Pavlena to magnézium musíte zkusit, mě pomáhá, když ho beru dlouhodobě, ale během záchvatu mi ho uz spis zhorší.
Přiznání
Fiction Na tu krční páteř někdy doplním ještě ten Guajacuran.
Pavlena Vybavilo se mi ještě, že účinek acylpyrinu se dá zrychlit kofeinem - aby to netrvalo tu půlhodinu, ale zabral dřív. Akorát před spaním se to moc nehodí.
jenom pro zichr, děti acylpyrin nesmí.
Pavlena ten paralen s kofeinem jsem brala, když mě během kojení chytly zuby. Ale to jsem byla tak unavená, že jsem si to mohla dát i v noci. jinak me neurolog před těmito míchanými přípravky varoval, moc to nerozvadel. někde jsem se pak dočetla, že na ně rychleji vznikají závislosti. Asi se nic nestane, když ji to budeš dávat, než se dostanete k lékaři, ale asi bych se ho na to pak preptala.
Pavlena S tím magnéziem to mám stejný jako continuity , taky mi pomáhá spíš dlouhodobě než akutně. Ale taky je fakt, že když migrénu nepodchytím práškama včas, mívám to i s tím úporným zvracením, kdy už neudržím v žaludku ani prášky, ani tekutiny - tudíž ani to magnézium (ale na rozdíl od mládí se mi takováhle hnusárna teď stane tak jednou za rok, uff). Při tý poslední jsem zkoušela potírat spánky a zátylek magnéziovým olejem, ale nepřišlo mi, že by to nějak zázračně zabíralo, fakt je asi lepší horčík zkusit doplňovat průběžně.
continuity Aha, no tak to se pořád pohybujeme kolem toho, jestli je ta dcera Pavlena ještě dítě...
Není pro ně stanovená dávka? Nebo proč?
Aranel nene, do 16 let se fakt nesmí kvůli riziku vzniku reyova syndromu.
Aranel nene, do 16 let se fakt nesmí kvůli riziku vzniku reyova syndromu.
Cha, nás futrovali acylpyrinem pod tlakem... a já pořád kde se ten reyův (Raynaudův?) syndrom u mě vzal!
barbucha no futrovali ještě i mě, ale tak to beru jako jeden z důkazů, že hlášení nežádoucích účinků opravdu funguje a vyhodnocuje se.
Prostě dnes se nesmí a ne že ho nacpes dvojčatům. ![]()
continuity Co to je? Acylpyrin mi v dětství dost chutnal. Superpyrin ještě víc.
Sweet Potato me taky chutnal. Tady je to vysvětlené. Prostě bych se o acylpyrinu poradila s lékařem.
Mě teď už fakt vytočil muž, od rana mě ta palice bolí, ne nějak strašně, ale je to tam. A vadí mi průvan, strašně. Minimálně 20 krát jsem je vsechny poprosila, aby zavírali dvere. Teď zas přitáhl do ložnice, kam jsem utekla a z těch dvou dveří nezavřel ani jedny. Když jsem se ohradila, tak se urazil a naštval.
Pavlena Moc Tvoji dceru lituju. Mně zachraňují triptany a přiznávám, že při těžkém záchvatu bych to 12 letému dítěti dala. Kombinaci paralenu a kofeinu obsahuje Migralgin a nedávno na mě vykoukla reklama na lék kombinující paracetamol a ibuprofen, ale název si nepamatuju.
Fiction vůbec tomu nerozumín, ale ty všelijaké kombinace léků mě trochu děsí a beru je jen když např. nemůžu chodit (SI sklíčení). Nejsou pro organismus větší zlo ty kombinace a hraniční dávkování, než třeba 25 mg Sumatriptanu?
Mirka dítě není maly dospely, je potřeba se poradit s lékařem nez jim člověk začne ordinovat léky na předpis.
Myslíš ta moje kombinace na bolest hlavy? No je děsná, ale zas jednorázová, zaručeně zabere a použiji ji jednou za čas. Mně triptany nefungují, moje bolest hlavy není migréna ( ale samozřejmě jsem je taky zkoušela).
A ad Pavleny dcera... tu právě posíláme k dětskému neurologovi, ten jistě bude mít větší skupinu dětí s migrénou, bude mít zkušenosti a měl by rozhodnout, zda triptany, přes vágní doporučení výrobce, nasadit.
continuity máš pravdu. Doma řešíme bolestivou MS a mě je těch děvčat fakt líto, když je jim zle a cpou do sebe léky. Nedávno jsem si vzpomněla, jak jsem v mládí zapíjela v nouzi Spasmoveralgin becherovkou
.
Fiction beru triptany dost často, tak řeším, jestli by byla jiná cesta, bezpečnější, ale ty kombinace tedy taky asi nejsou žádná výhra.
Mirka Ber to tak, že je fajn, že ti triptany zabírají.
Spasmoveralgin a Becherovka - dobrý!! Já už tu psala, jak mi k tomu Spasmoveralginu dávala mamka pokyn odkousnout si asi 1/4 z 2mg tablety diazepamu
. No a Francovka na cukru byla taky dobrá!
Mirka ne je zas zle z toho, když dětem rodic upíra analgetika, často z prapodivných důvodu.
Jeden dva brufeny za měsíc kvůli bolestivé menstruaci fakt nikoho nezabijou a dívka může vcelku normálně fungovat. Ty všelijaké babské rady, většinou nikam nevedou, mě to vždy štvalo neskutečně. Ty léky byly vynalezeny, aby nám ulevili, už dávno se ukázalo, že ta bolest dlouhodobě tělu nijak prospěšná není, spíš škodí. Zrovna acylpyrin se používá minimálně od středověku, jako odvar z vrbové kůry.
zavisi jak často ty triptany bereš, může na ně vzniknout zavislost, když se berou častěji než 2x týdne. Ale ja si to teda, i vzhledem k ceně, neumím prakticky představit. Slyšela jsem akorát o jedné lékařce, kterou tím ale sestry futrovaly v nočních infuzemi.
Fiction Francovkou na cukru se přece léčilo skoro všechno (kde k tomu lidi přišli?). Já jsem ji babičce několikrát rychle vyexpedovala ehm, zpět a pak už mi to nedala
. Vlastně ne, Hoffmanské kapky to byly!![]()
Nejnovější komentáře k vůním
Nejnovější články
Ataratma – vůně pocitů
Nasaj (vůně) v KORY
Esxence 2026: Zavíračkou to nekončí

