Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Offline Renusatko
Avatar
11684 příspěvků moje polička 28. prosince 2023 21:18

Luna Ty jo, já jen koukám, co vše Kurkdijan vytvořil

Offline 33lejaby
Avatar
701 příspěvků moje polička 04. ledna 2024 09:37

Kdo má vyzkoušenou od Pierre Guillaume Louanges Profanes?? Dá se vzít naslepo? Je tam podoba s Poéme? A vzhledem k tomu že je to edt, není slaboučká? Já raději vždy edp. Druhá varianta nákupu je Brulure de Rose?

Offline Miru
Avatar
16629 příspěvků moje polička 04. ledna 2024 15:41

...no,  dotaz to není, spíš povzdechnuti, že - parfuméři vykrádají sami sebe a nebo dělají ze spotřebitelů jelimany.?., ale například když jsem četla složení Devotion Dolce Gabbana, měla jsem pocit, že už jsem to někde četla.?. A jo, naskočila mi vůně Bake Akro.

...a co myslíte.? Parfumer stejný...

(to mám z toho, jak furt čtu složení parfémů, tak si to pamatuji a...)

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 05. ledna 2024 14:51
Reakce na Miru:

wendulka 

...hmm. Stejně na mně je výdrž podprůpměrná. Což mě mrzí. Ale krásná je...

​mne nedá pokojne spávať....

Skúsila som ju vo Fann a rukáv kabát mi vonia už 3 dni. Čakám na odstrek, som zvedavá, či skončîm pri odstreku alebo kúpim aj flakón. Je iná ako klasická žadorka. Už si nepamätám verziu z roku 2010, ale aj tá sa dá ešte kúpiť. 

Offline Biely kvet
Avatar
4145 příspěvků moje polička 05. ledna 2024 16:08

milacka Darinka, o ktorej je reč? V poslednej dobe som akási "zaspatá"...

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 05. ledna 2024 16:17

Biely kvet Jarka ide o novú J'adore L'Or. 

Offline Renusatko
Avatar
11684 příspěvků moje polička 05. ledna 2024 23:26

milacka Kupodivu mi taky voní ze vzorku. A celkem to teď slyším ze všech stran, že se líbí, tak mám trochu strach, aby nebyla brzy všude.

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 06. ledna 2024 00:01

Renusatko nemyslím si, cena za 50 ml balenie je dosť vysoká, nebude to davovka. Ale je to len môj názor. Možno  budeš mať pravdu ty. 

Offline Fleur blogger
Avatar
6825 příspěvků moje polička 06. ledna 2024 07:22

Miru Klobouk dolů, že si takhle pamatuješ složení vůní !

Já nemyslím, že by opisovali parfémáři. To je spíš marketingová záležitost, protože ta vůně může mít ve výsledku několik desítek (stovek) ingrediencí a do výsledného popisu se promítne zlomek z nich. To už ovšem mnohdy neovlivní její tvůrce.

Teď mě spíš zaujal ten "zeleninový" a "plevelový" trend; např. La Collection Le potager od L´Artisan, From the Garden La Maison Margiela... Kde že jsou nějaká revoluční rajčata a jejich listy, nebo bazalka... 

Offline Miru
Avatar
16629 příspěvků moje polička 06. ledna 2024 07:32

Fleur 

...kuji

No, on neopisoval. On udělal téměř stejnou vůni i pro jinou značku. Není sám, v tomto...

Hm, ten trend, který zmiňuješ - to je pro mě vražedné... ...okamžitě mi naskočily některé vůně od Annick Goutal(Ninfeo Mio, Mandragore), pak třeba Synthetic Jungle FM

Offline stes
Avatar
9098 příspěvků moje polička 06. ledna 2024 08:20
Offline Miru
Avatar
16629 příspěvků moje polička 06. ledna 2024 08:23

stes 

...nevím, kde to najít.

Ale uvědomuji si, že u některých značek notino vyloženě uvádí, že je jejich  ofic prodejce.

Offline Fleur blogger
Avatar
6825 příspěvků moje polička 06. ledna 2024 10:34
Reakce na Miru:

Fleur 

...kuji

No, on neopisoval. On udělal téměř stejnou vůni i pro jinou značku. Není sám, v tomto...

Hm, ten trend, který zmiňuješ - to je pro mě vražedné... ...okamžitě mi naskočily některé vůně od Annick Goutal(Ninfeo Mio, Mandragore), pak třeba Synthetic Jungle FM

​Zmiňuješ mé dvě oblíbenkyně od někdejší AG, Mandragore byla (a zůstane) pro mě jednou z nejkrásnějších vůní a její zrušení jsem těžko nesla, ještě mám doma poslední flakón.

Ale květák, kopr, to fakt ve vůni nechci .

Offline Miru
Avatar
16629 příspěvků moje polička 06. ledna 2024 10:40

Fleur 

...já vím, že máš tu M. moc ráda, pamatuju si to...

Offline Fleur blogger
Avatar
6825 příspěvků moje polička 06. ledna 2024 12:21

Miru

Teď se mi moc líbí Mantes La Jolie od Astier de Villatte, tak by ji mohla v tom bylinném aspektu nahradit, ale Mandragore to prostě není...

Offline Luna
Avatar
10864 příspěvků moje polička 06. ledna 2024 12:24

Black Perfecto uz se zase nevyrabi?
Blby dotaz: Ktera z tech cernych saticek je momentalne nejlepsi? Puvidni 2012 sice neni zde oblibena, ale mne se libila. Nesnasim tu verzi Intense. Vic jich ted v nabidce neni?

Offline Miru
Avatar
16629 příspěvků moje polička 06. ledna 2024 12:32

Luna 

...no, třeba Tě potěší jiné přispěvatelky, dají tip.?. Ale pro mě ta původní nemá náhradu, resp. všechny další byly horší, takové jako neurčitelné ingrediencemi, do rozplizla. Jako jo, poznalo se, že to jsou "šatky od Guerlaina", ale už to byl řetězec, ne butik...

Offline Luna
Avatar
10864 příspěvků moje polička 06. ledna 2024 13:20

Miru Ja hledam NECO, co me nebude otravovat. Tak nejak mi vsechno krome Insolence vadi. Ale tu nechci nosit porad. Sveho casu tento pozadavek plnila Miss Dior Cherrie 2005, ale ta nova verze hruza. Potom jsem mela na tyto prilezitosti LPRN Couture a pak Black Perfecto. Jeste uvazuju o dokoupeni L'Interdit, ale porad to jaksi neni ono. Je to tezky

Offline Miru
Avatar
16629 příspěvků moje polička 06. ledna 2024 13:29

Luna 

...já Ti rozumím. Jsem ve fázi hledání neustále...

(čtu si složení různých vůní, představuji si, jak voní a jak se mi ne/bude líbit, dávám je do košíku a zase vyhazji... A tak pořád dokola)

Offline stes
Avatar
9098 příspěvků moje polička 13. ledna 2024 12:14

Máte prosim zkušenosti s parfémy Coach?