plic průhledně antracitový šál z Cohiby,

škvírkou mezi rty vsáknout cognac,

poválet po patře oba vetřelce, mlasknout a polknout...

Hmmm...

...miluju hříchy!

A jestli radši do chladného nebe všech svatých a  čistých lidí

nebo do  hořícího pekla černejch duší, tak já to peklo,

peklo

kvůli tomuhle hříchu dám...!

Luculské hody v lahvi.

Online Miru
Avatar
16640 příspěvků moje polička 15. dubna 2016 15:09

ad

Espresso Royal

...hmmm...

U rozprašovače to voní jako

velmi tmavý perník(když vám ujede ruka s černým kakaem) 

dělaný ale v Německu -

velmi kvalitní, poctivý všemi ingrediencemi a na němž je poleva z černohnědé čokolády.

Jenže tahle poleva je ještě teplá a vpíjí se do moučníkú,

vsakuje se, provlhčuje případnou suchost a na ničem se nešetřilo...

Hutná vláčnost.

...chci říct', máte plná ústa luxusního tmaveho perníku a vysoce kvalitní čokoládové polevy,

tyto dvě komodity jsou k sobě v poměru 1:1.

Na kůzi, ano, Kofila.

Ale jen pár vteřin, pak pár vteřin výše zmiňovaná cukrářská delikatesa a ještě pak

espresso pasta.

Espresso pasta - to zase přepísknete množstvi kávy, prostě chamtivost...,

a do vysoké vrstvy namletých brown zrnícek nalejete rum...

...ale jen tak, aby káva nasála vlhkost jako houba vodu po dešti,

vymícháte do hutného krému

no a osladíte velmi lakomě...

...spís jen tak, aby přítomná hořkost nesvírala, nekroutila jazykem, nevháněla slzy do očí a nestahovala tvář do šklebu odporu...

Wendulka má pravdu - tahle vůně se dá sledovat a pokaždé je jiná...

...opravdu je to královské espreso.!

Offline Fleur blogger
Avatar
6825 příspěvků moje polička 15. dubna 2016 15:40
Reakce na Miru:

Ta recenze je skvělá! Už jsem ti chtěla vytknout, proč nemáš vůni na poličce, ale vidím, že vše je, jak má být .

Online Miru
Avatar
16640 příspěvků moje polička 15. dubna 2016 16:30
Reakce na Fleur:

...no, já už tu vůni kdysi zkoušela,

a jelikož jsem ji vnímala velmi podobně jako wendulka a jelikož jsem neměla náladu na masochismus..., nerozebírala jsem ji.

Jenže když mi ten flakon přistál na stole(to když někdo nezvládá své andělské pohnutky...), tak jsem si řekla, že přece nebudu srab.

...a děkuji

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 15. dubna 2016 18:16
Reakce na Miru:

Krásný popis, úžasná vůně, pořádně si ji užij

Offline wendulka admin
Avatar
16642 příspěvků moje polička 15. dubna 2016 19:56
Reakce na Miru:

Teda ne, že bych sama nevěděla, jak krásná Plum Japonais je, ale marná sláva, Miru, pokud jde o recenzování Fordů, tak nás všechny tady vždycky hravě strčíš do kapsy.