Lamicka u nás zadnej speciální program není a stejně se s odřenýma ušima loni dostaly akorát spádové děti. Teda jsou tam ti waldorfove, ale to je úplně mimo tuto diskuzi, tam většina dotčených rodičů děti dávat stejně nechce. Petřiny obě mají speciální program, ale co jsem pochopila je problém i do normální třídy. Před třemi lety jsem chtěla přestoupit starší na červený vrch ( do páté běžné třídy) a vůbec tam neměli misto, řešila jsem to s velkým předstihem celý rok a stejně to neklaplo. Tak nevím, kde jsou ty prazdnejsi školy, ale ty kolem nas to fakt nejsou. A to se tady staví nová čtvrť, první etapa 218 bytů, s ukončením na konci roku. No můžeme sice doufat, že se tam nebudou stěhovat rodiny s detmi, ale moc bych na to nespoléhala.
Ty čísla o 900 ukrajinských dětech mám právě od Kubíkové. Psala to na Facebooku.
