Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Offline Mitzi admin
Avatar
1497 příspěvků moje polička 10. prosince 2023 01:39

jerry potvrzuji, že bílý a modrý Chanel se líbí i hodně vybíravým mužům. 
Zatímco Pour Monsieur není obecně líbivý.

Offline jerry
Avatar
11135 příspěvků moje polička 10. prosince 2023 07:36

Mitzi 

Je to i moje zkusenost, u toho modreho pro me dost prekvapiva.

Offline Mitzi admin
Avatar
1497 příspěvků moje polička 13. prosince 2023 08:02

jerry můj syn má opravdu hodně vytříbený čich a dost zvláštní vkus (zejména na svůj věk netypicky tíhne ke klasice, ale zase nechce nic těžkého) a právě poslední dva "naše" objevy byly Bleu a nějaký ten lehčí se slůvkem "sport" v názvu.
Nicméně Ježíšek mu zase přinese Eau Sauvage, tam je jistota, že mu rozzáří očička jako když měřil o metr míň!

Offline Fleur blogger
Avatar
6825 příspěvků moje polička 13. prosince 2023 19:43

Mitzi Ach jo, ten čas letí. Když si vzpomenu na to okaté kučeravé děťátko... a ono se to už voní Chanelem a Diorem ...

Offline Mitzi admin
Avatar
1497 příspěvků moje polička 13. prosince 2023 20:58

Fleur ono to nějak uteklo

Kučery teda zatím má, okaté to je taky stále výrazně. Ale už zarůstá vousem a nechce mamce dávat pusu. 

Offline Fleur blogger
Avatar
6825 příspěvků moje polička 13. prosince 2023 22:51

Mitzi

Ale vůni si od maminky vybrat nechá, to je hezké.

Offline Linda
Avatar
100 příspěvků moje polička 14. prosince 2023 09:00

Bleu de Chanel je pekna a verze edp navic drzi

Offline Renusatko
Avatar
11684 příspěvků moje polička 14. prosince 2023 14:51
Reakce na RoSa:

Lamicka pro muže pánskou Chanel Allure Homme Sport Cologne (to cologne je důležitý), maj teď např. v Douglas za super cenu

pěkná je taky modrá Ralph Lauren Polo Sport a nebo Armani Code Sport (ale ta už se asi nesežene)

​Já nakupovala včera. Stála jsem tam snad hodinu. Nakonec se mi líbila Chanel Allure Homme Sport, ale Eau Extreme. Reakci uvidím pod stromkem. 

Offline Renusatko
Avatar
11684 příspěvků moje polička 17. prosince 2023 21:03

Dostala jsem vzorek J'adore L'Or, teď v Douglasu. Má tam napsáno jen essence de parfum. 

Která verze z databáze to je? Žádný rok výroby nebo tak. 

Offline wendulka admin
Avatar
16642 příspěvků moje polička 17. prosince 2023 21:12

Renusatko 

Tak od té nejstarší už to zcela určitě vzorek nebude. A vzhledem k tomu, že Francois Demachyho už loni u Diora vystřídal Francis Kurkdjian, troufám si to i bez čichu tipnout na tu poslední verzi.

Offline Renusatko
Avatar
11684 příspěvků moje polička 17. prosince 2023 21:19

wendulka Děkuji, zkusím někde najít ještě tu původní, jestli ji mám. Tohle mi přijde právě úplně jiné a asi bych tam Kurkdjiana i viděla.

Offline Miru
Avatar
16629 příspěvků moje polička 18. prosince 2023 06:17

Renusatko 

...to je ta novinka. Oni tam dali "schválně" essence, protože se jako nemohli shodnout, zda je to EdP nebo čistý parfém.

Ta vůně je parádní!, moc se mi líbí, že citlivě reaguje na chemii těla, ve smyslu, že voní často jinak...

Krásná dámská vůně

Offline wendulka admin
Avatar
16642 příspěvků moje polička 18. prosince 2023 11:51

Miru 

Je to trochu jinak. Úplně první L´Or J´adore  v roce 2007 měl koncentraci Le Parfum Absolu, verze od roku 2010 už vyšly v koncentraci essence de parfum.

Offline Miru
Avatar
16629 příspěvků moje polička 18. prosince 2023 12:58

wendulka 

...dobře, ale co je vlastně essence.?

Offline wendulka admin
Avatar
16642 příspěvků moje polička 18. prosince 2023 13:18

Miru 

Zjednodušeně essence de parfum je jakýsi ekvivalent k edp s tím, že má mít o něco vyšší obsah vonných složek, ale méně než extrait a tím pádem o něco lepší výdrž než edp.

Offline Miru
Avatar
16629 příspěvků moje polička 18. prosince 2023 13:47

wendulka 

...hmm. Stejně na mně je výdrž podprůpměrná. Což mě mrzí. Ale krásná je...

Offline Luna
Avatar
10864 příspěvků moje polička 28. prosince 2023 09:54

Blbý dotaz: Dcera se zamilovala do flakonku Lolitaland. Protože srnečka.Máme je všude. Jelikož není zas tak drahá, tak bych ji i koupila, ale neznám ji. Přežiju to? Dotaz například na Miru a spol?

Offline Miru
Avatar
16629 příspěvků moje polička 28. prosince 2023 18:41

Luna 

...je to kvalitní vůně za solidní peníz. Je fakt dobrá, nešizená. Drží. Jedna z mála z mainstreamu. Dcera má dobrý vkus.

(vůni jsem měla)

((pro náročnějšího spotřebitele může působit trochu jednotvárně, nekomplikovaně. Ale obsahuje dost ingrediencí, takže vývoj i svoji jistou "barevnost" má))

Offline Luna
Avatar
10864 příspěvků moje polička 28. prosince 2023 19:30

Miru Díky, podle recenzí jsem si říkala, že by to možná šlo, tak teda jo.