design a architektura

09. října 2016 22:17
Offline Potrefenáhusa
Avatar
38665 příspěvků moje polička 06. srpna 2022 11:48

continuity jsem na tom podobně 

Offline Candance
Avatar
5633 příspěvků moje polička 06. srpna 2022 12:21

Karja 

Offline catch
Avatar
215 příspěvků moje polička 06. srpna 2022 12:27

eless k tej vypadavajucej elektrike - nemate slabe istice? My sme po prestahovani riesili presne to iste - ze mohol ist pomaly len 1 el. spotrebic. Chlapik z druzstva na nas podnet poslal elektrikara a ten vymenil istice za silnejsie a uz moze ist pomaly vsetko (pracka, el. rura, vysavac, pocitace...).

Offline Karja
Avatar
44423 příspěvků moje polička 06. srpna 2022 13:01

Candance No to je přesně ono, to jim ukážu:-D

Offline continuity
Avatar
42644 příspěvků moje polička 06. srpna 2022 13:18

catch zvýšiť ističe znamená elektrikára, revíziu elektriky a nahlásiť zmenu u dodávateľa ( aspoň v ČR to nikdo bez revíznej správy neprihlási). Je to vcelku proces a nie je to úplne tak, že prišiel elektrikár, vymenil ističe a bolo.

A to ešte treba dúfať, že tie elektrické rozvody to zvládnu. ( Tuná neporadím, riešili sme aj s prerabkou rozvodov na meď). 

Offline Tak Betty
Avatar
6079 příspěvků moje polička 06. srpna 2022 13:25

catch continuity taky to znamená,že víc zaplatí za rezervovaný příkon měsíčně.  Levná záležitost to není. 

Offline 711990
Avatar
18311 příspěvků moje polička 06. srpna 2022 13:36

continuity jj a jeste ti to musi nekdo povolit, nam to zatrhlo SVJ

Offline dynda
Avatar
7291 příspěvků moje polička 06. srpna 2022 13:52

711990 

Takže žádná indukce?

Offline 711990
Avatar
18311 příspěvků moje polička 06. srpna 2022 14:01

dynda mame ji nakonec zapojenou jen do 2faze, na vykonu to neni znat, ale dost me to nastvalo. Navic sousedi na patre si to pak udelali a zjevne se nikoho neptalimame spolecnou tu skrin, tak sme si toho vsimli, kdyz ji Tonda otevrel

Online MaeGandal
Avatar
1632 příspěvků moje polička 06. srpna 2022 14:03

711990 já nemůžu najít důvod, proč by to SVJ zatrhlo. Člověk by si myslel, že to bude formalita. To by mne nakrklo

Offline 711990
Avatar
18311 příspěvků moje polička 06. srpna 2022 14:07

MaeGandal maj docela rozumny vysvetleni - jistice u paty domu by to nezvladly a bylo by potreba je taky navysit, v pripade, ze bysme nebyli jediny kdo si to navysi u sebe. No a navyseni tech jisticu pred domem by muselo schvalit cely SVJ, coz se nikdy nestane....takze bud muzes poslechnout a neudelat to a nebo to navysis a nikoho se nezeptas(oficialni povoleni nepotrebujes) a pak budes doufat ze se nic nestane. A jednou to nejspis navysit budou muset, ale to se nikomu ted resit nechce. 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 06. srpna 2022 14:44

711990 u vás musí souhlasit celé svj? U nás stačí nadpoloviční většina.

Offline 711990
Avatar
18311 příspěvků moje polička 06. srpna 2022 14:45

Evaeva to nevim, ale neodsouhlasili mi ani hnedou popelnici, natoz navyseni jistice a tim padem zvyseni zaloh na elektriku

Offline continuity
Avatar
42644 příspěvků moje polička 06. srpna 2022 15:15

711990 SVJ nás vobec nenapadlo sa pýtať

Riešili jsme to teda so vtedajším predsedom a to bol taký strelec, nejaké peniaze aj spreneveril, toto vôbec neriešil. Jediné, na čom trval bolo, aby po zámkovej dlažbe nejazdili náklaďáky a nevrtali sme do zateplenia.

Offline 711990
Avatar
18311 příspěvků moje polička 06. srpna 2022 15:31

continuityMy jsme se blbci zeptaliale u nas chteli docela dost detailu ohledne rekonstrukce, takze sme si to chteli overit, no a byla to chyba

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 06. srpna 2022 16:12

711990 hnědou popelnici nově máme

My jsme při rekonstrukci zasahovali do nosné konstrukce a potřebovali jsme souhlas svj a ve stanovách máme, že k tomu potřebuješ nadpoloviční většinu podpisů. Takže jsme obcházeli byty a prosili o podpis.

Offline eless
Avatar
2039 příspěvků moje polička 06. srpna 2022 20:13

catch istice vnutri v byte sa menili s ciastocnou rekonstrukciou pred 20 rokmi

continuity my mame problem s rozvodmi a zapojenim sprosto na zony. a tiez chcem vymenit hlinik za med. a rovno nech potahaju aj sietovy kabel nech mam pripojenie na internet po kabli kdekolvek alebo na umiestnene routru a pripadnej wifi

inak tu mame uplne nelogicky napojene niektore miestnosti dokopy a fyzicky su od seba daleko a dokonca sa nezhoduju ani zasuvky a svetla pre dane oblasti bytu. je to akoby vsetko pomotane a najlepsie je vypnut vsetko naraz lebo sa stava ze sa vypne istic danej miestnosi a pritom sa vypne iba cast a zvysok je pod prudom

Offline continuity
Avatar
42644 příspěvků moje polička 06. srpna 2022 20:40

eless na sieťový kábel sa vykašli, to sa už dnes nikde nepoužívá, ani vo firmách. 

Jediný zmysel má prípojka na pevný kabel od operátora, ale keďže nevieš, čim to bude propojené, nemá veľmi cenu to riešiť inak ako kabelovou chráničkou. Inak nám teraz ťahali.do bytu optiku, ten kabel má pár mm a normálně to nainstaloval cez kumbal, takže to vlastne nikde nie je vidieť. 

A to tam kabelovu přípojku od UPC mám priamo do zásuvky. 

Offline Renusatko
Avatar
11684 příspěvků moje polička 06. srpna 2022 21:42

711990 Tak na navýšení jsme se taky nikoho neptali, prostě nám elektrikář udělal tři fáze a hotovo. Jinak by to bylo jak u vás. My jsme taky SVJ, nikdo nám neschválí nic. Teď třeba řešíme, že jsme bez svolení zasíťovali balkon. Nic napevno, vše se dá během minuty rozdělat, takže já nevidím důvod schvalování. 

Offline 711990
Avatar
18311 příspěvků moje polička 06. srpna 2022 21:44

Renusatko jo, to naprosto chapu. A tvl siteto fakt resej desny kraviny