Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline Dadoo
Avatar
11615 příspěvků moje polička 11. října 2018 19:16

andulka01 neomlouvej se, není za co. Asi jsem dala málo smajlíků.  Zuřila bych, až kdybych dostala opar 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
49178 příspěvků moje polička 11. října 2018 21:34

andulka01 já bych to upřesnila na "jít co nejdříve spát a nečíst tady o žádných děsných nakažlivých vošklivostech"

Offline Mohučanka
Avatar
7348 příspěvků moje polička 19. října 2018 12:33

Nejsem ani tak naštvaná, jako bych brečela. Celý léto promaroděný a stěžovala jsem si, že nestihnu natrénovat na sportovní podzimní dovolenou. Odjela jsem na dovolenou a co myslíte? Onemocněla jsem. Řvala bych, fakt.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 19. října 2018 13:14

tohle.

ta "doktorka" s ručkou v kapse  

Offline continuity
Avatar
42660 příspěvků moje polička 19. října 2018 14:24

Mohučanka to je pech, alespon potlapkavam 

Offline Sweet Potato
Avatar
40110 příspěvků moje polička 19. října 2018 14:40

Mohučanka Ach jo. Soucítím.

Offline dynda
Avatar
7291 příspěvků moje polička 19. října 2018 15:20

Jiná Realita 

To mi taky připadá drsný. 

Online Garfie
Avatar
28426 příspěvků moje polička 19. října 2018 15:38

Jiná Realita Tak já bych čekala, že na tom záběru z kapsy vytahuje mobil...ale vzhledem k tomu, za jak dlouho přišla (v nemocnici!) pomoc, asi ne, že :-/ Je to hrozný. 

Offline Candance
Avatar
5633 příspěvků moje polička 19. října 2018 17:30

kdyz nekomu chcete ulehcit a on to obrati proti vam a jeste ta ironie a vy stojite a nevite, co rict, protoze se zareagovat neda.

Offline Renusatko
Avatar
11684 příspěvků moje polička 19. října 2018 18:21

Jiná Realita To je strašný, obzvlášť u dětí. V nemocnici, kde spoléháš na to, že je všude plno lékařů a že ta pomoc je okamžitá. A taky že se nepoučí, když už se něco podobného stalo v Brně a přistupují k tomu takhle.

Offline Pavlena
Avatar
6905 příspěvků moje polička 19. října 2018 19:43

Renusatko Jiná Realita to je právě hrůza na kvadrát, že to není jediný případ...  

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 19. října 2018 19:56
Reakce na Pavlena:

Renusatko Jiná Realita to je právě hrůza na kvadrát, že to není jediný případ...  

​Já četla, že je asi největší problém v tom,ž e ty děti pak leží na dětském oddělení a tudíž je cesta k pomoci delší. přitom větší krvácení je prý poměrně častou komplikací odstranění mandlí

Mě nejvíc dostal článek o tom, jak v Liberci pětiletá holčička ochrnula, protože přestala dýchat a intubovat ji směl jen doktor z ARO (kdyby jí bylo do 3, mohla by to udělat doktorka z JIPu, co u toho byla, ale nad 3 roky dle vnitřních předpisů nesmí). Odjakživa jsem myslela, že intubace nejmenších dětí je mnohem náročnější a když doktorka zvládne dítě do 3 let, měla by zvládnout i to pětileté, ne?

Offline Pavlena
Avatar
6905 příspěvků moje polička 19. října 2018 20:00

A666 No tak to je uplne hukot, by si jeden myslel, ze pri zachrane zivota ci jeho kvality jdou predpisy stranou.. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 19. října 2018 20:41

Pavlena úplně si představuju, jak stojí doktor nad umírajícím pacientem a říká rodině: pardon, ale ten, který to smí dle našich vnitřních směrnic udělat, zrovna stojí v zácpě...

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 19. října 2018 21:18

Tady je ten článek:

https://liberec.idnes.cz/soud-priznal-rodine-12-milionu-d26-/liberec-zpravy.aspx?c=A160923_160534_liberec-zpravy_jape

P.S. Doktorka dýchala ambuvakem, ale evidentně to nestačilo....

Offline Potrefenáhusa
Avatar
38666 příspěvků moje polička 19. října 2018 21:29

Jiná Realita to je naprosto strašný!!!

(a zaujala mě autorka reportáže)

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 19. října 2018 21:42

já nad tím pořád přemýšlím a připadá mit o čím dál víc ujetý.

to jsou vážně předpisy nad lidský život a kdyby bylo mému děcku 3 roky a jeden týden, tak i kdyby vedle stál doktor, který by ho vysoce pravděpodobně zachránil, a prostě žádný jiný nebyl, tak mám smůlu? kdyby ten na aro klíče nenašel, tak by se ta první lékařka dívala, jak ta holčička umře?

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 19. října 2018 21:43

Potrefenáhusa té jsem si vůbec nevšimla!

Offline dynda
Avatar
7291 příspěvků moje polička 19. října 2018 21:49

Jiná Realita A když jako naprostý laik neposkytneš první pomoc někde u silnice u nehody, je to trestný. Když lékař neudělá v urgentní situaci, co je v nejlepším zájmu pacienta, tak je to v souladu s předpisy. Padlý na hlavu.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 19. října 2018 21:59
Reakce na dynda:

Jiná Realita A když jako naprostý laik neposkytneš první pomoc někde u silnice u nehody, je to trestný. Když lékař neudělá v urgentní situaci, co je v nejlepším zájmu pacienta, tak je to v souladu s předpisy. Padlý na hlavu.

​Oni argumentují tím, že zatímco jako laik nejsi za chybně poskytnutou pomoc víceméně postihnutelná (když třeba neumíš s člověkem manipulovat při vytahování z auta a poškodíš mu tak míchu při záchraně života), tak kdyby tady doktorka resuscitovala s intubací a něco podělala, tak je za to odpovědná. Já nejsem právník a už vůbec ne odborník přes zdravotnické právo, takže netuším, jak je to správně (ale vím od právníků, že ne všechno si lékaři interpretují dobře - například představa, že jsou automaticky zodpovědní za zdraví pacientů a že je negativní revers neochrání...)